Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Cicha i wydajnejsza karta graficzna od GT9600
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
soban_
l33t
l33t


Joined: 27 Aug 2008
Posts: 668
Location: /home/soban

PostPosted: Fri May 11, 2012 7:01 pm    Post subject: Cicha i wydajnejsza karta graficzna od GT9600 Reply with quote

W zwiazku z 15 maja (wychodzi cukierkowe diablo3! d-:) chcialem kupic sobie nowa karte graficzna. Do tej pory w swoim PC mialem GT9600 - ze zmienionym radiatorem, tak aby byla mega cicha.
Ogolnie to calego PC mam tak wyciszonego ze nie wiadomo kiedy jest wlaczony, to najbardziej chcialem zawsze osiagnac bez zbednego "choinkowania" itp. Jednak ostatnio zauwazylem, ze grafika zaczyna sie psuc przy wiekszym obciazeniu - zawieszac. Stwierdzilem, ze nie oplaca mi sie jej naprwaiac i kupie sobie nowa, lepsze, wydajniejsza. Jest jednak pare warunkow. Czyli:
1) wydajniejsza od gt9600
2) cicha (ewentualnie radiator/radiatory, wiatraki ktore to spowoduja i nie bedzie sie przegrzewac za mocno)
3) nvidia
4) kwota =< 400zl za calosc

Wszelkiego rodzaju porady mile widziane. Czy mozecie cos polecic + komponety do dokupienia (radiatory) aby osiagnac wieksza wydajnosc i uzyskac blogoslawiona cisze? Zalezy mi tez zeby to bylo z rodziny nvidi - do ATI nie mam juz zaufania pod linuchem.
_________________
gg: 525600
Back to top
View user's profile Send private message
rehsarc
n00b
n00b


Joined: 14 May 2012
Posts: 2

PostPosted: Mon May 14, 2012 4:54 pm    Post subject: Reply with quote

niedawno wymienialem karte graficzna wlasnie na 9600gt ktora wybralem ze wzgledu na atrakcyjna cene.

Jesli chodzi o Twoj wybor to polecam GTS 450 bardzo cicho pracuje. 3x wiecej jednostek cieniujacych, DDR5, 40nm i tylko nieznacznie wieksze TDP..

cena spokojnie do 400zl, w tym przedziale cenowym z nvidia bedzie ciezko cos lepszego znalesc :)

Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
lazy_bum
l33t
l33t


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 691

PostPosted: Sat May 19, 2012 9:49 pm    Post subject: Reply with quote

Warto w pierwszej kolejności wyczyścić obecne chłodzenie. Takie objawy to zazwyczaj kwestia nazbierania syfu w radiatorze, który blokuje swobodny przepływ powietrza.
_________________
roslin uberlay | grubelek
Back to top
View user's profile Send private message
soban_
l33t
l33t


Joined: 27 Aug 2008
Posts: 668
Location: /home/soban

PostPosted: Thu May 24, 2012 12:39 pm    Post subject: Reply with quote

@rehsarc - GTS 450 zakupie, jednak chwilowo wstrzymalem sie bo karta ozyla.
lazy_bum - takie podstawowe rzeczy robilem + wymiana pasty, radiatory nawet sam wymienialem poniewaz gt9600 za glosno chodzila (calkowita wymiana chlodzenia + wiatrakow na megaciche).

Wszystko postawilem na jedna "karte", pomyslalem sobie ze skoro juz ona sie psuje, to zaryzykuje technika z piekarnikiem. Tak jak pisalem na jednej z moich wypowiedzi, dosyc sceptycznie podchodze do takich metod. Jednak bedac zdesperowanym wsadzilem karte do piekarnika (zdejmujac wczesniej srebrna paste z niej i wszystkie radiatory). Technika do gory kopytami na sreberku, piekarnik wczesniej rozgrzalem w 5 minut z termoobiegiem do 170'C - wsadzilem karte na 15 minut. Nastepnie wylaczylem temperature zostawiajac termoobieg i uchylajac lekko drzwiczki od piekarnika. Okazalo sie ku mojemu duzemu zaskoczeniu ze to pomoglo, na jak dlugo to nie wiem. Technike wykonalem tez na lapku z ktorym mialem taki sam problem - DELL M1530 i rowniez pomoglo - na jak dlugo? - Tez nie wiem. Jednak technika okazuje sie skuteczna. Jesli karta znowu zacznie zawodzic, wymienie ja, a lapka oddam do naprawy, jednak jak na razie wszystko dziala poprawnie (-: gdyby cos sie zmienilo czekam na dalsze propozycje kart.
_________________
gg: 525600
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum