Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[SOLVED] [SKYPE] alsa i mikrofon
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
KotBehemot
n00b
n00b


Joined: 28 Feb 2005
Posts: 71
Location: Poland Gdansk

PostPosted: Wed Dec 21, 2005 6:58 pm    Post subject: [SOLVED] [SKYPE] alsa i mikrofon Reply with quote

Hej, niedawno sobie zainstalowałem Skype'a, ale nie emergem, tylko metodą tradycyjną. Mianowicie zassalem źródła ze strony i umieściłem w odpowiednim miejscu a następnie utworzyłem linki do binarek. Program fajnie działa itd. gdyby nie jednen mały, aczkolwiek denerwujący problem. Zanim zacznę z kimkolwiek rozmawiać poprzez klienta, powinienem sprawdzić czy skonfigurowałem wszystko dobrze. W tym, celu dzwonię na "echo123" i sprawdzam czy ustawienia odnośnie mikrofonu sa dobrze skonfigurowane. Kłopot w tym, że gdy już jestem połączony z rozmówcą w tym wypadku z "echo123" slyszę w słuchawkach to co mówię do mikrofonu, i nic się nie da z tym zrobić, aczkolwiek dźwięk zostaje zapisany i odtworzony ponownie, to jednak denerwujący jest sam fakt, że podczas rozmowy z kimkolwiek muszę słyszeć to co mówię w słuchawce. W ogóle zaobserwowałem w kmix'ie pewien objaw. Podczas samego działania skype tzn. gdy jest w stanie nieaktywnym, żadna rozmowa nie jest wykonywana, mam wyłaczony Capture w zakładce Input, a mikrofon ma recording włączony i wyciszony jest. Natomiast Gdy dzwonię chociażby do "echo123" to automatycznie włącza mi się Capture i nic nie mogę z nim zrobić. Oczywiście mikrofon jest wyciszony, tylko co z tego skoro i tak nadaje??

Last edited by KotBehemot on Wed Dec 21, 2005 10:45 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
KotBehemot
n00b
n00b


Joined: 28 Feb 2005
Posts: 71
Location: Poland Gdansk

PostPosted: Wed Dec 21, 2005 10:44 pm    Post subject: Reply with quote

:) okej rozwiązałem ten problem, należało wyłączyć albo raczej sciszyć AC97 i wszystko gtra swietnie a dźwięk w Skype jest czysty...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum