Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
bihaber
View unanswered posts
View posts from last 24 hours

Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages
View previous topic :: View next topic  
Author Message
huso_wamp
n00b
n00b

PostPosted: Sun Dec 19, 2004 9:33 am    Post subject: bihaber Reply with quote

Arayan bulur babalar..
Kaynak bol ne var ne Internet Dünyasýnda..
Ah bide google özürlüler olmasa ne hoþ olurdu
Belirli ciddiyetle ögrenmeye çaba gösterilirse sorun olmaz..

huso
Back to top
View user's profile Send private message
kandemir
n00b
n00b

PostPosted: Sat Dec 25, 2004 6:23 pm    Post subject: Reply with quote

"Post Reply" düðmesi yerine "New Topic" tuþuna bastýn sanýrým :)

Tahmin edeyim, Linux ile ilgili döküman yok diyen arkadaþa yanýt vermek istedin :)
Back to top
caitano
n00b
n00b

PostPosted: Sun Dec 26, 2004 3:41 am    Post subject: slm Reply with quote

ona benzer bir hata ben de yaptým gecenin bir yarýsý oluyor böyle þeyler affedin lütfen...
Back to top
gentr
n00b
n00b

PostPosted: Sun Dec 26, 2004 6:41 am    Post subject: Reply with quote

kandemir wrote:

Tahmin edeyim, Linux ile ilgili döküman yok diyen arkadaþa yanýt vermek istedin :)

Thu Dec 16, 2004 9:35 am
https://forums.gentoo.org/viewtopic.php?t=168188&start=50
gentr wrote:
Selam
Oncelikle verdigin cevap icin cok tesekkurler.Ama ben sistemi tekrar kurdum.O hizli kurulumla(quick how to larla).Loglar icin olan o komutlari vermistim.Ve sorunsuz yuklemisti.

Birde sizlerle paylasmak istedigim bir konu var. Linux-sevenler.orgda Bahadir adindaki arkadasin soyle bir mesaji var.Aynen asagiya pastliyorum.
Bence turkce dokuman ve webadresi acilmasi bir cok insanin gentoo linuxe ilgisini artiracaktir.Elimizden geldikce bu mevzularda yardimci olalim.Tabiki birbirimizi kirmadan.

Kolay gelsin.

Quote:
Merhaba,

Elimde olmayan aksilikler yüzünden, son iki bültenin çevirisi ve daðýtýmýný yapamadým. Aksiliklerin baþýnda, geçen hafta yakalandýðým grip, geçen haftadan beri yaþadýðým baðlantý sorunlarý ve bu haftaki yoðun iþ tempom var.

Gentoo Haftalýk Haber Bülteni editörü ve yazarý Ulrich Plate ile bülten çevirileri hakkýnda yaptýðýmýz konuþmalar, þimdi daha anlamlý geliyor. Ýlk haftadan beri, bülten çevirisini tek baþýma yapmamam konusunda ýsrar ediyor, ve yaþanacak aksiliklerde bülten çevirisinin aksayacaðýný belirtiyordu.

Ne yazýk ki, çeviri süreci için iyi bir organizasyon yapamadým ve çeviri ile ilgilenemediðim zamanlarda baþkasýnýn bu iþi sürdürmesi için bir acil durum planý hazýrlamadým.

Yapýlacaklar listeminbaþýnda Gentoo-TR.Org sitesi vardý, ancak öyle görülüyor ki, sitenin hazýrlanmasýndan çok daha önemli bir konu var: proje organizasyonu. Geçtiðimiz iki hafta boyunca yaþadýðým problemlerin çoðunu yine yaþayabilirim, ne bültenle ilgilenebilirim ne de siteyle.

Sevgili Görkem Çetin'in çeviri çalýþmalarý ve gönüllüler hakkýnda yazdýðý bir mail vardý, hatýrlarsýnýz, çeviri odaklý çalýþmalarýn ne kadar zor yürüdüðünden bahsediyordu. Görkem Çetin'in de dediði gibi, bu iþ için zaman ayýracak gönüllülere ihtiyacýmýz var. GNU/Linux toplantýlarýnýn arasýna bir de "Çeviri gruplarý" toplantýlarý eklesek ve Türkiye'deki tüm çeviri gönüllülerini buluþtursak çok iyi olur diye düþünmekteyim. Hem birbirimizi tanýrýz, hem de çeviri gruplarý arasýnda yardýmlaþma için bir çalýþma yaparýz.

Bu baglamda, Gentoo Haber Bülteninin cevrilmesi calismarimiza yardim edebilecek gönüllü arkadaslarin

* bahadir@gentoo-tr.org

adresine mail atmalarini cani gönülden istiyorum. Haftada 1 sayfa bile cevirseniz, her türlü yardim makbule gececektir.

Saygýlarýmla,

Bahadýr Kandemir
bahadir@gentoo-tr.or

yazık...............
Back to top
togan
Apprentice
Apprentice

PostPosted: Sun Dec 26, 2004 7:09 am    Post subject: Gentoo Reply with quote

kandemir wrote:

Selam Bahadýr; hayýr sanýrým benim bir yazýma cevaben yazmýþtý :D
Yada yanlýþ yere yazmýþtý. :) Yoksa yazamamýþmýydý :). Aslýnda cevap niteliðide kazanamamýþtý.

Ha birde þunu merak etmiþtim huseyin avatar olarak seçtiðin o iðrenç resmi çokmu aradýn. :) :)

Kolay gelsin
huso_wamp
n00b
n00b

PostPosted: Tue Dec 28, 2004 4:43 pm    Post subject: Reply with quote

Papaytadan baþka çiçek tanýmam hesabý bendeniz lapis ten baþka yere takýlmaz ve tanýmaz :)
Ýlk kez bi foruma yazdým oda komedi oldu .. : :oops:

O resim az biraz olsun taþýdýðým agresyonu yansýtýyor..
Manson dinleyen adamdan Melek resmi seçmesini beklemiyordunuz galiba.. :)

Selam kelam falan filan..

Huso
Back to top
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages All times are GMT
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum