Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Jak wykorzystać dodatkowe klawisze myszki w firefoksie?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nUmer_inaczej
Apprentice
Apprentice


Joined: 24 Apr 2007
Posts: 165
Location: Bydgoszcz

PostPosted: Sat Mar 15, 2014 5:33 pm    Post subject: Jak wykorzystać dodatkowe klawisze myszki w firefoksie? Reply with quote

Witam.

Jako, że korzystam z nieaktualizowanej opery postanowiłem pójść z duchem czasu i zainstalowałem firefoksa.
Code:

[ebuild   R    ] www-client/firefox-24.3.0  USE="alsa custom-cflags dbus jit libnotify minimal startup-notification -bindist -custom-optimization -debug -gstreamer (-pgo) -pulseaudio (-selinux) -system-cairo -system-icu -system-jpeg -system-sqlite -wifi" LINGUAS="pl -af -ak -ar -as -ast -be -bg -bn_BD -bn_IN -br -bs -ca -cs -csb -cy -da -de -el -en_GB -en_ZA -eo -es_AR -es_CL -es_ES -es_MX -et -eu -fa -fi -fr -fy_NL -ga_IE -gd -gl -gu_IN -he -hi_IN -hr -hu -hy_AM -id -is -it -ja -kk -km -kn -ko -ku -lg -lt -lv -mai -mk -ml -mr -nb_NO -nl -nn_NO -nso -or -pa_IN -pt_BR -pt_PT -rm -ro -ru -si -sk -sl -son -sq -sr -sv_SE -ta -ta_LK -te -th -tr -uk -vi -zh_CN -zh_TW -zu" 0 kB


Przyzwyczajony z Opery zainstalowałem SpeedDial FVD i wszystko pięknie już miałbym skonfigurowane, gdyby nie brak akcji wstecz, do przodu wykonywanych za pomocą rolki myszki przechylanej na boki.
Czy jest możliwość takiego wykorzystania rolki? - aktualnie przechylana rolka wraz z wciśniętym klawiszem Shift powiększa i pomniejsza stronę.

Za wszelkie sugestie będę wdzięczny.
Back to top
View user's profile Send private message
Jacekalex
Guru
Guru


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 553

PostPosted: Fri Mar 21, 2014 8:21 am    Post subject: Reply with quote

U mnie OOTB rolka przesuwa stronę w pionie i w poziomie.
Dodatkowe 2 przyciski spod kciuka przełączają następna - poprzednia strona.

Nic specjalnie nie konfigurowałem w tym zakresie.

Tylko przyciski do zoomu nigdy nie działały w Linuxie, w żadnym programie, ale to wina sterownika, w ogóle nie widać śladu działania tych przycisków w /dev/input/event*.

Mam komplet Logitecha - mycha i klawiatura:
Quote:
Cordless Desktop Comfort Laser


W systemie widać to jako:
Code:
Bus 003 Device 002: ID 046d:c517 Logitech, Inc. LX710 Cordless Desktop Laser


Pozdro
;-)
Back to top
View user's profile Send private message
nUmer_inaczej
Apprentice
Apprentice


Joined: 24 Apr 2007
Posts: 165
Location: Bydgoszcz

PostPosted: Sun Mar 23, 2014 1:44 pm    Post subject: Reply with quote

Wiesz - masz rację. Przyczyną jest sprzęt - rolka przechylana na boki to w rzeczywistości traktowana przez xserwer druga rolka. Można bindować klawisze, jednak mi się powtarzał zawsze klawisz 8 z którymś pozostałym. Szkoda.
Ale ta myszka to RX1000 - służyła mi wiernie. Zamówiłem sobie Mysz LOGITECH Corded Mouse M500 - ma tak jak chciałem 2 rolki i 5 przycisków.
Twoja mycha jest fajna, ale ja mam jeszcze sprawną klawiaturę Della, więc nie będę kupował zestawu.
Temat uważam za zamknięty
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum