Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Popularność Gentoo - dyskusja
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2, 3  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Oniryczny
Guru
Guru


Joined: 01 Dec 2011
Posts: 419
Location: Poland

PostPosted: Sat Jan 10, 2015 8:23 am    Post subject: Reply with quote

ja używam gentoo w pracy od jakiś 3 lat
ale niestety i tak muszę mieć na drugim kompie wingrozę
o ile xlsx'y i docx'y ogarnę Libreofficem to pozostaje VMWare który chodzi tylko spod Windows
myślę, że przy takim rozwoju jaki mamy w ostatnich latach coraz więcej softu
którego potrzebuje każda poszczególna osoba ogranicza w uzywaniu Linuxa :(
_________________
cogito ergo sum
Back to top
View user's profile Send private message
Xywa
Veteran
Veteran


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 1631
Location: /mnt/Gentoo/Europe

PostPosted: Sat Jan 10, 2015 8:58 am    Post subject: Reply with quote

Oniryczny wrote:
ja używam gentoo w pracy od jakiś 3 lat
ale niestety i tak muszę mieć na drugim kompie wingrozę
o ile xlsx'y i docx'y ogarnę Libreofficem to pozostaje VMWare który chodzi tylko spod Windows
myślę, że przy takim rozwoju jaki mamy w ostatnich latach coraz więcej softu
którego potrzebuje każda poszczególna osoba ogranicza w uzywaniu Linuxa :(


Linuxa na kompie używam od 2000, od 2005 Gentoo, a od 6 lat nie mam w ogole Windowsa (używałem tylko do grania), a pieniądze które zaoszczędziłem na 2 kolejnych laptopach bez Wina to jakieś 200 euro, poszło na lepszą grafikę i więcej ramu.

Używam Gentoo głownie do pracy + obróbka grafiki + księgowość w 100% od 2006 (kmymoney) + obróbka filmów w kdenlive, a ostanio... intensywnie gram 8) :!: 8) :P :!:

Działa wszytsko od EVE Online, gry poprzez Steam, czy natywne windowsowe (poprzez PlayOnLinux) - jest czad, ale zawalam firmę (bo miałem problem z joystickiem) :lol:
Back to top
View user's profile Send private message
mir3x
Guru
Guru


Joined: 02 Jun 2012
Posts: 455

PostPosted: Sun Jan 18, 2015 6:10 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
o ile xlsx'y i docx'y ogarnę Libreofficem to pozostaje VMWare który chodzi tylko spod Windows

Przeciez vmware-workstation jest nawet w portage, chyba że chodzi o jakieś inne.

Ja kiedyś testowałem wiele dystrybucji ale KDE nigdzie mi nie chodziło mi tak płynnie jak w gentoo,
w archu było w miarę ok, archa używałem głownie do szukania nowych programów, ale
te ciagłe updaty były 10 gorsze niż w gentoo, setki megabajtów co kilka dni,
kiedyś po jednym updacie wyskoczyly 4 pytania:
do u want to replace package XXX by XXX_a - 4 odpowidzi nie - cannot resolve dependencies
4 odpowiedzi tak - cannot resolve dependencies ....
To jak parodia, 16 kombinacji z których być moze tylko jedna jest poprawna. I tylko to zapamiętałem z archa.
Wtedy to na partycji archa sprawdziłem jak działa komenda mkfs.ext3 :D

Co do głownego wątku to ciekawi mnie ile userów przeszło z debiana na gentoo po tym jak debian
ogłosił koniec wspierania innych initow poza systemd ( parę wpisów na forum widziałem )

Zdaję się ze mozna sprawdzić czy popularność gentoo rosnie czy maleje po ilosci odwiedzonych wątków na forum
( forum pokazuje ile osób odzwiedziło dany wątek, można by uśrednić to na miesciąc i zobaczyć jak to wyglada w skali lat )
_________________
Sent from Windows
Back to top
View user's profile Send private message
Xywa
Veteran
Veteran


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 1631
Location: /mnt/Gentoo/Europe

PostPosted: Sun Feb 08, 2015 5:25 pm    Post subject: Reply with quote

mir3x wrote:
Zdaję się ze mozna sprawdzić czy popularność gentoo rosnie czy maleje po ilosci odwiedzonych wątków na forum
( forum pokazuje ile osób odzwiedziło dany wątek, można by uśrednić to na miesciąc i zobaczyć jak to wyglada w skali lat )


Dane z Distrowatch z dzisiaj (czyli w dół):
Popularity (hits per day): 12 months: 37 (335), 6 months: 37 (370), 3 months: 43 (315), 4 weeks: 50 (314), 1 week: 50 (306)
Back to top
View user's profile Send private message
mir3x
Guru
Guru


Joined: 02 Jun 2012
Posts: 455

PostPosted: Sun Feb 08, 2015 8:50 pm    Post subject: Reply with quote

Distrowatch jest niewiele warte, jak wyszło gentoo live dvd to chyba po 1 tygodniu gentoo było w top8 czy może nawet top5 w ciągu ostatniego tygodnia, tak np manjaro weszło do top10
na długi czas spamując nowe wersje co miesiąc i co miesiąc był nagłówek o nowym manjaro.

Jakby dać linka na głównym forum z prośba by kazdy wchodził na distrowatch i klikał na gentoo codziennie to pewno by było top5 :D
_________________
Sent from Windows
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum