Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Instalacja pierwszy raz
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Ma-Lin
n00b
n00b


Joined: 27 Dec 2005
Posts: 27

PostPosted: Mon Jan 09, 2006 10:32 pm    Post subject: Instalacja pierwszy raz Reply with quote

Komp athlon64 3000+ (1800@1980) 1024 RAM 400@533 Dyski WD Caviar 80 i 120 Asus A8N-SLI(nForce4 sli) net neostrada 512 na ruterze przez eth0

Na pierwszym dysku mam WIN xp
Na drugim ma być gentoo

Pytania

Ile będzie trwać instalacja gentoo na stage 2 i czy się opłaca?
Czy mogą występować problemy z platformą sprzętową?
Czy będą jakieś problemy z grubem,lilo?
Na routerze jest ściana ogniowa czy system bazowy musi mieć otwarte jakieś porty?
Back to top
View user's profile Send private message
Insenic
Guru
Guru


Joined: 25 Jan 2005
Posts: 329
Location: Poland, Bialystok

PostPosted: Mon Jan 09, 2006 11:34 pm    Post subject: Reply with quote

Na początek czytaj punkt 6 i 13

Ma-Lin wrote:
Ile będzie trwać instalacja gentoo na stage 2 i czy się opłaca?

Zainstaluj ze stage 3. Ten sam ostatecznie będzie efekt a mniej na to potrzebujesz czasu.

Ma-Lin wrote:
Czy mogą występować problemy z platformą sprzętową?

Mogą. Odnośnie aplikacji 32-bit (flash, java, win32codecs), było o tym wiele razy na forum, wystarczy poszukać.

Ma-Lin wrote:
Czy będą jakieś problemy z grubem,lilo?

Jeżeli odpowiednio je skonfigurujesz nie powinno być żadnych problemów.
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Tue Jan 10, 2006 8:39 am    Post subject: Re: Instalacja pierwszy raz Reply with quote

Ma-Lin wrote:
Komp athlon64 3000+ (1800@1980) 1024 RAM 400@533 Dyski WD Caviar 80 i 120 Asus A8N-SLI(nForce4 sli) net neostrada 512 na ruterze przez eth0

Na pierwszym dysku mam WIN xp
Na drugim ma być gentoo

Eee...., pół (albo i ćwierć) pierwszego dysku na Windows wystarczy ;) Ja mam Windows na 2: 6 i 4 GB.
Quote:
Ile będzie trwać instalacja gentoo na stage 2 i czy się opłaca?

Dla mnie stage 2 nie jest dobrym rozwiązaniem. Oszczędzasz tylko parę godzin na bootstraping. Ja sugeruję albo 1 albo 3. Ile czasu to nie wiem, przygotuj się na całą noc (u mnie trwało, o ile dobrze pamietam, ok. 4,5 godziny, ale mam laptopa).
Quote:
Czy mogą występować problemy z platformą sprzętową?

Mogą. Nie piszesz nic o karcie graficznej. Ja mam Ati i trochę się namęczyłem, żeby ją skonfigurować. Ale ze wszystkim można sobie poradzić. To forum jest fantastyczne.
Quote:
Czy będą jakieś problemy z grubem,lilo?

Ja nie miałem żadnych (używam gruba), poszło za pierwszym razem. Ale też nie pierwszy raz korzystałem z niego.
Quote:
Na routerze jest ściana ogniowa czy system bazowy musi mieć otwarte jakieś porty?

Ja w pracy mam proxy (chyba, takie są objawy, nie chciało mi się nawet pytać o to). Nie mogę robić emerge --sync (ale działają emerge-webrsync i emerge-delta-webrsync, bo idą po protokole HTTP), nie działa mi także żaden klient peer2peer (z sieci korzystam tylko w pracy).
_________________
Lenovo ThinkPad R61 / C2D@2.6.24 / nVidia Quatro NVS 140M / 2 GB RAM
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum