Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Ile miejsca dla gentoo??
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
glupek
n00b
n00b


Joined: 26 Jan 2006
Posts: 1

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 10:43 pm    Post subject: Ile miejsca dla gentoo?? Reply with quote

Mam pytanko, jaką trzeba mieć partycję żeby postawić gentoo. W instrukcji piszą o 1,5 GB. Mam mały dysk więc zastosowałem taką wielkość, no i przy końcówce rozpakowywania stage już nie było (chyba) miejsca na dysku (wyszły błędy, niemożliwe utworzenie katalogu "x", niemożliwe rozpakowanie). Ale potem normalnie ściągłem portage i rozpakowałem - przy końcu znowy wyszły błędy i się poddałem. Instaluje gentoo 2 raz. za pierwszym mi nie poszło, ale robiłem to od 1 stage, co dziwne wtedy miałem partycję 3 GB i wychodziły takie same błędy, ale wtedy nie skojarzyłem że może brakować miejsca. Po sprawdzeniu pod windom, partycja na której chciałem postawić gentoo miała ponad 200MB wolnego miejsca. Co zrobić? Powiększyć partycję, czy mogłem popełnić jakiś błąd?
Back to top
View user's profile Send private message
Insenic
Guru
Guru


Joined: 25 Jan 2005
Posts: 329
Location: Poland, Bialystok

PostPosted: Thu Jan 26, 2006 10:55 pm    Post subject: Reply with quote

1,5 gb powinno wystarczyć. Może mógłbyś wkleić komunikat jaki dostajesz podczas rozpakowywania (przepisać etc.)? Czy coś jednak się rozpakowało? Podaj więcej informacji...

Sprawdziłeś pod windowsem ilość wolnego miejsca? Pewnie korzystaż z ext3?
Back to top
View user's profile Send private message
BeteNoire
Veteran
Veteran


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 1827

PostPosted: Fri Jan 27, 2006 2:33 am    Post subject: Reply with quote

Tu się znajdzie parę słów o optymalizacji przestrzeni pod Gentoo.
A błąd mogłeś popełnić taki, że coś źle podmontowałeś albo nie podmontowałeś w ogóle. Miałem kiedyś ten drugi problem.

Btw: co to "windom"? Dom win? Winiarnia? ;)
_________________
powered by power plant
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum