Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
instalacja gentoo przez kontroler
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kotecek
n00b
n00b


Joined: 15 Jul 2013
Posts: 8

PostPosted: Mon Jul 15, 2013 8:40 pm    Post subject: instalacja gentoo przez kontroler Reply with quote

Witam!

mam bardzo nietypowy problem otoz moja plyta glowna jest zaopatrzona tylko w porty sata a gentoo che zaintalowac na dysku ata dlatego wyposazylem się w kontroler (który w zasadzie jest kontrolerem raid do którego podlaczam dysk ata (link do typu kontrolera: http://www.4world.pl/sites/index/7_3 ).

problem polega na tym ze za nic nie mogę zmusic systemu aby wstal ponieważ nie widzi dysku (kernel panic - mowi o tym ze dysk sr0 i sterownik sr).

czy mogę was prosić o pomoc? bardzo mi zależy na tym aby ten system jednak wstal bo sporo czasu dzialalem na gentoo a po spaleniu procesora byłem zmuszony zmienić sprzet (a byłem pewny ze zwykla przejsciowka starczy - okazało się ze nie sa kompatybilme wiec ratuje się jak mogę) i w obencnej chwili za nic nie mogę postawić systemu (jest zainstalowany - chodzi o sam kernel panic).

z góry bardzo dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam

kotecek
Back to top
View user's profile Send private message
SlashBeast
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 23 May 2006
Posts: 2922

PostPosted: Mon Jul 15, 2013 9:22 pm    Post subject: Reply with quote

Odpal livecd, daj lspci -vv|grep -i kernel, zobacz jaki driver/modul jest w uzyciu i wrzuc go na stale w kernel. Potem sprawdz w jakiej kolejnosci Ci sklada te dyski, mozesz uzyc binarnego obrazu better-initramfs by dostac shella i meic jak zrobic ls -l /dev/sd*
Back to top
View user's profile Send private message
kotecek
n00b
n00b


Joined: 15 Jul 2013
Posts: 8

PostPosted: Mon Jul 15, 2013 9:46 pm    Post subject: Reply with quote

dziekuje za szybka odpowiedz. jeszcze nie sprawdzilem twojej metody ale tak od siebie dodam ze dla pewnosci skompilowalem jajko genkernelem (zeby miec pewnosc ze czegos przypadkiem nie pominalem).

wynik:
VFS: Cannot open root device "(null)" or unknown-block(o,0): error -6
Kernel panic - not cuncing: VFS: Unable to mount root fs on unknown-block(0,0)

problem z sr0 i sterownikiem sr zniknal ale dalej nie bootuje.

tak swoja droga moj grub mowi tylko o nazwie + partycji bootowalnej + sciezce do kernela (wole napisac niz potem dopisywac).



zaraz sprawdze to co mi napisales i jeszcze raz dziekuje za szybka odpowiedz.


edit: dziala! bardzo dziekuje za pomoc! :)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum