Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Pożegnanie
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page 1, 2, 3  Next  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Wed Mar 09, 2011 8:35 pm    Post subject: Pożegnanie Reply with quote

Witam,

Po dobrych kilku latach moderowania polską sekcją FGO, pora na emeryturę :) Jednak studia i praca związane w niewielkim stopniu z Gentoo i ogólnie linuksem doprowadziły do tego, że mocno wypadłem z obiegu.

Nie mówię, że odchodzę całkowicie z forum, na którym mam przyjemność gościć niemal 7 lat, ale będzie się to raczej ograniczało do obserwacji.

Muszę jednak przyznać, że to już nie to samo forum, co jeszcze kilka lat temu, a może to ja się zmieniłem?...

No nic, robi się nostalgicznie, a na pewno z niecierpliwością oczekujecie na mojego następcę ; ) Zgodnie z Kurtem przedyskutowaliśmy, że najlepszym kandydatem będzie SlashBeast, który również od wielu lat służy tu dzielnie pomocą.

Zmiana nastąpi w najbliższym czasie. Prośba do administracji o 'zmianę warty' już została wysłana, kwestia pewnie kilku godzin/dni, aż to nastąpi :)

dziękuję raz jeszcze!

PS
To nie znaczy, że dalej nie będę opierdzielać o naprawdę rażące błędy ortograficzne, co mam w zwyczaju robić od zawsze tutaj ; )

Marcin (Poe)
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
soban_
l33t
l33t


Joined: 27 Aug 2008
Posts: 668
Location: /home/soban

PostPosted: Wed Mar 09, 2011 8:48 pm    Post subject: Reply with quote

No coz, szkoda. Milej emerytury i przepraszam za bledy/problemy z mojej strony : ) zycze powodzenia na studiach, w pracy jak i w zyciu osobistym.
Poe wrote:
najlepszym kandydatem będzie SlashBeast, który również od wielu lat służy tu dzielnie pomocą.
Gratulacje i popieram wybor.
_________________
gg: 525600
Back to top
View user's profile Send private message
SlashBeast
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 23 May 2006
Posts: 2922

PostPosted: Wed Mar 09, 2011 9:07 pm    Post subject: Reply with quote

Forum juz nie to bo i community inne. Kiedys gentoo bylo mainstreamem dla ricerow i advanced userow ktorzy lubili dlubac. Teraz malo kto normalny uzywa gentoo na produkcji, bo nie ma juz mitu o tym, ze gentoo jest najszybsze, a przy dzisiejszym hardware granica oplacalnosci takiego customowalnego systemu sie zaciera. Sam na boku dlubie sobie w crux'ie i przygotowuje go do maszyn wirtualnych, gdzie gentoo nie ma racji bytu. Teraz prym wiedze arch, jako, ze to dosc przyjazne distro i latwo pomodyfikowac pkgbuildy, jak potrzeba. Nie mniej jakos nie wyobrazam sobie, bym mial sobie darowac gentoo.
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Wed Mar 09, 2011 9:22 pm    Post subject: Reply with quote

a no, społeczność się pozmieniała mocno, własnie z przyczyn, które Slash tu wymienił ładnie.

Ja póki co, zostaję przy gentoo, jako system do codziennego użytku - firefox, kadu, open office - ale wszystko, cóż popadło u mnie już w stan sporego zaniedbania, nie mam czasu tego wszystkiego uaktualniać, przestawiać, a też z drugiej strony, nie chce mi się bawić w przestawianie systemu - jednak te dobre kilka lat robi swoje i pewnie dopóki nie sprawię sobie macbooka, gentoo pozostanie, a i tak "zawodowo" windows na innych maszynach, ze względu na photoshopa czy adobe premiere ostatnio. choć ze względu na pracę przy kamerze, komputer przestaje być potrzebny do zawodu stricte.
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
Kurt Steiner
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 01 Apr 2005
Posts: 1050
Location: Ostroleka, Polska

PostPosted: Thu Mar 10, 2011 9:14 am    Post subject: Reply with quote

Poe, dzięki za świetną współpracę! Odwiedzaj nas czasem! :wink:
_________________
Proszę, pamiętaj o regulaminie, a jeśli zauważysz, że został on złamany, zgłoś to. :)

LRU:431698
Back to top
View user's profile Send private message
Pryka
l33t
l33t


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 658
Location: /dev/null

PostPosted: Thu Mar 10, 2011 10:06 am    Post subject: Reply with quote

Farewell Poe :) miłobyło poznać, szkoda że odchodzisz z moderki przywykłem do Ciebie jak i innych zresztą pewnie nie tylko ja. Zgadzam się z sobanem_, że Slash będzie godnym następcą.
Back to top
View user's profile Send private message
matidz
n00b
n00b


Joined: 17 Jun 2010
Posts: 29
Location: Poland, Torun

PostPosted: Thu Mar 10, 2011 12:22 pm    Post subject: Reply with quote

...a pamietacie czasy przed 2005.1 (albo 2006.1) (to chyba pierwsza wersja z instalatorem byla) ;)
Back to top
View user's profile Send private message
canis_lupus
l33t
l33t


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 773
Location: Kraków

PostPosted: Thu Mar 10, 2011 1:49 pm    Post subject: Reply with quote

Poe: A może by tak zrobić powtórkę ze zlotu krakowskiego?
_________________
"I love you cię" Różyczko...
Back to top
View user's profile Send private message
Kurt Steiner
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 01 Apr 2005
Posts: 1050
Location: Ostroleka, Polska

PostPosted: Thu Mar 10, 2011 2:44 pm    Post subject: Reply with quote

canis_lupus wrote:
Poe: A może by tak zrobić powtórkę ze zlotu krakowskiego?
Ooo... to jest dobry pomysł! :D
_________________
Proszę, pamiętaj o regulaminie, a jeśli zauważysz, że został on złamany, zgłoś to. :)

LRU:431698
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Thu Mar 10, 2011 7:33 pm    Post subject: Reply with quote

@Pryka, dzięki ; )
@matidz, szczerze, to pamiętam ogromny cyrk na forum, jak ukazała się ta wersja i co chwile zamykane wątki, bo ludzie nie wiedzieli jak to się je ; )
ja zaczynałem od 2004.1.
@canis_lupus, też o tym myślałem wczoraj ; ) jestem bardzo za, tylko, ze względu na to, że wywialo mnie bardzo na Dziki Wschód (Lublin), to rzadko bywam u siebie na Śląsku, czy ogólnie na południu, a la Kraków. A połączenia pociągowe/busowe są naprawdę kiepskie, także jeżeli o mnie chodzi, to bardziej okres tuż przed Wielkanocą (dosłownie dzień, dwa przed), albo tuż po (dzień, dwa po), albo jakoś wakacyjnie, typu lipiec, bo czerwiec to wiadomo, sesja, a ja jeszcze mam obronę licencjatu ; )

a Wasze terminy?

kurcze, nie wiem gdzie mi wcięło zdjęcia z naszego pierwszego(ostatniego) spotkania. muszę poszukać.
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
canis_lupus
l33t
l33t


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 773
Location: Kraków

PostPosted: Fri Mar 11, 2011 5:20 pm    Post subject: Reply with quote

Poe wrote:

@canis_lupus, też o tym myślałem wczoraj ; ) jestem bardzo za, tylko, ze względu na to, że wywialo mnie bardzo na Dziki Wschód (Lublin), to rzadko bywam u siebie na Śląsku, czy ogólnie na południu, a la Kraków. A połączenia pociągowe/busowe są naprawdę kiepskie, także jeżeli o mnie chodzi, to bardziej okres tuż przed Wielkanocą (dosłownie dzień, dwa przed), albo tuż po (dzień, dwa po), albo jakoś wakacyjnie, typu lipiec, bo czerwiec to wiadomo, sesja, a ja jeszcze mam obronę licencjatu ; )

a Wasze terminy?

kurcze, nie wiem gdzie mi wcięło zdjęcia z naszego pierwszego(ostatniego) spotkania. muszę poszukać.


Wiesz, ja jestem miejscowy więc mnie najłatwiej się dostosować. Pamiętam z ostatniego spotkania, że zjawiłem się z żona pierwszy i siedzielismy na fontannie i strzelaliśmy kto idzie na zlot. 99% trafień. Czemu linuksiarza poznać na kilometr?
_________________
"I love you cię" Różyczko...
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Fri Mar 11, 2011 8:46 pm    Post subject: Reply with quote

No, to oficjalnie powitajcie Slasha, jako nowego kat... moderatora ; )

a co do zlotu, to prawda, od razu można było poznać, ze ta banda pod fontanną to "nasi" ; )
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
nUmer_inaczej
Apprentice
Apprentice


Joined: 24 Apr 2007
Posts: 165
Location: Bydgoszcz

PostPosted: Fri Mar 11, 2011 9:55 pm    Post subject: Reply with quote

Dziękować Poe za kawał ciężkiej pracy. Wydaje mi się, że kiedy forum dobrze funkcjonuje, zaś moderator jest niezauważalny, to wszystko jest na swoim miejscu.
Korzystając z okazji witam Slasha. Również uważam, że to jest słuszny i jak najbardziej trafny wybór.
Obu Panom życzę wszystkiego dobrego!
Back to top
View user's profile Send private message
josel
n00b
n00b


Joined: 30 Mar 2011
Posts: 12
Location: z laptopa

PostPosted: Tue Apr 12, 2011 10:57 pm    Post subject: Reply with quote

Widzę, że forum z tradycją, to fajne. :)

A co do advanced userów, którzy lubią dłubać, to chyba wśród dużej grupy ludzi na forum (w tym i mnie) po prostu brakuje już "advanced", reszta zostaje, jak była ;)

Pozdrawiam,
_________________
learning linux all day long.
Back to top
View user's profile Send private message
arsen
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 10 Apr 2004
Posts: 1803
Location: Tychy, Poland

PostPosted: Tue Apr 19, 2011 12:54 pm    Post subject: Reply with quote

Kopę lat :) chociaż pewnie wiele nowych osób nie zna mojego nicka :D
Widzę że i Poe przeszedł na zasłużoną emeryturkę, miłego wylegiwania się :)
Pewnie każdy na tej "emeryturce" i tak raz na jakiś czas podgląda forum, chociażby z sentymentu.
Kiedyś to było szalenie ruchliwe forum. Niegdyś w statystykach było drugim forum na świecie pod względem ruchu, tylko kiedy to było :)
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Thu May 05, 2011 8:09 pm    Post subject: Reply with quote

arsen wrote:
Kopę lat :) chociaż pewnie wiele nowych osób nie zna mojego nicka :D
Widzę że i Poe przeszedł na zasłużoną emeryturkę, miłego wylegiwania się :)

a, dziękować ; ) jak dotarłem na fgo, to Ty wtedy byłeś moderatorem przez pewien czas : ) dawno to było
arsen wrote:

Pewnie każdy na tej "emeryturce" i tak raz na jakiś czas podgląda forum, chociażby z sentymentu.
Kiedyś to było szalenie ruchliwe forum. Niegdyś w statystykach było drugim forum na świecie pod względem ruchu, tylko kiedy to było :)

ja właśnie zaglądnąłem z sentymentu, gdyż od jakiś 2 tygodni działam na Archu i sobie bardzo chwalę, ale na forum archa jeszcze nie zaglądałem. moze by tam zawojować stanowisko moda : P

a co w końcu ze Zlotem II?
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
Xywa
Veteran
Veteran


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 1631
Location: /mnt/Gentoo/Europe

PostPosted: Tue May 17, 2011 9:46 am    Post subject: Reply with quote

SlashBeast wrote:
Teraz malo kto normalny uzywa gentoo na produkcji, bo nie ma juz mitu o tym, ze gentoo jest najszybsze, a przy dzisiejszym hardware granica oplacalnosci takiego customowalnego systemu sie zaciera.


A czy ma ktoś jakieś nowe, miarodajne dane dotyczące wydajności Gentoo i innych systemów? Zawsze mi się wydawało że w miarę jak rocesory będą coraz bardziej wydane, Gentoo będzie coraz bardziej popularne - jako że czas kompilacji dość systemu i pakietów dość mocno się skraca.

Co w takim razie przemawia że Wy jeszcze pozostajecie z Gentoo?
Back to top
View user's profile Send private message
Crenshaw
Guru
Guru


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 474
Location: Poland

PostPosted: Tue May 17, 2011 9:09 pm    Post subject: Reply with quote

Xywa wrote:
SlashBeast wrote:
Teraz malo kto normalny uzywa gentoo na produkcji, bo nie ma juz mitu o tym, ze gentoo jest najszybsze, a przy dzisiejszym hardware granica oplacalnosci takiego customowalnego systemu sie zaciera.


A czy ma ktoś jakieś nowe, miarodajne dane dotyczące wydajności Gentoo i innych systemów? Zawsze mi się wydawało że w miarę jak rocesory będą coraz bardziej wydane, Gentoo będzie coraz bardziej popularne - jako że czas kompilacji dość systemu i pakietów dość mocno się skraca.

Co w takim razie przemawia że Wy jeszcze pozostajecie z Gentoo?


Gentoo ssie mniej niz inne dystrybucje ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Belliash
Advocate
Advocate


Joined: 24 Nov 2004
Posts: 2503
Location: Wroclaw, Poland

PostPosted: Wed May 18, 2011 11:19 am    Post subject: Reply with quote

Xywa wrote:
SlashBeast wrote:
Teraz malo kto normalny uzywa gentoo na produkcji, bo nie ma juz mitu o tym, ze gentoo jest najszybsze, a przy dzisiejszym hardware granica oplacalnosci takiego customowalnego systemu sie zaciera.


A czy ma ktoś jakieś nowe, miarodajne dane dotyczące wydajności Gentoo i innych systemów? Zawsze mi się wydawało że w miarę jak rocesory będą coraz bardziej wydane, Gentoo będzie coraz bardziej popularne - jako że czas kompilacji dość systemu i pakietów dość mocno się skraca.

Co w takim razie przemawia że Wy jeszcze pozostajecie z Gentoo?


sentyment i przyzwyczajenie
_________________
Asio Software Technologies
Belliash IT Weblog
Back to top
View user's profile Send private message
Garrappachc
Guru
Guru


Joined: 26 Dec 2008
Posts: 362
Location: Kraków

PostPosted: Wed May 18, 2011 12:43 pm    Post subject: Reply with quote

Możliwości customizacji, dostęp do nowinek technicznych, frajda z kompilacji, wygoda zarządzania systemem, sentyment, przyzwyczajenie.
_________________
De profundis clamavi ad Te, Domine

emerge --info | virtual aviation
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Wed May 18, 2011 7:50 pm    Post subject: Reply with quote

Xywa wrote:
A czy ma ktoś jakieś nowe, miarodajne dane dotyczące wydajności Gentoo i innych systemów? Zawsze mi się wydawało że w miarę jak rocesory będą coraz bardziej wydane, Gentoo będzie coraz bardziej popularne - jako że czas kompilacji dość systemu i pakietów dość mocno się skraca.
Nawet przy skopanych flagach ale z dobrze dobranym zestawem oprogramowania/bibliotek jest szybsze. Poza tym przyzwyczajenie i lenistwo - Gentoo siedzi od ponad 7lat na dysku i przetrwało 6 kolejnych maszyn w mniej lub bardziej zmienionej formie, ale tam gdzieś w głębi to jest to samo Gentoo, które instalowałem po raz pierwszy. :)

PS. Jak bym mógł albo zobaczył chociaż cień szansy to zastąpiłbym Androida przez Gentoo na swoim telefonie! :P
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
Xywa
Veteran
Veteran


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 1631
Location: /mnt/Gentoo/Europe

PostPosted: Wed May 25, 2011 9:04 am    Post subject: Reply with quote

SlashBeast wrote:
bo nie ma juz mitu o tym, ze gentoo jest najszybsze


Znalazłem dośc swieży i ciekawy test różnych dystrybucji, i okazało się że Chakra (bazująca na Archu) i Sabayon (bazujący na Gentoo) są ok. 10% wydajniejsze od Ubuntu:
http://jeffhoogland.blogspot.com/2010/09/best-linux-distro-for-3d-performance.html
Back to top
View user's profile Send private message
Pryka
l33t
l33t


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 658
Location: /dev/null

PostPosted: Wed May 25, 2011 7:48 pm    Post subject: Reply with quote

Xywa wrote:
SlashBeast wrote:
bo nie ma juz mitu o tym, ze gentoo jest najszybsze


Znalazłem dośc swieży i ciekawy test różnych dystrybucji, i okazało się że Chakra (bazująca na Archu) i Sabayon (bazujący na Gentoo) są ok. 10% wydajniejsze od Ubuntu:
http://jeffhoogland.blogspot.com/2010/09/best-linux-distro-for-3d-performance.html


No tak ale czy to ktoś tak naprawdę odczuwa? Niby 10% to sporo ale w dzisiejszej dobie superkomputerów kogo to obchodzi? Ludzie będą instalować distro które im się bardziej podoba bo i tak wszystko wszędzie tak samo działa.
Back to top
View user's profile Send private message
Xywa
Veteran
Veteran


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 1631
Location: /mnt/Gentoo/Europe

PostPosted: Wed May 25, 2011 8:42 pm    Post subject: Reply with quote

Pryka wrote:
Niby 10% to sporo ale w dzisiejszej dobie superkomputerów kogo to obchodzi?


Graczy? (ten test powyżej był w zasadzie dla graczy pod Linuxem)
Intel Core i5-2500K @ 3.30GHz 6,978 $216.99*
Intel Core i7-2600K @ 3.40GHz 9,468 $314.99*
W przykładzie powyżej za 35% szybszy procesor trzeba wydać 30% więcej lub 100$, wychodzi że te 10% to w kieszeni 33$ :)
Dane wg:
http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html

Grafików animacji 3D? Mój kolega robi na studiach animacje 3D (Maya 3D, która także chodzi pod Linuxem), jego przeciętny komp liczy 1 klatkę w 5 minut czyli 12 klatek w godzinę, czyli licząc że animacja ma 24 klatki na sekundę, w 2 godziny robi 1 sekundę animacji. Przeciętny projekt liczy mu się w ok. 7 dni, wieć w tym przypadku 10% to 16 godzin :)
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Wed May 25, 2011 8:46 pm    Post subject: Reply with quote

Pryka wrote:
Niby 10% to sporo ale w dzisiejszej dobie superkomputerów kogo to obchodzi?
Ludzi, którzy mają dosyć takiego gadania i czekania aż im się coś zrobi - coś co kiedyś trwało 10% czasu bo było zrobione dobrze. ;)
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Goto page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum