Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Problem z połączeniem wifi w laptopie eeepc 1001HA
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
maxim.251
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 14 Jul 2012
Posts: 127

PostPosted: Sat Jul 14, 2012 6:42 am    Post subject: Problem z połączeniem wifi w laptopie eeepc 1001HA Reply with quote

Cześć jestem nowy. Przeszukałem już posty i jakoś nie natrafiłem na mój problem. Ale widziałem i czytałem podobne posty związane z wifi. Może to banalne ale ja mam problem i nie potrafię go rozwiązać od 2 tygodni.
Więc, mam laptopa Eeepc1001HA przeszukałem i przeczytałem całe wiki gentoo, wydrukowałem sobie ponad 200 stron z poradami. I wciąż nici.
Sam system potrafię zainstalować i nie sprawia mi to największego problemu. Korzystając z LIVEDVD co znacznie uproszcza mi instalację podstawowego systemu z dostępnymi wszystkimi sterownikami.
problemy przychodzą jeśli próbuje połączyć się z siecią wifi. Na LIVEDVD nie ma najmniejszego problemu by połączyć się z routerem poprzez zabezpieczenie wpa2 korzystając ze standardowego programu Wicd. Ale, schodki się robią gdy po zainstalowaniu wszystkich niezbędnych programów z poziomu Chroot wraz z Wpa_supplicant i reboocie, nie znajduje mi karty wifi.
Jądro mam skompilowane Genkernelem i skompilowałem wszystko.
Bo po poprzednich próbach wybierania sterowników system mi nie odpalał więc dla pewności skompilowałem wszystko.
Jak już mówiłem jestem nowy, i zależy mi na tym by pierwszy raz uruchomić gotowca, z gnome, a później jak będę miał czas ustawie sobie i skompiluje jądro z potrzebnymi sterownikami.
Oczywiście mam też problem z xorgiem ale to może uda mi się samemu rozwiązać później.
Miałem plan by przez chroot spróbować zainstalować xorg i potem gnome lub coś mało wymagającego jak lxde i wtedy z poziomu wicd połączyć się z netem.
Fajny plan był gdy bym nie miał problemów z xorgiem. Oczywiście tam też wyskoczyły mi błędy z brakiem jakiegoś ustawienia. Więc pomysł instalacji xorga przez livedvd porzuciłem. Wspomnę że prób było co najmniej 4.
Może mi ktoś opisać krok po kroku co potrzebuję zainstalować z poziomu chroot i jak i gdzie poustawiać parametry w plikach konfiguracyjnych by wystatrował mi chociaż wifi? Teraz nie mam możilości skopiowania wszystkich podzespołów z mojego lapka bo kożystam z innego kompa, ale wspomnę że to jest EeePc 1001HA
Z kartą wifi Atherosa. (na stronie wiki gentoo też już odwiedziałęm dział z kartami atherosa.)

Wspomnę że nie mam możliwości połączyć się kablem, bo gdy bym miał to dawno bym to zrobił. Więc jedyna możliwość to wifi.
Back to top
View user's profile Send private message
maxim.251
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 14 Jul 2012
Posts: 127

PostPosted: Sat Jul 14, 2012 6:55 am    Post subject: nie działające wifi Reply with quote

No i jeszcze miałem pomysł by zainstalować wicd w chroocie w bazowym systemie, potem przejść do ustawień z livedvd skopiować plik z aktualnym nawiązanym połączeniem, przejść do dysku z moim nowym systemem i w tym miejscu wkleić dokument. Miałem nadzieję że wtedy nie będę musiał się bawić w wpisywanie ustawień tylko od razu będę miał po restarcie nawiązane połączenie. Może i dobry sposób, ale problem w tym że wpisując komendy iwconfig widzi tylko lo a nie ma żadnego wlan0
A po wpisaniu iwconfig widzi lo i eth0 a nie ma wlan0
DHCP standardowo instalowałem. Bo router jest tak ustawiony.
próbowałem też wpisać w konfigurację dodatkowy standardowy sterownik do karty ale to nie działa. Chyba zły sterownik to jest. Kierowałem się według porad z wiki.
W jądrze nie chcę klikać wszystkich sterowników bo to bez sensu, i tak tam jest ustawione większość z nich.
Przy kompilacji genkernelem all i po restarcie systemu podczas wczytywania i przeszukiwania sterowników nie ma żadnego wykrzyknika, czyli każde urządzenie ma pobrany sterownik.
Więc fajnie by było jeśli ktoś ma zainstalowany Gentoo na eeepc może mi wysłać jak ustawić połączenie krok po kroku?
Za pomoc bardzo bardzo dziękuję.
Back to top
View user's profile Send private message
John R. Graham
Administrator
Administrator


Joined: 08 Mar 2005
Posts: 10587
Location: Somewhere over Atlanta, Georgia

PostPosted: Sat Jul 14, 2012 12:50 pm    Post subject: Reply with quote

Moved from Networking & Security to Instalacja i sprzęt where it will hopefully get more attention.

- John
_________________
I can confirm that I have received between 0 and 499 National Security Letters.
Back to top
View user's profile Send private message
maxim.251
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 14 Jul 2012
Posts: 127

PostPosted: Sat Jul 14, 2012 2:44 pm    Post subject: Reply with quote

But I installed the drivers with Genkernel.
I do not know. From the description on the program that resulted in the factory setting, it installs all available drivers.
If so, my problem lies in the settings. But I really thank you for the suggestion. I put on, and there
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum