Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Niezbędnik jajcarza,czyli co musi byc skompilowane a co nie.
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
perepeczko
n00b
n00b


Joined: 25 Jun 2012
Posts: 5

PostPosted: Wed Jun 27, 2012 12:52 pm    Post subject: Niezbędnik jajcarza,czyli co musi byc skompilowane a co nie. Reply with quote

Wiem że nie da się tego ogarnąć i jednoznacznie określić co ma być a czego nie warto,każy ma inne upodobania,inny sprzet,do czegos innego uzywa gentoo i nie interesuje go co podpowiadaja inni,ale pomyślałem że jako poczatkujący powinienem znaleść na forum mini poradnik uzytkowników gentoo: co "musi" być skompilowane bez wzgledu na to czy jest sie deskoptowcem czy hackierem.Poprostu ma to byc w kernelu i kropka.
Proponuje wrzucanie propozycji i potwierdzanie lub nie,czy dana funkcja powinna sie obowiazkowo znaleśc w jajku.
Może okaże sie ze przetrze to droge nowym,a może zaskoczy samych wyjadaczy ktorzy "kompilacje kernela mają we krwi".
Dlaczego taki temat? ano wpadł mi do glowy po przeczytaniu postu w ktorym dowiedzialem sie że chromium wywala podpowiedź o braku w kernelu PID_NS i jakiejs podobnej (zapomnialem teraz :) ) ktore to wymagane sa przez sandbox.Wczesniej instalowalem chromium i w życiu bym nie dowiedzial sie o tym,gdyby nie przypadkowy post z tego forum.A o ilu jeszcze nie dowiem sie tylko dlatego ze jest to wrzucone przypadkiem do tematu o calkiem innym charekterze i nie przejrze tematu bo mnie poprostu na tą chwilę nie interesuje ?
czyli warto?? warto....
Back to top
View user's profile Send private message
one_and_only
Apprentice
Apprentice


Joined: 13 May 2007
Posts: 250
Location: PL/Krakow

PostPosted: Thu Jun 28, 2012 11:31 am    Post subject: Reply with quote

Rzuć okiem na:
http://kernel-seeds.org/settings/3.2.x/settings-01.html
Back to top
View user's profile Send private message
perepeczko
n00b
n00b


Joined: 25 Jun 2012
Posts: 5

PostPosted: Thu Jun 28, 2012 1:54 pm    Post subject: Reply with quote

bardziej myślałem o opcjach które są przetestowane przez samych userów.Bo konfiguracja z kernel-seeds z twojego sznurka nie jest zawarta juz w gotowych .config na stronce do pobrania przypadkiem? Te .configi "niby" gwarantują podstawowa konfiguracje ale i je trzeba pouzupelniać by przy odpaleniu linux nie zobaczyć kernel panic :P i własnie o tej reszcie myślałem tworząc ten topic.

ale dziekuje,zainteresowanie wzrośnie,zawsze tak sie dzieje,tylko ktoś mkusi byc tym pierwszym odpowiadajacym ,potem z górki :)
Back to top
View user's profile Send private message
Jacekalex
Guru
Guru


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 553

PostPosted: Thu Jun 28, 2012 2:48 pm    Post subject: Reply with quote

Jak coś potrzebujesz do podniesienia systemu do poziomu konsoli, lub stabilniej działa, jak jest wbudowane statycznie, to ja takie rzeczy trzymam wbudowane w jajo.

Tuner TV, Nvidia i sieciówka r8168 mają (u mnie) moduły zewnętrzne.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum