Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[GNOME] Jak zmienić kolorystykę powiadomień libnotify?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Jacekalex
Guru
Guru


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 553

PostPosted: Tue Aug 14, 2012 5:39 am    Post subject: [GNOME] Jak zmienić kolorystykę powiadomień libnotify? Reply with quote

Witam

Jak i gdzie można zdefiniować kolorystykę powiadomień notify w gnome 2.32?
Przekopałem pół netu, nawet znalazłem gdzieś łatkę na gnome-color-manager, ale nigdzie nie widzę, gdzie to zmienić.
Sznurek: https://abf.rosalinux.ru/import/gnome-color-manager/blob/master/gnome-color-manager-2.32.0-libnotify-0.7.patch

Co ciekawe, jest kilka schematów pulpitu, które potrafią zmienić kolor powiadomień,
ale część nie obsługuje zmiany kolorów, a jak w którymś ustawię na ulubiony ciemny kolor (mam na myśli kolor okien), to powiadomienia i tak wracają jak bumerang do kolorystyki typu paskudne rózowe lub fioletowe okienko i czarny tekst.

Zainstalowane:
Code:
qlist -IvUqC libnotify gnome-color
gnome-extra/gnome-color-chooser-0.2.5
gnome-extra/gnome-color-manager-2.32.0
x11-libs/libnotify-0.7.5 introspection symlink
x11-themes/gnome-colors-common-5.5.1 branding
x11-themes/gnome-colors-themes-5.5.1

Ani w gnome-color-manager, ani w gnome-color-chooser nie widzę żadnej opcji,
która w nazwie zawierałaby notify, albo inaczej wskazywała na notify.

Jaki wpis w gtkrc może rozwiązać ten drobny, ale wkurzający problem?

Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
gryf
n00b
n00b


Joined: 09 Jun 2004
Posts: 50

PostPosted: Sat Aug 18, 2012 8:12 am    Post subject: Re: [GNOME] Jak zmienić kolorystykę powiadomień libnotify? Reply with quote

Na Twoim miejscu, poszukałbym tych tematów, które potrafią zmienić kolor i zobaczył do plików, które do nich należą na okoliczność istnienia wpisów z kluczem "notification-daemon". Ostatnio męczyłem się z podobnym problemem - domyślnie od którejś wersji libnotify (chyba 0.7.x) powiadomienia lądują w prawym górnym rogu na ciemnym tle, a ja chciałem mieć na jasnym w prawym dolnym rogu. Po godzinie mordowania się z grepem i miliardem katalogów z konfiguracjami, doszedłem do następujących wniosków:

1. Konfiguracja libnotify siedzi w ~/.gconf/apps/notification-daemon/%gconf.xml
2. Nie mogę zmienić tych ustawień ręcznie (!), jedynie przez gconf-editor, inaczej notify-send uparcie wysyła powiadomienia w prawy górny róg
3. Komuś należy się porządny omłot stalową rurą za zrobienie takiego burdelu z konfiguracją a la rejestr windowsowy
Back to top
View user's profile Send private message
Garrappachc
Guru
Guru


Joined: 26 Dec 2008
Posts: 362
Location: Kraków

PostPosted: Sat Aug 18, 2012 9:40 am    Post subject: Reply with quote

Położenie powiadomień można zmienić poprzez panel konfiguracyjny Gnome. Tak przynajmniej było jeszcze jak korzystałem z tego środowiska graficznego.
_________________
De profundis clamavi ad Te, Domine

emerge --info | virtual aviation
Back to top
View user's profile Send private message
Jacekalex
Guru
Guru


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 553

PostPosted: Sat Aug 18, 2012 10:17 am    Post subject: Reply with quote

Ja teraz zmieniłem notication-daemon na notify-osd z overlaya, do tego jest programik konfiguracyjny,
ale te powiadomienia z kolei wiszą jak zaklęte i nie zamykają się po kliknięciu myszką.

notification-daemon ma 3 schematy domyślne do wyboru, wszystkie dość idiotyczne, ale nawet w źródłach programu nie wyczaiłem, gdzie on do cholery trzyma te schematy, lub skąd je bierze.
W dodatku gconf w ogóle ignoruje ustawienia schematu graficznego zrobione w notification-properties.
Można tam zmienić tylko położenie okna wiadomości.

Także jeszcze do niego wrócę, jak znajdę chwilkę czasu.


Edyta:
właśnie zainstalowałem od nowa notification-daemon, zaskoczyły zmiany robione w notification-properties,
także mam 3 durne schematy zamiast jednego (pewien postęp :D ) ciekaw jestem, skąd notification-daemon bierze te schematy :?:
Widzę tylko, ze schemat nodoka ma własne blblioteki.
Back to top
View user's profile Send private message
SlashBeast
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 23 May 2006
Posts: 2922

PostPosted: Sat Aug 18, 2012 12:29 pm    Post subject: Reply with quote

Gdzies na githubie widzialem swego czasu duzo roznych stylow do tego, nawet kopia notify-osd z ubuntu byla tam. Kompilowales do .so i wrzucales w odpowiedznie miejsce, poszukaj tam [na githubie].
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum