Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
mod_security 100% CPU podczas startu
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
svirus
n00b
n00b


Joined: 09 Sep 2005
Posts: 22

PostPosted: Mon Jul 16, 2012 11:27 am    Post subject: mod_security 100% CPU podczas startu Reply with quote

Witam,

Ostatnio stwierdziłem że podorzucam sobie do moich instancji apache+php (mam ich parę ręcznie robionych) dorzucę mod_security.
Mam już taki zestaw apache-2.4.1+php-5.4.0+mod_security-2.6.6

Próbowałem na osobnym user-ze (i paru innych) dorzucić mod_security i zawsze ten sam efekt.
Jak dorzucę mod_security i ustawie choćby standardowe regułki to użycue CPU przy apachectl start wzrasta do 100% i nic się nie dzieje.

Miał ktoś z Was już podobny problem ?

Próbowałem bez php, czysty apache (2.2.21 , 2.2.22, 2.4.2) i różne wersje mod_secueiryt (2.6.3 ,2.6.4,2.6.6)
konfiguracja apache:
Code:
./configure --enable-layout=Apache --prefix=/home/user/appl/apache_2.2.22 --enable-rewrite --disable-userdir --disable-asis --enable-expires --disable-include --enable-so --enable-auth-digest --with-mpm=prefork --enable-headers --enable-unique-id

konfiguracja mod_security:
Code:
./configure --with-apxs=/home/user/appl/apache_2.2.22/bin/apxs --prefix=/home/user/appl/ --without-lua ( i czasem z lua)
Back to top
View user's profile Send private message
Jacekalex
Guru
Guru


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 553

PostPosted: Mon Jul 16, 2012 9:32 pm    Post subject: Reply with quote

Co to za Linux?

Bo jeśli Gentoo, to w eubildach masz i Apache i mod-security, i wystarczy zainstalować przez emerge.
W dodatku zarówno Apache jak i mod_security z ebuildów przeważnie działa.

Jeśli natomiast chcesz kombinować z tym kompilowanym Apachem, to zainteresuj się kwestią debugowania programów.
Bo najwyraźniej masz w tym komilowanym Apache lub mod_security jakiś błąd programistyczny.
I chyba dotyczy ten błąd jakiejś nieprawidłowej interakcji z ważniejszymi elementami systemu.

Ale żeby znaleźć przyczynę bez wróżki i szklanej kuli? - nuewykonalne.

Jak chcesz się bawić w developera, i kompilować soft z palca, to zainteresuj się pojęciem śledzenia wstecznego.
To jedyny skuteczny sposób, żeby diagnozować takie przypadki.

Apache w Gentoo:
http://en.gentoo-wiki.com/wiki/Apache2

To by było na tyle
8)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum