Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[OT] aixgl i stery
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Mr Adam
Apprentice
Apprentice


Joined: 28 Jun 2006
Posts: 210
Location: Poland Tarnov

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 6:25 am    Post subject: [OT] aixgl i stery Reply with quote

Chciałęm się dowiedzieć czy żeby korzystać z aixgl'a mozna mieć zamknięte sterowniki?
Jeżeli nie, jak się nazywają otwarte sterowniki ati? Jaka jest ich strona internetowa?
Czy moja karta radeon 9000 da sobie rade z obsłużeniem aixgl'a?
Back to top
View user's profile Send private message
kfiaciarka
Veteran
Veteran


Joined: 20 May 2005
Posts: 1498
Location: Dobre Miasto, Poland

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 6:31 am    Post subject: Reply with quote

poszukaj o r300 na forum bo są topiki, a homepage oczywiscie http://r300.sf.net => to sie przeliczyłem... r300 to od r9500 wzwyż.:/ Zamiast tego zajzyj tutaj i tutaj_2 :)
Co do aiglx to na zamknietych póki co ne działa bo nie maja odpowieniego rozszerzenia które otwarte stery mają. Tylko musisz być swiadomy że na r300 spadnie ci ich wydajnosci i to znacznie. Za to na zamknietych mozesz miec xgl :)
Back to top
View user's profile Send private message
Mr Adam
Apprentice
Apprentice


Joined: 28 Jun 2006
Posts: 210
Location: Poland Tarnov

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 6:48 am    Post subject: Reply with quote

a xgl też wymaga otwartych sterowników?
Back to top
View user's profile Send private message
kfiaciarka
Veteran
Veteran


Joined: 20 May 2005
Posts: 1498
Location: Dobre Miasto, Poland

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 6:57 am    Post subject: Reply with quote

http://gentoo-wiki.com/HARDWARE_Video_Card_Support_Under_XGL
Back to top
View user's profile Send private message
Mr Adam
Apprentice
Apprentice


Joined: 28 Jun 2006
Posts: 210
Location: Poland Tarnov

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 7:32 am    Post subject: Reply with quote

Code:
    *  Radeon 9000 mobility (R9100IGP)
          o Chipset: RV250?
          o Driver: DRI-exa
          o Notes: Device-ID: 5835 (1002-5835-000*)


co to za sterowniki? DRI-exa? To są te otwarte?
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 7:50 am    Post subject: Reply with quote

Mi aixgl działa na otwartych sterownikach na Radeon Mobility M7 i Radeonie X800XL, więc nie masz się co przejmować. Wszystko jest w portage.
Back to top
View user's profile Send private message
Zwierzak
Veteran
Veteran


Joined: 19 Sep 2003
Posts: 1012
Location: /dev/null

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 10:05 am    Post subject: Reply with quote

Taka stara karta działą spokojnie na sterach drm/dri w jadrze i sterowniku radeon dla X'ów. Sam mam tę kartę na komputerze i kiedy używałem otwartych sterół to wydajność była dokładnie taka sama na obu sterownikach! Nie zapomnij tylko dopowiedniego wpisu w xorg.conf i zaznaczeniu ich dla modułu w jadrze.
Back to top
View user's profile Send private message
muzg
n00b
n00b


Joined: 18 Sep 2006
Posts: 28

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 11:56 am    Post subject: Reply with quote

http://dri.freedesktop.org/wiki/
http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=560&num=1
Back to top
View user's profile Send private message
Mr Adam
Apprentice
Apprentice


Joined: 28 Jun 2006
Posts: 210
Location: Poland Tarnov

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 2:00 pm    Post subject: Reply with quote

to jeszcze przed instalacją spytam, co polecacie?
xgl czy aixgl?
podobno aixgl to przyszłość
Back to top
View user's profile Send private message
kfiaciarka
Veteran
Veteran


Joined: 20 May 2005
Posts: 1498
Location: Dobre Miasto, Poland

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 2:55 pm    Post subject: Reply with quote

zależy co chesz robić na swoim gentoo:) otwarte stery mają osiągi i z graniem może być cięzko.Zresztą wiesz co? Możesz mieć xgl obok aiglx i testować na zmiane:)
Back to top
View user's profile Send private message
joker
l33t
l33t


Joined: 03 May 2003
Posts: 681
Location: www

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 4:39 pm    Post subject: Reply with quote

A jest taka opcja? ati + aixgl + beryl ? w sumie konfiguracja aixgl sprowadza sie do kilku wpisow w xorg.conf (korzystalem z opisu instalacji z gentoo-wiki) ale przy uruchamianiu beryl-manager on cos marudzi ze na tym ekranie to juz jest jakis inny wm (chyba jeszcze znikaja mi dekoracje okien, juz nie pamietam)
_________________
http://amarok.org.pl | http://koffice.org.pl | http://kde.org.pl
Back to top
View user's profile Send private message
mbar
Veteran
Veteran


Joined: 19 Jan 2005
Posts: 1990
Location: Poland

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 5:26 pm    Post subject: Reply with quote

joker wrote:
A jest taka opcja? ati + aixgl + beryl ?


Tak, mam tak u siebie na laptopie i desktopie, tylko to działa jedynie z kde, gnome lub xfce4.
Back to top
View user's profile Send private message
muzg
n00b
n00b


Joined: 18 Sep 2006
Posts: 28

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 7:03 pm    Post subject: Reply with quote

kfiaciarka wrote:
zależy co chesz robić na swoim gentoo:) otwarte stery mają osiągi i z graniem może być cięzko.Zresztą wiesz co? Możesz mieć xgl obok aiglx i testować na zmiane:)


z xglem wogle nieda sie grac
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 9:29 pm    Post subject: Reply with quote

joker wrote:
A jest taka opcja? ati + aixgl + beryl ? w sumie konfiguracja aixgl sprowadza sie do kilku wpisow w xorg.conf (korzystalem z opisu instalacji z gentoo-wiki) ale przy uruchamianiu beryl-manager on cos marudzi ze na tym ekranie to juz jest jakis inny wm (chyba jeszcze znikaja mi dekoracje okien, juz nie pamietam)


jesli znikaja dekoracje okien (co u mnie rowniez ma miejsce) wystarczy zrobic co nastepuje:
prawym jednomlaskiem na ikonce beryl managera i
wybrac odpowiedni win manager (beryl zamiast compiz)
wybrac dekoratora okien
przeldaowac jeden albo drugi w razie potrzeby

po jednej lub kilku z tych operacji dekoracje mi wracaja, generlanie jest tak ze mam compiz bodajze jako fallback managera, wiec jak sie beryl wykopyrtnie znikaja dekoracje, jak wybiore ponownie beryla wszystko wraca do normy
HTH
greetz
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
joker
l33t
l33t


Joined: 03 May 2003
Posts: 681
Location: www

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 9:54 pm    Post subject: Reply with quote

problem w tym ze nie pojawia mi sie ikonka beryla, a przy jego starcie mam:
Code:
joker@genbox ~ $ beryl-manager
joker@genbox ~ $ which: no compiz in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no compiz in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no metacity in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no xfwm4 in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no wmaker in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no blackbox in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no openbox in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no icewm in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no enlightenment in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no yawd in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no gtk-window-decorator in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no metacity in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no xfwm4 in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no wmaker in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no blackbox in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no openbox in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no icewm in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no enlightenment in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no compiz in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no compiz in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)
which: no metacity in (/usr/kde/3.5/bin:/usr/local/bin:/usr/bin:/bin:/sbin:/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/opt/bin:/usr/i686-pc-linux-gnu/gcc-bin/4.1.1:/opt/ati/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/bin:/opt/blackdown-jdk-1.4.2.03/jre/bin:/usr/kde/3.5/bin:/usr/qt/3/bin:/usr/games/bin)

** (beryl-manager:8964): WARNING **: Couldn't find a Selection Owner, perhaps no WM running?
Otherwise, manually kill your wm, and report the bug to the developers, it doesn't follow the standards.
Falling back to looking for a defined WM in xlsclients.


A na ktorych sterownikach to ma dzialac, otwartych czy zamknietych? Tak czy siak probowalem i na tych i na tych :)
_________________
http://amarok.org.pl | http://koffice.org.pl | http://kde.org.pl
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 10:18 pm    Post subject: Reply with quote

a odpalasz to z konsoli czy spod terminala w Xach ?
bo ja widzisz robie tak (jeszcze sie nei zastanawialem jak to zmienic, nie mam czasu :P )
ze odpalam kde a dopiero potem 'Wykonaj polecenie' i uruchamiam beryl-managera, no i bangla
dodam jeszcze ze mam i810 i stery bodajze otwarte :)
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
joker
l33t
l33t


Joined: 03 May 2003
Posts: 681
Location: www

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 10:25 pm    Post subject: Reply with quote

Probowalem dopiero po uruchomieniu kde, probowalem od razu zamiast kwin i nic.
Moja karta to Radeon 9550.
_________________
http://amarok.org.pl | http://koffice.org.pl | http://kde.org.pl
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Mon Oct 16, 2006 10:46 pm    Post subject: Reply with quote

hmm tak sobie mysle po co on compiza szuka? masz go zainstalowanego ?
moze jakos w ustawieniach masz compiza jako fallback managera (tak jak ja:) ) i on dlatego tego potrzebuje,
moze gdybys zmienil to w tych ustawieniach na dajmy na to kwin to by poszlo ?
no i z radeonem jako takim to nie pomoge bo nigdy nie mialem :)
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
kfiaciarka
Veteran
Veteran


Joined: 20 May 2005
Posts: 1498
Location: Dobre Miasto, Poland

PostPosted: Tue Oct 17, 2006 1:26 am    Post subject: Reply with quote

@joker,
to zrób ps ax i zobacz czy gdzies nie masz przypadkiem "niedobitego" beryl-managera, jak masz to go skilluj.
Przy okazji chiałbym powiedzieć że przy xorg-server z use aiglx wszystko lepiej działa, bo np pod xgl+beryl jak odpale cos korzystajacego z opengl 3d to od razu wywala mnie z x'ów:/ Za to nei wiem czemu przestało mi działać atl+f2 w kde :/
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Tue Oct 17, 2006 6:24 am    Post subject: Reply with quote

moze beryl przechwycil skort? poszukaj w beryl-managerze na kartach keyboard czy gdzies nie jest zaznaczone
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
muzg
n00b
n00b


Joined: 18 Sep 2006
Posts: 28

PostPosted: Thu Oct 19, 2006 6:11 pm    Post subject: Reply with quote

w tych sterownikach dri radon9550 gelxgears 1600 ale jak cos kompiluje to 30 czego to moze byc wina?
Back to top
View user's profile Send private message
andrzejk
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 08 Jan 2006
Posts: 139
Location: Warsaw, Poland

PostPosted: Thu Oct 19, 2006 6:31 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:

** (beryl-manager:8964): WARNING **: Couldn't find a Selection Owner, perhaps no WM running?
Otherwise, manually kill your wm, and report the bug to the developers, it doesn't follow the standards.
Falling back to looking for a defined WM in xlsclients.


Miałem to samo kilowanie pomagało tylko do najbliższego restartu po restarcie lub wylogowaniu i zalogowaniu problem wracał. Po dzisiejszym
Code:
layman -s ALL

i
Code:
 emerge -Dupv world

problem sam zniknął. W razie czego spróbuj odmaskować wersie 9999.
Teraz za to czasami wariuje emerald ;-)

Quote:

Mi aixgl działa na otwartych sterownikach na Radeon Mobility M7 i Radeonie X800XL, więc nie masz się co przejmować. Wszystko jest w portage.


A móŋłbyś podesłać jakiś link jak skonfigurowałeś xorga z otwartymi sterami do ati (nigdy ich nie testowałem) mnie na Radeonie Mobility 9600 i zamkniętych sterownikach nie chicało ruszyć. Chętnie bym poobserwował jaka jest różnica w wydajności pomiędzy Aiglx i XGL.

Quote:

z xglem wogle nieda sie grac

Przepraszam ale votum seperatum ;-):
Jeśli dasz w parametrach uruchamiani XGLa -xorgAc
To możesz uruchamiać gry na displayu Xorga czyli np:
Code:

DISPLAY=:93 /usr/games/bin/armyops

Jeśli uruchamiasz XGLa na 1 displayu to zamiast 93 trzeba wstawić 94
I AA rusza można sobie pograć zakończyć i wrócić do działającego XGLa bez restartowania Xow i kończenia sesji logowania u mnie to działa bez pudła.

Przepraszam, że nieco OT. i za dwa oddzielne posty też przepraszam ;-)

-- argasek edit (merge 2 postów)
_________________
Dell XPS Gentoo 3.12.2 GCC 4.8.2 KDE 4.11
Back to top
View user's profile Send private message
joker
l33t
l33t


Joined: 03 May 2003
Posts: 681
Location: www

PostPosted: Thu Oct 19, 2006 10:02 pm    Post subject: Reply with quote

dzisiaj sprobowalem aiglx i beryla na laptopie (ati x700) pod kde. efekt taki: odpalam beryl-managera, pojawia sie logo beryla i wywala mi X'y :)
_________________
http://amarok.org.pl | http://koffice.org.pl | http://kde.org.pl
Back to top
View user's profile Send private message
Dael...
n00b
n00b


Joined: 18 Apr 2006
Posts: 44

PostPosted: Mon Oct 23, 2006 5:47 pm    Post subject: Reply with quote

witam... mam radka 9600pro...
postepowalem wedlug instrukcji gentoo wiki, howto aiglx orgz howto beryl...

po starcie kde jest ikona bryla, ale po zaladowaniu kde wszystkie okna sa zamazane i od razu wm zmienia sie na Kwim...

proba zaladowania beryla jako wm konczy sie komunikatem: Program obsługujący uległ awarii dwukrotnie w ciągu minuty i został w zaiazku z tym wyłączone w tej sesji"...

jesli moglibyscie mnie przynajmniej nakierowac w jakich logach szukac pomoc, to bylbym wdzieczny...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum