Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
slaby transfer
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
intruz
n00b
n00b


Joined: 23 Dec 2005
Posts: 35

PostPosted: Tue Dec 27, 2005 11:41 pm    Post subject: slaby transfer Reply with quote

Nie wiem jaki Wy osiagacie transfer przy np. emerge ale ja bardzo slaby tzn. od 40KB/s do 70KB/s. Mozliwosci mam wieksze jakies 500KB/s wiem ze takiej nieosiagne pewnie ale tak do 200KB/s by wystarczylo. Na debianie ok. 200 sciaga co zrobic zeby w gentoo polepszyc szybkosc sciagania plikow przy emerge ?
pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
Polin
Guru
Guru


Joined: 09 Oct 2004
Posts: 318

PostPosted: Tue Dec 27, 2005 11:47 pm    Post subject: Re: slaby transfer Reply with quote

intruz wrote:
Nie wiem jaki Wy osiagacie transfer przy np. emerge ale ja bardzo slaby tzn. od 40KB/s do 70KB/s. Mozliwosci mam wieksze jakies 500KB/s wiem ze takiej nieosiagne pewnie ale tak do 200KB/s by wystarczylo. Na debianie ok. 200 sciaga co zrobic zeby w gentoo polepszyc szybkosc sciagania plikow przy emerge ?
pozdrawiam

Wybrac sobie szybszy serwer. Najlepiej ten, ktory jest najblizej ciebie.
Back to top
View user's profile Send private message
Raku
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 28 Feb 2004
Posts: 2374
Location: Poland

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 7:29 am    Post subject: Re: slaby transfer Reply with quote

intruz wrote:
Nie wiem jaki Wy osiagacie transfer przy np. emerge

to zależy. W domu mam 16kB/s, w pracy 8-10MB/s

Quote:
ale ja bardzo slaby tzn. od 40KB/s do 70KB/s.

to jest wg ciebie słaby transfer? imo CAŁKIEM PRZYZWOITY, Wiele bym dał, żeby mieć łącze 512kbit/s - 1Mbit/s w domu

Quote:
Mozliwosci mam wieksze jakies 500KB/s

masz w domu łącze 4Mbit/s ? Też chciałbym takie :cry:

Quote:
wiem ze takiej nieosiagne pewnie ale tak do 200KB/s by wystarczylo. Na debianie ok. 200 sciaga co zrobic zeby w gentoo polepszyc szybkosc sciagania plikow przy emerge ?

a z jakiego serwera distfiles ściągasz?
Weź też pod uwagę, że duża część źródeł nie ściąga się z serwera distfiles Gentoo, który wpisałeś w make.conf, tyko z innych, żewnętrznych mirrorów.
_________________
raku

Powered by Archlinux ;-)
Back to top
View user's profile Send private message
intruz
n00b
n00b


Joined: 23 Dec 2005
Posts: 35

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 7:01 pm    Post subject: Re: slaby transfer Reply with quote

Polin wrote:

Wybrac sobie szybszy serwer. Najlepiej ten, ktory jest najblizej ciebie.


a gdzie te servery sobie zmieniac i ktory mniej wiecej bedzie najlepszy ?

[/quote]
Back to top
View user's profile Send private message
noobah
Apprentice
Apprentice


Joined: 11 Apr 2005
Posts: 210
Location: Ustonie Morskie, Poland

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 7:13 pm    Post subject: Reply with quote

w make.conf masz MIRRORS.

Ja używam programu mirrorselect, sam mi automatycznie odnajduje najszybszy(e) serwer(y).

Podstawy się kłaniają
_________________
the force is strong with me
Back to top
View user's profile Send private message
Raku
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 28 Feb 2004
Posts: 2374
Location: Poland

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 10:20 pm    Post subject: Reply with quote

zwirk wrote:
Ja używam programu mirrorselect, sam mi automatycznie odnajduje najszybszy(e) serwer(y).


najszybszy != najszybszy :-))

mirrorselect chyba wybiera serwery, których czas odpowiedzi (pewnie na jakiś ping) jest najkrótszy. Wybrany tak serwer może mieć nałożone limity na szybkość ściągania danych i wcale nie będzie szybszy, niż serwer o maksymalnie dużym czasie odpowiedzi.

Minimalny ping do serwerów w stanach to coś koło 130ms. może się okazać, że ping do serwera stojącego w sasiednim mieście będize wynosił 10ms, ale będzie on wpięty w łącze 10Mbit w czasie gdy my przez providera mamy do USA 100Mbit na przykład. Ciekaw jestem co w takim przypadku wybierze mirrorselect :-)
_________________
raku

Powered by Archlinux ;-)
Back to top
View user's profile Send private message
mrto
Apprentice
Apprentice


Joined: 13 May 2005
Posts: 151

PostPosted: Wed Dec 28, 2005 10:54 pm    Post subject: Reply with quote

Mirrorselect to tylko narzędzie, jak maszyna do pisania. Sama nie napisze powieści, ale wydatnie Ci w tym pomoże ;) Poza tym mirrorselect ma kilka przydatnych opcji, które mogą uczynić go trochę bardziej inteligentnego. No i nie musisz znać (przeglądać) listy wszystkich mirrorów gentoo :)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum