Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
czy moge jakos sabayona upodobnic do gentoo
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
darecki
n00b
n00b


Joined: 23 Jul 2014
Posts: 4

PostPosted: Thu Jul 24, 2014 9:40 am    Post subject: czy moge jakos sabayona upodobnic do gentoo Reply with quote

Witam , zainstalowalem sobie wczoraj sabayona xfce , mam takie pytanie , czy w systemie tym mozna w jakis sposob dodac repozytoria (chodzi mi o to aby Sabayona upodobnic do Gentoo) ,
czytam czytam i czym wiecej czytam tym mniej wiem , na zdrowy rozum chyba da sie to zrobic , lecz nie wiem jak , robilem tak np. z crunchbangem , ze do dawalem repozytoria Debiana
Sabayona zainstalowalem zeby zobaczyc z czym w ogole to "gentoo sie je " , bardzo duzo czytam pozytywnych waszych opinii i dlatego z ciekawosci chcialem zobaczyc , czym on sie charakteryzuje , z gory dziekuje za wszelka pomoc , pozdrawiam wszystkich
Back to top
View user's profile Send private message
halvmork
n00b
n00b


Joined: 17 Mar 2011
Posts: 36
Location: Warszawa

PostPosted: Wed Jul 30, 2014 5:39 am    Post subject: Reply with quote

W Sabayon można wykonać sync portage i instalować programy tak samo jak w Gentoo, robi się to też tak samo jak w Gentoo, jednak należy pamiętać że Sabayon ma własny manager pakietów i aktualizacje systemu należy wykonywać właśnie nim, próba aktualizacji systemu przez emerge na pewno zakończy się awarią.

Pozdrawiam

(ustawiasz plik make.conf pod swoje potrzeby a następnie emegre --sync)
Back to top
View user's profile Send private message
darecki
n00b
n00b


Joined: 23 Jul 2014
Posts: 4

PostPosted: Wed Jul 30, 2014 7:50 am    Post subject: Reply with quote

@halvmork
Dziekuje Ci bardzo za wiadomosc , juz teraz bede wiedzial jak postepowac
zauwazylem ze chyba strasznie spadlo zainteresowanie sabayonem , widac to min po aktywnosci na forach , ja musze przyznac ze na razie jestem zadowolony z tego systemu , myslalem tez o toorox , ,ale od poczatku 2013 roku cisza , wydali bodajze wtedy kde i do tej pory nic , na gentoo jestem za cienki
o sabayon pisza duzo niepochlebnych recenzji , ze stoi do pierwszej duzej aktualizacji i potem kicha , w ogole ze "wywalanie sie" tego systemu to jego znak firmowy , zobaczymy , najwyzej wroce do debiana
jeszcze raz bardzo dziekuje , pozdrawiam Darek
Back to top
View user's profile Send private message
lsdudi
Guru
Guru


Joined: 12 Nov 2006
Posts: 392
Location: Warsaw

PostPosted: Mon Aug 11, 2014 7:44 am    Post subject: Reply with quote

jak chcesz sie uczyc to nawet jako cienias sobie na gentoo dasz rade, a jak chcesz sie bawić... no coz kazda dystrybucja ma swoje bolaczki. Sabayon instalujesz z defaulta, później masz wiele mozliwości instalacji pakietu, wiec to powoduje bledy, zwlaszcza ze sama dystrybucja jest adresowana do malo kumatych. Ja kiedys próbowałem Archa, ale mało przyjazna dla mnie była ich polityka aktualizacji, a gwoździem do trumny były losowo sypiące się X'y .
_________________
RLU#416942
Back to top
View user's profile Send private message
darecki
n00b
n00b


Joined: 23 Jul 2014
Posts: 4

PostPosted: Mon Aug 11, 2014 1:00 pm    Post subject: Reply with quote

@Isdudi
Dzieki . Z Gentoo wstrzymam sie jeszcze troche , na razie czytam troche na jegio temat , napisales "jak chcesz sie uczyc to nawet jako cienias sobie na gentoo dasz rade,", przyznam Ci sie szczerze ze czym wiecej czytam tym bardziej w to watpie ,ale przyjdzie jeszcze czas ,mam bynajmniej taka nadzieje , na razie jestem znow na Debianie , Sabayon po paru dniach mnie zawiodl , szkoda ze nie napisales co myslisz o toorox-ie , ale moze jeszcze ktos sie odezwie , pozdrawiam , wszystkiego dobrego , Darek
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum