Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
gcc-4.3.0 + najnowsze glibc i binutils - testujemy
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page 1, 2  Next  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nbvcxz
Guru
Guru


Joined: 02 Sep 2005
Posts: 379
Location: Kraków / PL

PostPosted: Sun Mar 25, 2007 5:50 pm    Post subject: gcc-4.3.0 + najnowsze glibc i binutils - testujemy Reply with quote

Nowy topic powielający nieco ogólny temat: https://forums.gentoo.org/viewtopic-t-517629.html
wzięty z rozmowy na temat nowego "feature" nowych glibc: https://forums.gentoo.org/viewtopic-t-548429.html
Jestem ciekaw jak wielu kolegów i koleżanek ( :!:) bawi się z gcc-4.3.0 i z jakimi skutkami.

Co do skutków to zacznę od siebie:
Całego systemu nie da się na tym postawić - "prawie" robi wielką różnicę. Z gcc-4.3.0 nie kompiluje się np. glibc i coreutils oraz openssl. Nie szkodzi jednak skompilować je ze starszą wersją a całą resztę z 4.3.0. Tak postawiony system działa bez widocznych problemów, a "problematyczne" (w sensie doboru flag i kompilatora) pakiety zebrałem tutaj:
http://www.nbvcxz2.yoyo.pl/

Proszę o opinie o 4.3.0 i wymianę doświadczeń - za wyjątkiem polemik o racer'ach
_________________
nBVCXz
zen-kernel (bfq compcache) | /tmp -> tmpfs | ext4 | zsh | xfce | schedtool
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Sun Mar 25, 2007 6:08 pm    Post subject: Reply with quote

Ja na razie kompiluję 4.3.0 już 8 godzinę 8O na laptopie z Pentium M 1,7 GHz. Z tym gcc na desktopie amd64 poczekam trochę, mam na razie niewyjaśnione częste pady systemu plików (ext3), a sam dysk jest sprawny. Dłuższe kompilacje (jak np. openoffice) rozwalają mi FS-a.

Co do glibc to chciałbym na razie przypomnieć, że najnowsze snapshoty powodują dziwne wyświetlanie dat plików, z rzymskimi liczbami ;)

Dalej: kto może skompilować glib-1.2.0-r5? Bo mi się to sypie na wszystkich kompach i podejrzewam basha.

I jeszcze pytanie: używasz --hash-style=gnu z prelinkiem czy bez?
Back to top
View user's profile Send private message
nbvcxz
Guru
Guru


Joined: 02 Sep 2005
Posts: 379
Location: Kraków / PL

PostPosted: Sun Mar 25, 2007 6:44 pm    Post subject: Reply with quote

mbar wrote:
I jeszcze pytanie: używasz --hash-style=gnu z prelinkiem czy bez?

bez prelinka - od dawna mam do tego uprzedzenie
_________________
nBVCXz
zen-kernel (bfq compcache) | /tmp -> tmpfs | ext4 | zsh | xfce | schedtool
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Sun Mar 25, 2007 6:57 pm    Post subject: Reply with quote

mbar wrote:
Dalej: kto może skompilować glib-1.2.0-r5? Bo mi się to sypie na wszystkich kompach i podejrzewam basha.


Znalazłem to: https://bugs.gentoo.org/show_bug.cgi?id=168198 wygląda na problem niezwiązany z bash/glibc/gcc ;)
Back to top
View user's profile Send private message
nbvcxz
Guru
Guru


Joined: 02 Sep 2005
Posts: 379
Location: Kraków / PL

PostPosted: Sun Mar 25, 2007 7:11 pm    Post subject: Reply with quote

zgadza się, ale do swojej tabelki dodaję - chcę, aby był to taki szybki poradnik przy emergowaniu pakietów
btw. zamaskowałem glib i gtk+ w slocie 1 - praktycznie nie tracę na funkcjonalności, a eliminuję problemy z oprogramowaniem, które chyba nie będzie intensywnie rozwijane
_________________
nBVCXz
zen-kernel (bfq compcache) | /tmp -> tmpfs | ext4 | zsh | xfce | schedtool
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Sun Mar 25, 2007 7:52 pm    Post subject: Reply with quote

ja to bym pofolgował z tymi flagami, fweb i ftracer rozwalają wiele rzeczy, -Os też nie jest najszczęśliwszy. innych to już mi się nawet nie chce wymieniać ;)
================================================
u mnie się wszystko kompiluje straaaaaasznie woooooooooooolnoooooooooooooooooooo, configure każdego pakietu trwa ze 3 minuty, dosłownie gorzej niż pentium 100 :(

EDIT: dodaj do listy STLport, nie kompiluje się

Arfrever: Połączono posty.
Back to top
View user's profile Send private message
nbvcxz
Guru
Guru


Joined: 02 Sep 2005
Posts: 379
Location: Kraków / PL

PostPosted: Mon Mar 26, 2007 7:31 pm    Post subject: Reply with quote

dzięki - STLport dodany (jak rozumiem nie kompiluje się z 4.3.0 - nie chodzi o jakieś specyficzne flagi np. -ftree-vectorize i -ftree-loop-linear powodują często ICE'y)
a zwlekałem z odpowiedzią ponieważ właśnie wrzuciłem sobie gcc-4.3.0_alpha20070323
przekompilowałem toolchain i działa bez zarzutu (po restarcie) - teraz pora na system (na noc)

a co do czasu kompilacji to mam P600 na gentoo więc to dopiero staroć :oops:
_________________
nBVCXz
zen-kernel (bfq compcache) | /tmp -> tmpfs | ext4 | zsh | xfce | schedtool
Back to top
View user's profile Send private message
XianN
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 21 Jan 2006
Posts: 82
Location: .wroc.pl

PostPosted: Mon Mar 26, 2007 9:15 pm    Post subject: Reply with quote

Dobra, to ja mam pytanie: Dlaczego do 'pewnej' jedzy gcc-4.3-20070309 kompiluje mi sie juz 22 godzine? Wyglada to tak, jakby kazdy plik byl przeogromny. To chyba nie jest normalne?

Code:
 # emerge --info
Portage 2.1.2.2 (default-linux/x86/2006.1, gcc-4.1.2, glibc-2.5-r1, 2.6.20-no2 i686)
=================================================================
System uname: 2.6.20-no2 i686 Intel(R) Celeron(R) M CPU        420  @ 1.60GHz
Gentoo Base System release 1.12.9
Timestamp of tree: Sun, 25 Mar 2007 23:00:01 +0000
ccache version 2.4 [enabled]
dev-java/java-config: 1.3.7, 2.0.31-r5
dev-lang/python:     2.4.4
dev-python/pycrypto: 2.0.1-r5
dev-util/ccache:     2.4-r6
sys-apps/sandbox:    1.2.18.1
sys-devel/autoconf:  2.13, 2.61
sys-devel/automake:  1.4_p6, 1.5, 1.6.3, 1.7.9-r1, 1.8.5-r3, 1.9.6-r2, 1.10
sys-devel/binutils:  2.17.50.0.13
sys-devel/gcc-config: 1.3.15-r1
sys-devel/libtool:   1.5.23b
virtual/os-headers:  2.6.20-r2
ACCEPT_KEYWORDS="x86 ~x86"
AUTOCLEAN="yes"
CBUILD="i686-pc-linux-gnu"
CFLAGS="-Os -march=pentium-m -frename-registers -fweb -pipe -fomit-frame-pointer -funit-at-a-time -freorder-blocks -fno-ident -freorder-blocks-and-partition -fgcse-sm -fgcse-las -fgcse-after-reload -fmerge-all-constants -combine -s"
CHOST="i686-pc-linux-gnu"
CONFIG_PROTECT="/etc /usr/kde/3.5/env /usr/kde/3.5/share/config /usr/kde/3.5/shutdown /usr/share/X11/xkb /usr/share/config"
CONFIG_PROTECT_MASK="/etc/env.d /etc/env.d/java/ /etc/gconf /etc/initng/daemon /etc/initng/net /etc/initng/system /etc/java-config/vms/ /etc/php/apache1-php5/ext-active/ /etc/php/apache2-php5/ext-active/ /etc/php/cgi-php5/ext-active/ /etc/php/cli-php5/ext-active/ /etc/revdep-rebuild /etc/splash /etc/terminfo"
CXXFLAGS="-Os -march=pentium-m -frename-registers -fweb -pipe -fomit-frame-pointer -funit-at-a-time -freorder-blocks -fno-ident -freorder-blocks-and-partition -fgcse-sm -fgcse-las -fgcse-after-reload -fmerge-all-constants -combine -s -fvisibility-inlines-hidden"
DISTDIR="/usr/portage/distfiles"
FEATURES="autoconfig ccache distlocks metadata-transfer parallel-fetch sandbox sfperms strict"
GENTOO_MIRRORS="http://153.19.33.225 #http://mirrors.sec.informatik.tu-darmstadt.de/gentoo/distfiles"
LANG="pl_PL"
LC_ALL="pl_PL"
LDFLAGS="-Wl,-O1 -Wl,--hash-style=both -Wl,--as-needed -Wl,--sort-common -s"
LINGUAS="pl en"
MAKEOPTS="-j2"
PKGDIR="/usr/portage/packages"
PORTAGE_RSYNC_OPTS="--recursive --links --safe-links --perms --times --compress --force --whole-file --delete --delete-after --stats --timeout=180 --exclude=/distfiles --exclude=/local --exclude=/packages --filter=H_**/files/digest-*"
PORTAGE_TMPDIR="/var/tmp"
PORTDIR="/usr/portage"
PORTDIR_OVERLAY="/usr/local/layman/gnome-experimental /usr/local/layman/toolchain /usr/local/layman/einit /usr/local/layman/custom-kernels /usr/local/overlays/beyond /usr/local/overlays/kadu /usr/local/overlays/xfce4 /usr/local/overlays/other /usr/local/layman/initng /usr/local/overlays/kde-experimental /usr/local/overlays/crossdev"
SYNC="rsync://rsync.gentoo.org/gentoo-portage"
USE="X a52 aac ace acpi alsa apache2 arts avahi bash-completion beagle berkdb bitmap-fonts branding bzip2 cairo cdparanoia cdr cli clucene cracklib crypt cups curl dbus directfb divx dri dvd dvdr dvdread encode exif fam fbcon ffmpeg firefox flac ftp galago gd gdbm gif glitz glut gnome gpm gstreamer gtk gtk2 hal hashstyle iconv imagemagick imlib innodb ipod isdnlog jack java javascript jikes jpeg kde kdeenablefinal kdehiddenvisibility kipi lcms libg++ lm_sensors mad mhash midi mime mmap mmx mng mono motif mp3 mpeg musicbrainz mysql ncurses newspr nls nptl nptlonly ogg openexr opengl pam pango pch pcre pda pdf perl php png ppds pppd python qt3 qt3support qt4 quicktime readline realmedia reflection ruby samba sdl session sockets spell spl sql sqlite sqlite3 sse sse2 ssl startup-notification strigi svg svga symlink tcpd theora threads thunderbird tidy tiff truetype truetype-fonts type1-fonts unicode usb utempter vcd vhosts vorbis wifi win32codecs wmp x86 xcb xine xinerama xml xmlrpc xorg xosd xscreensaver xv xvid zlib" ALSA_CARDS="ali5451 als4000 atiixp atiixp-modem bt87x ca0106 cmipci emu10k1 emu10k1x ens1370 ens1371 es1938 es1968 fm801 hda-intel intel8x0 intel8x0m maestro3 trident usb-audio via82xx via82xx-modem ymfpci" ALSA_PCM_PLUGINS="adpcm alaw asym copy dmix dshare dsnoop empty extplug file hooks iec958 ioplug ladspa lfloat linear meter mulaw multi null plug rate route share shm softvol" ELIBC="glibc" INITNG_PLUGINS="also bash_launcher chdir chroot conflict cpout critical ctrlaltdel daemon_clean debug_commands envparser find fmon fstat history idleprobe initctl interactive iparser last limit lockfile logfile netdev netprobe ngc4 ngcs nge pause provide reload renice rlparser simple_launcher stcmd stdout suid syncron syslog sysreq unneeded usplash" INPUT_DEVICES="keyboard mouse evdev" KERNEL="linux" LCD_DEVICES="bayrad cfontz cfontz633 glk hd44780 lb216 lcdm001 mtxorb ncurses text" LINGUAS="pl en" USERLAND="GNU" VIDEO_CARDS="i810 vesa"
Unset:  CTARGET, EMERGE_DEFAULT_OPTS, INSTALL_MASK, PORTAGE_COMPRESS, PORTAGE_COMPRESS_FLAGS, PORTAGE_RSYNC_EXTRA_OPTS
Back to top
View user's profile Send private message
Riklaunim
Apprentice
Apprentice


Joined: 16 Dec 2004
Posts: 286
Location: Poland

PostPosted: Mon Mar 26, 2007 10:00 pm    Post subject: Reply with quote

XianN wrote:
Dobra, to ja mam pytanie: Dlaczego do 'pewnej' jedzy gcc-4.3-20070309 kompiluje mi sie juz 22 godzine? Wyglada to tak, jakby kazdy plik byl przeogromny. To chyba nie jest normalne?

Jest to równie nienormalne jak twoje flagi ;)

nbvcxz wrote:
http://www.nbvcxz2.yoyo.pl/

LDFLAGS="-Wl,-O1 -Wl,--sort-common -Wl,--enable-new-dtags -Wl,--as-needed -Wl,--hash-style=gnu" CFLAGS="-Os -march=pentium3 -pipe -fno-ident -fomit-frame-pointer -ftree-vectorize -ftree-loop-linear -frename-registers -funit-at-a-time -freorder-blocks -freorder-blocks-and-partition -fgcse-sm -fgcse-las -fgcse-after-reload -fmerge-all-constants -combine -fweb -ftracer"
CXXFLAGS="${CFLAGS} -fvisibility-inlines-hidden -fno-enforce-eh-specs -frepo -fno-rtti"


Kolejny Ricer :P Przy takich flagach niestabilność to normalka a raporty że coś się nie tak z nowym GCC są bezużyteczne :P

Te pseudomagiczne flagi ani nie poprawią wydajności ani nie przysłużą się stabilności. Chcecie testować i pomagać w rozwoju gentoo - używajcie stabilnych i sensownych flag !!! http://gentoo-wiki.com/Safe_Cflags
_________________
Biblioteka CMS i PHP | Biblioteka Linuksa | Biblioteka cRPG | Biblioteka Pythona
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Tue Mar 27, 2007 4:41 am    Post subject: Reply with quote

Ja mam normalne flagi ;) tylko -O2 -pipe -fomit-frame-pointer, no i architektura procka.
Mi gcc też się kompilowało koło 20 godzin (na Pentium M 1,7 8O).
Inne pakiety także kompilują się wielokrotnie wolniej, żałośnie się patrzy na configure, wyświetlające jedną linijkę co 7 sekund! gdy normalnie leci to ciurkiem.
Back to top
View user's profile Send private message
nbvcxz
Guru
Guru


Joined: 02 Sep 2005
Posts: 379
Location: Kraków / PL

PostPosted: Tue Mar 27, 2007 7:09 am    Post subject: Reply with quote

Riklaunim wrote:
Kolejny Ricer :P Przy takich flagach niestabilność to normalka a raporty że coś się nie tak z nowym GCC są bezużyteczne :P

Te pseudomagiczne flagi ani nie poprawią wydajności ani nie przysłużą się stabilności. Chcecie testować i pomagać w rozwoju gentoo - używajcie stabilnych i sensownych flag !!! http://gentoo-wiki.com/Safe_Cflags

Na samym początku prosiłem aby nie była to dyskusja o racerach (w domyśle flagach).
Co do użyteczności czy też nie - wybór każdego z nas. Nie chcę tu prowadzić testów stabilności nowego gcc ani wyręczać tym tematem bugzilli. i jeszcze jedno - niestabilność to u mnie nienormalka :wink:
Chodziło mi raczej o dyskusję na temat funkcjonalności gc-4.3.0 (i jak zasugerował mbar również nowych glibc), śledzenie pakietów, które nie kompilują się z tą wersją BEZ WZGLĘDU NA FLAGI i wreszcie wymianę "na bierząco"o nowych możliwościach w kolejnych snapshotach.

@XianN: czas kompilacji niestety taki jest (zwłaszcza jeżeli kompilujesz po raz pierwszy z 4.1.x -> 4.3.0) kolejne wersje snapshotów kompilowane 4.3.0 -> 4.3.0 będą kompilowac się szybciej (u mnie na staruszku P3-600 z 512Mb ram to ok 10h). Mam nadzieję, że wszyscy potwierdzą, że gcc-4.3.0 kompiluje programy szybciej (w porównaniu do poprzednich wersji z analogicznymi flagami); btw. przy kompilacji samego gcc flagi nie mają większego znaczenia - większość jest flitrowana (zobacz w logach portage).
_________________
nBVCXz
zen-kernel (bfq compcache) | /tmp -> tmpfs | ext4 | zsh | xfce | schedtool
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Tue Mar 27, 2007 12:09 pm    Post subject: Reply with quote

no i luz, ja testuję na safe cflags, ty nie i jest git :)
Przy okazji: media-libs/taglib nie kompiluje się.
================================================
libvorbis również się nie kompiluje.

Arfrever: Połączono posty.
Back to top
View user's profile Send private message
nbvcxz
Guru
Guru


Joined: 02 Sep 2005
Posts: 379
Location: Kraków / PL

PostPosted: Tue Mar 27, 2007 4:44 pm    Post subject: Reply with quote

mbar wrote:
libvorbis również się nie kompiluje.

może w tym przypadku coś związanego z architekturą - u mnie przechodzi gładko (właśnie jeszcze raz sprawdziłem media-sound/libvorbis-1.1.2 -aotuv) na tych maxi niestabilnych flagach
no chyba, że nie przekompilowałeś wcześniej jakiejś zależności
_________________
nBVCXz
zen-kernel (bfq compcache) | /tmp -> tmpfs | ext4 | zsh | xfce | schedtool
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Tue Mar 27, 2007 7:44 pm    Post subject: Reply with quote

wpa_supplicant też zdechł, z emerge -e world po dwóch dniach pozostało nadal 317 pakietów 8O
możesz zrobić np "time emerge binutils" dla 4.1.2 i 4.3.0? nie wiem czemu u mnie się tak wlecze.
Back to top
View user's profile Send private message
nbvcxz
Guru
Guru


Joined: 02 Sep 2005
Posts: 379
Location: Kraków / PL

PostPosted: Tue Mar 27, 2007 7:56 pm    Post subject: Reply with quote

na noc zapuszczę time emerge binutils dla gcc-4.1.1 i gcc-4.3.0 i zobaczymy (mam emerge na nice 19 i po prostu sobie normalnie pracuję a dla testów czasu lepiej nie obciążać maszyny niczym innym)
a co do emerge -e world to ja jadę na emwrap.sh - oszczędza czas i nerwy :wink:
_________________
nBVCXz
zen-kernel (bfq compcache) | /tmp -> tmpfs | ext4 | zsh | xfce | schedtool
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Wed Mar 28, 2007 8:01 pm    Post subject: Reply with quote

gtk-engines się nie kompiluje
Back to top
View user's profile Send private message
nbvcxz
Guru
Guru


Joined: 02 Sep 2005
Posts: 379
Location: Kraków / PL

PostPosted: Thu Mar 29, 2007 4:35 pm    Post subject: Reply with quote

mbar wrote:
gtk-engines się nie kompiluje

no i znowu nie mogę potwierdzić - u mnie przechodzi gładko (dla pewności zemergowałem jeszcze raz przed chwilką) może problemem jest któraś z zależności? (glib pango cairo png freetype .... dużo tego)
_________________
nBVCXz
zen-kernel (bfq compcache) | /tmp -> tmpfs | ext4 | zsh | xfce | schedtool
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Thu Mar 29, 2007 4:43 pm    Post subject: Reply with quote

w sumie nie wiem na razie, nadal leci emerge -e world, a robię to na x86, nie na amd64 -- może stąd różnica.

EDIT: szczerze mówiąc to już mnie wkurza długość tego emerge, chyba zaraz przerwę i wypróbuję nowy system na ext4.
Back to top
View user's profile Send private message
nbvcxz
Guru
Guru


Joined: 02 Sep 2005
Posts: 379
Location: Kraków / PL

PostPosted: Fri Mar 30, 2007 11:21 am    Post subject: Reply with quote

również wraz z przebudową systemu dałem / na ext4 (wcześniej reiser4) - jak dotąd brak rewelacji - ani in + ani in -
ale apropos przebudowy systemu - czemu nie używasz emwrap.sh? (poza prostymi funkcjami jak możliwośc kontynuacji przerwanego procesu przebudowy, kontynuacja w razie niepowodzenia kompilacji któregoś pakietu, to przede wszystkim ten skrypt inaczej niż emerge -e world segreguje pakiety - stąd może niektóre kompilują się u mnie a u ciebie nie)
dzięki temu u mnie nawet przebudowa całego systemu odbywa się nocką i w dzień gdzy jestem w pracy, a potem sprawdzam tylko listę failed (i uzupełniam tabelkę :wink:)
_________________
nBVCXz
zen-kernel (bfq compcache) | /tmp -> tmpfs | ext4 | zsh | xfce | schedtool
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Fri Mar 30, 2007 11:45 am    Post subject: Reply with quote

zamiast emwrap przebudowuję toolchain z palca, wiem co, a tak idzie mi szybciej ;)
Back to top
View user's profile Send private message
nbvcxz
Guru
Guru


Joined: 02 Sep 2005
Posts: 379
Location: Kraków / PL

PostPosted: Fri Mar 30, 2007 12:31 pm    Post subject: Reply with quote

mbar wrote:
zamiast emwrap przebudowuję toolchain z palca, wiem co, a tak idzie mi szybciej ;)

toolchain tesh robię "z łapy", ale system i world emwrapem - argumenty jak wyżej
btw czas kompilacji binutils miałem nieznacznie mniejszy dla .... gcc-4.1.1 8O ale sprawdzę to jeszcze w weekend dla kilku pakietów i bez absolubie żadnych innych działających komponentów (np. ściągania torrentami w tle jak w wypadku pierwszego testu)
_________________
nBVCXz
zen-kernel (bfq compcache) | /tmp -> tmpfs | ext4 | zsh | xfce | schedtool
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Fri Mar 30, 2007 12:59 pm    Post subject: Reply with quote

u mnie widać światło w domu padło, bo nie mogę się zdalnie połączyć z pracy z kompem na którym leci kompilacja.
pewnie będą błędy systemu plików, fsck działa dobrze na ext4?
Back to top
View user's profile Send private message
nbvcxz
Guru
Guru


Joined: 02 Sep 2005
Posts: 379
Location: Kraków / PL

PostPosted: Fri Mar 30, 2007 1:39 pm    Post subject: Reply with quote

chyba działa - co prawda ręcznie podlinkowałem pod e2fsck ale przy starcie działa ok nie wyrzuca żadnych błędów a robiłem już raz twrady resecik
_________________
nBVCXz
zen-kernel (bfq compcache) | /tmp -> tmpfs | ext4 | zsh | xfce | schedtool
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Mon Apr 02, 2007 6:58 am    Post subject: Reply with quote

ja z gcc 4.3 na x86 daję sobie na razie spokój, kompilacje trwają zbyt długo, widać kod kompilatora nie został w ogóle zoptymalizowany albo co. na amd64 jest szybciej. 8O
Back to top
View user's profile Send private message
Belliash
Advocate
Advocate


Joined: 24 Nov 2004
Posts: 2503
Location: Wroclaw, Poland

PostPosted: Sun Apr 15, 2007 3:05 pm    Post subject: Reply with quote

To jak to jest chlopaki? Dziala nie dziala?
Konkrety sie licza :P



A tak BTW: to powiedzcie mi bo nie chce mi sie nowego topica zakladac by smienic :P jak to jest w koncu z tym SSE3? Kurde niby pisze -msse3 w flagach a jakos to dziala, nie dziala? Kde Info Center w OpenGL wywala na ten przyklad "GeForce 6600/PCI/SSE2"... to na cholere ta flaga? Zeby ich wiecej bylo? :roll:
To wina GCC czy X'ow? A moze czegos jeszcze innego? Kiedys gdzies przeczytalem ze to wina GCC? Ile w tym prawdy? O uszy obilo mi sie ze w GCC 4.2 mieli naprawic... :twisted:

Ktos potrafi to wyjasnic w sposob lopatologiczny?
_________________
Asio Software Technologies
Belliash IT Weblog
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum