Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
instalacja + udostepnianie polaczenia
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pazuzu2666
n00b
n00b


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 3

PostPosted: Tue Jan 31, 2006 4:56 pm    Post subject: instalacja + udostepnianie polaczenia Reply with quote

sciagnalem dysk instalacyjny install-amd64-universal-2005.1.iso i zamierzam zainstalowac gentoo.mam troche nietypowe polaczenie do sieci.dwa laptopy
uzyje nazw producentow zeby sie nie pogubic ;-)
jeden laptop(acer) pod winxp laczy sie przez ethernet i udostepnia polaczenie internetowe drugiemu laptopowi (hp)takze z winxp(przeznaczonemu dla gentoo).
czy laptop (hp)po zainstalowaniu gentoo bedzie widzial siec poprzez tamten (acer) z winxp jezeli ustawie ip.gateway,dns itd..tak samo jak mam obecnie na hp pod winxp?
czy dociagnac stage3 i packagecd i dopiero pozniej kombinowac z siecia?
problem ze nie moge wywalic xp z acera a takze podlaczyc bezposrednio pod siec hp z roznorodnych powodow(acer musi byc na sieci) a routera nie chce kupowac na pare dni kiedy bede korzystal z polaczenia z siecia poprzez acera.jestem noga jezeli chodzi o sieci,z reszta sobie jakas poradze,bawilem sie i mandrake i gentoo dawno temu choc na stacjonarnych i z siecia pod eth0.
sorry za niewyrazny post ale nie wiem jak to lepiej wytlumaczyc.
Back to top
View user's profile Send private message
Ratman
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 141

PostPosted: Tue Jan 31, 2006 5:02 pm    Post subject: Reply with quote

pokręcone to wszystko, ale tak - jak ustawisz, że gateway na XP to będzie działać
Back to top
View user's profile Send private message
Insenic
Guru
Guru


Joined: 25 Jan 2005
Posts: 329
Location: Poland, Bialystok

PostPosted: Tue Jan 31, 2006 5:13 pm    Post subject: Reply with quote

Jeżeli live-cd widzi sieć to nie ma problemu.

Ja mam w ten sposób: Stacjonarny ma 2 sieciówki. Stacjonarny działa pod Windows XP. Stacjonarny udostępnia połącznie sieciowe przez sieciówkę nr 2, przez sieciówke nr 1 sam łączy się z siecią. Na laptopie jest zainstalowane gentoo, wraz z dhcpcd. Wszystko działa bez jakich kolwiek problemów...

W Widowsie (u mnie stacjonarny, u Ciebie ACER), dla sieciówki nr 2, przykładowo:
Code:
IP: 192.168.0.1
Maska: 255.255.255.0

Demon DHCP na linuxie (HP) automatycznie wykryć właściwe ustawienia sieci. Pamiętaj też aby w opcjach sieciowych sieciówki nr 1 zaznaczyć opcję: Zaawansowane -> Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie sie poprzez połączenie internetowe tego komputera.

Na HP powinieneś w pliku /etc/conf.d/net wpisać:
Code:
config_eth0=( "dhcp" )

No chyba, że ACER udostępnia sieć dla HP przez WiFi
_________________
Notebook: Asus A6TC-AP015 - AMD Turion X2 | 1024 DDR | nVidia GeForce Go 7300 | 80 GB HDD
Back to top
View user's profile Send private message
pazuzu2666
n00b
n00b


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 3

PostPosted: Tue Jan 31, 2006 6:52 pm    Post subject: Reply with quote

No chyba, że ACER udostępnia sieć dla HP przez WiFi[/quote]


zapomnialem o tym wlasnie napisac :-(. leci wsio przez wifi i na dodatek jest to broadcom 802.11b/g wlan (wypis z xp pod hp). nie moge znalezc modulu do tego a przy starcie karty nie znajduje pod plytka gentoo.
Back to top
View user's profile Send private message
Insenic
Guru
Guru


Joined: 25 Jan 2005
Posts: 329
Location: Poland, Bialystok

PostPosted: Tue Jan 31, 2006 7:11 pm    Post subject: Reply with quote

W takim wypadku nie bardzo jestem w stanie pomóc bo jeszcze tym problemem się nie zajmowałem. Prawdopodobnie/napewno będziesz musiał zainstalować sterowniki do karty WiFi. Potem odpowiednio zmienić wpis w /etc/conf.d/net i też powinno działać.

Osobiście zajmę się tym za parę dni jak kupię router (bo konfiguracja linuxa w obu przypadkach jest taka sama), jak do tej pory nic nie znajdziesz, to podzielę sie swoimi infomacjami.

Napewno ktoś na fomum ma zainstalowaną kartę WiFi, więc może przydało by się trochę temat zminić? Zaznaczyć że chodzi o połączenie WiFi

Spróbuj może jeszcze innych LiveCD. Jest taka dystrybucja która obsługuje karty, tylko nie pamiętam jak się nazywa. Zobacz jakie tam są ustawienia i próbój działać ;)
_________________
Notebook: Asus A6TC-AP015 - AMD Turion X2 | 1024 DDR | nVidia GeForce Go 7300 | 80 GB HDD
Back to top
View user's profile Send private message
pazuzu2666
n00b
n00b


Joined: 31 Jan 2006
Posts: 3

PostPosted: Tue Jan 31, 2006 7:34 pm    Post subject: Reply with quote

Spróbuj może jeszcze innych LiveCD. Jest taka dystrybucja która obsługuje karty, tylko nie pamiętam jak się nazywa. Zobacz jakie tam są ustawienia i próbój działać ;)[/quote]

probuje wlasnie pod mandaryna ale zada instalacji przez ndiswrapper sterownikow windowsowych a pod gentoo co znalazlem w sieci to musze wykonac :

emerge ndiswrapper
ndiswrapper -i bvmwl5.inf

i na dodatek jest to do karty Broadcom BCM4306 a moja jest bcm 9 cos tam ,nie pamietam a nie mam manuala pod reka.nic bede szukal dalej,google moze pomoga.
dzieki
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum