Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
LiveDVD czarny ekran
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ziut3K
n00b
n00b


Joined: 21 Jan 2013
Posts: 3

PostPosted: Mon Jan 21, 2013 1:21 pm    Post subject: LiveDVD czarny ekran Reply with quote

Witam.
Jako, że gentoo mnie kusiło od jakiegoś czasu, więc postanowiłem wrzucić na netbooka. Ściągnąłem LiveDVD odpalam wszystko pięknie gentoo się ładuje. Wchodzę na gentoo wiki instaluję wszystko pięknie.
Odpalam linuxa myszka i klawa nie działa i jakiś komunikat odnośnie grafiki (zignorowałem) no bo i tak nie miałem jak zatwierdzić... Restart netbooka - dalej nie ma myszy i klawy no to kliknąłem power off i się komputerek wyłączył (chyba zapisało jakieś ustawienia jak nie było resetu tylko normalnie się wyłączył - tak wnioskuję) na stacjonarce wszystko pięknie ładnie się oczytałem co i jak trza to dodać...
Odpalam Livedvd czarny ekran... Czytam odpalam nofb działa ! no i co z tego jak po instalacji dalej widzę ciemność. Szukałem rozwiązań w kernelu grzebałem - może nieumiejętnie - spędziłem nad tym pare nocek i nic mi nie wyszło, więc zwracam się o pomoc do Was.
Dodam, że teraz nawet livecd ubuntu pokazuje ciemność podczas ładowania.

Starsznie mnie dziwi fakt, że przecież ładowało się na początku normalnie, a potem nie... Przecież skoro płyta działała a w systemie na dysku coś siadło to logicznie patrząc powinno płytkę odpalić...
Streszczając nofb odpala live gentoo jak trza, ale nie mam pojęcia jak to ugryźć.

Notebook asus 1005p
Intel GMA 3150

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
SlashBeast
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 23 May 2006
Posts: 2922

PostPosted: Mon Jan 21, 2013 4:10 pm    Post subject: Reply with quote

Zadnych szczegolow nie podajesz, tylko 'po instalacji'. Uzyles moze instalatora? Postaw system z chroota, krok po kroku.
Back to top
View user's profile Send private message
Ziut3K
n00b
n00b


Joined: 21 Jan 2013
Posts: 3

PostPosted: Mon Jan 21, 2013 4:35 pm    Post subject: Reply with quote

Podałem i nie podałem...
Bardziej mnie ciekawi to czemu black screen.
Instalacja wg http://en.gentoo-wiki.com/wiki/Install_LiveDVD_12.1_to_hard_disk_drive

Poiwem Ci szczerze, że tak też mam zamiar zrobić, ale nie mogę pojąć czemu ten czarny ekran wywala teraz cały czas i to mnie strasznie drażni..., bo jak napisałem skoro coś w gentoo na dysku nawaliło to czemu nagle z livedvd wyskakuje czarny ekran. Minimala mam. W sumie to i tak miałem zamiar z niego gentoo wrzucić, ale chciałem ten problem rozwiązać. Co mam Ci wysypać X'y tutaj? Jak mam to zrobić ? Skoro widzę tylko ciemność.. Z livedvd też grzebałem, ale nie dostrzegłem nic co by przykuło uwagę. Zmieniałem pusty plik xorg.conf też nic. Google przegrzebałem doszczętnie i wszelkie rozwiązania mi nie pomogły, więc jeżeli mógłbyś mnie pokierować choć trochę to bym to ogarnął
Back to top
View user's profile Send private message
Pryka
l33t
l33t


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 658
Location: /dev/null

PostPosted: Mon Jan 21, 2013 8:51 pm    Post subject: Reply with quote

Nie żebym się czepiał, ale jak zobaczyłem to HOW-TO z wiki które podałeś to zaplułem monitor herbatą.

Na Twoim miejscu zaorałbym wszystko co do tej pory zrobiłeś, i zaczął bym od nowa bazując na oficjalnym handbooku
32bit - http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-x86.xml
64bit - http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/handbook-amd64.xml

Ale to tylko takie moje spostrzeżenie, może ktoś mądrzejszy będzie miał lepszy pomysł.
Back to top
View user's profile Send private message
Ziut3K
n00b
n00b


Joined: 21 Jan 2013
Posts: 3

PostPosted: Mon Jan 21, 2013 9:39 pm    Post subject: Reply with quote

Powiem szczerze, że chciałem zainstalować w ten sposób gentoo, żeby sobie poobczajać co i jak, a potem z minimala - no bo mimo wszystko z wiki setup trwał 30 min... A tak już mam, że jak coś się sypnie to staram się to ogarnąć - na początku już zadawałem sobie sprawe, że szybciej wyjdzie mi postawić system "klasycznie" no ale nie mogłem odpuścić. Skoro uważacie, że nie ma sensu drążyć tematu to proponuję go zamknąć, a ja sobie jutro siądę spokojnie i postawie system "książkowo"

EDIT jeszcze na koniec zadam pytanie.
Asus 1005p
Procek Intel® Atom™ Pineview-M N450
Grafa GMA 3150
1 GB ram

64 bit czy x86 ?
Back to top
View user's profile Send private message
Pryka
l33t
l33t


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 658
Location: /dev/null

PostPosted: Tue Jan 22, 2013 8:22 am    Post subject: Reply with quote

64
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum