Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Problem z otwarciem plików .docx - nie widać tekstu
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Xywa
Veteran
Veteran


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 1631
Location: /mnt/Gentoo/Europe

PostPosted: Thu Jun 16, 2011 3:42 pm    Post subject: Problem z otwarciem plików .docx - nie widać tekstu Reply with quote

Witam,

Mam problem z otwarciem dokumentów .docx zarówno pod OpenOffice-bin czy LibreOffice-bin, zarówno w wersji stabilnej jak i testowej. Po otwarciu mam tylko tło ze logiem firmowym bez tekstu. Testowałem na różnych plikach z różnych źródeł. Dodatkowo w czasie otwierania dokumentu mam:
Quote:
Error loading BASIC of document
{plik}
General Error
General input/output error.


Czy u Was wszystko w porządku?

p.s. Próbowałem utworzyć nowy dokument i zapisać go jako .docx. Otwiera bez problemu tekstem, ale podczas otwierania pokazuje się ten sam komunikat o blędzie jak wyżej.
Back to top
View user's profile Send private message
Pryka
l33t
l33t


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 658
Location: /dev/null

PostPosted: Thu Jun 16, 2011 5:33 pm    Post subject: Reply with quote

Zrobiłem test przed chwilą, u mnie konsola nie pokazuje nic niepokojącego przy zapisie i odczycie z docx.

A mógłbyś udostępnić ten dokument? Czy taka opcja nie wchodzi w grę?

ps. Dodam, że ja mam kompilowaną wersję libreoffice

EDIT:

Gogolowałeś trochę? masa przydatnych wyników jest:
https://encrypted.google.com/search?q=Error+loading+BASIC+of+document+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:unofficial&client=firefox-a&hl=pl&lr=all
Back to top
View user's profile Send private message
sherszen
Apprentice
Apprentice


Joined: 28 Jul 2006
Posts: 217

PostPosted: Fri Jun 17, 2011 9:41 pm    Post subject: Reply with quote

Mój Libre Office również sobie nie radzi z docx, ba nawet pokazuje to, czego gołym okiem nie widać. (mówię o obrazku, którego sam nigdy nie kopiowałem do dokumentu, a tam jest). W Office 2010 wszystko w porządku.
Back to top
View user's profile Send private message
Xywa
Veteran
Veteran


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 1631
Location: /mnt/Gentoo/Europe

PostPosted: Mon Jun 20, 2011 9:02 am    Post subject: Reply with quote

Pryka wrote:
Gogolowałeś trochę? masa przydatnych wyników jest:

Tak. Jako że wcześniej u mnie OO działał ok, a problem pojawił się dość niedawno, przejrzałem troszkę net i znalazłem że podobne problemy pojawiły się na bug-liście na początku maja. Ludzie otwierali dokument, ale nic w nich nie było - oprócz np. tabel. Innym z koleii ginę·ła grafika ale był tekst.
https://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=36791
lub
Quote:
Might be related to or DUP of
Bug 32170 - FILEOPEN Opened DOCX-file is empty
Bug 36862 - Docx file displays nothing
Bug 33072 - .docx import - graphics missing (JPEG), wordart messed up

I do a cleanup and assign all "DOCX missing contents" bugs to Cédirc

@Cédirc
Please feel free to reassign if it's not your area!


Pryka wrote:
Dodam, że ja mam kompilowaną wersję libreoffice

Ja używam binarnej, spróbuje przekompilować całość, może to pomoże.

Pryka wrote:
Zrobiłem test przed chwilą, u mnie konsola nie pokazuje nic niepokojącego przy zapisie i odczycie z docx.

Dobry pomysł z konsolą! Dzięki niemu już wiem że komunikat z błedem pojawia się przy otwarciu w ogole LibreOffice --writer, ale na konsoli czytso. Za to jak otwieram ten dokument .docx (co ginie mi tekst w nim) to mam:
Code:
$ libreoffice --writer
/home/lo/stable/clone/filters/writerfilter/source/dmapper/GraphicImport.cxx:1505 failed. Message :GraphicCrop
/home/lo/stable/clone/filters/writerfilter/source/dmapper/GraphicImport.cxx:1505 failed. Message :GraphicCrop

(soffice:326): Gtk-WARNING **: Unable to retrieve the file info for `file:///home/rix/a%2520price%2520list.docx': Error stating file '/home/rix/a%20price%20list.docx': No such file or directory

(soffice:326): Gtk-WARNING **: Unable to retrieve the file info for `file:///home/rix/a%2520price%2520list.docx': Error stating file '/home/rix/a%20price%20list.docx': No such file or directory


Ale...hmm dziwna sprawa, już wszytsko jest OK- to znaczy widzę już tekst. Nie wiem czy pomógl jakiś mały update biblotek czy co.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum