Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Instalacja, kilka pytań
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Other
n00b
n00b


Joined: 22 Dec 2005
Posts: 1

PostPosted: Thu Dec 22, 2005 2:49 pm    Post subject: Instalacja, kilka pytań Reply with quote

Witam jest to pierwszy post na tym forum :)

Mam zamiar zainstalować Gentoo. Wcześniej używałem: Fedore Core, Mandrive, Ubuntu, Suse, Slackware (najdłużej Slackware) , lecz postanowiłem sobie wgrać Takiego linuxa który będzie wszytsko kompilował pod mój procesor (nie potrzebuje paczek) :) Z tego co wiem najnowsza wersja Genoo to 2005.01 (?). Instalacje przebiega fazam (stage) i można użyć 1 i 2 stage albo 3 stage. Nie wiem jak mam się do tego wziąść. Kiedy wychodzi kolejna wersja Gentoo (żeby jak ściagnę nie okazało sie ze za tydzień nowa wersja wyjdzie). Jaką płytę/y ściągnąć (słyszałem że potrzebne LiveCD) i co będzie mi potrzebne. A i jeszcze takie pytanie: jakie środowisko w Gentoojest domyślne ? :)
Back to top
View user's profile Send private message
lazy_bum
l33t
l33t


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 691

PostPosted: Thu Dec 22, 2005 4:26 pm    Post subject: Reply with quote

Witam, mniej więcej w kolejności:
"Obowiązuje" instalacja stage3 i potem "wracanie" do stage1 i stage2. Można oczywiście robić wszystko w (IMO) odpowiedniej kolejności. Handbook prawde ci powie.
Kolejne wersje nie wychodzą jak bułki w piekarni, a nawet jak wyjdzie to zmienisz profil i będziesz sie cieszył nowym. (-:
Mi starczało zawsze minimal live cd i reszte dociągałem, ale jak masz Neostradę (albo siakieś inne dziwne połączenie) to może być problem (wtedy instalacja z pod innej dystrybucji i/lub korzystanie z nieoficjalnych live cd).
Konsola? <-:
_________________
roslin uberlay | grubelek
Back to top
View user's profile Send private message
Polin
Guru
Guru


Joined: 09 Oct 2004
Posts: 318

PostPosted: Thu Dec 22, 2005 4:40 pm    Post subject: Re: Instalacja, kilka pytań Reply with quote

Other wrote:

Kiedy wychodzi kolejna wersja Gentoo (żeby jak ściagnę nie okazało sie ze za tydzień nowa wersja wyjdzie).

Gentoo nie ma wersji jako takiej, nie musisz czekac az wyjdzie nowa wersja, zeby miec nowsze wersje oprogramowania. Dzieki portage mozesz instalowac je na biezaco.
Quote:
A i jeszcze takie pytanie: jakie środowisko w Gentoojest domyślne ? :)

Hm... bash? Jak chesz X-y + menagera okien to musisz je sobie sam zainstalowac. Jak ze wszystkim w Gentoo.
_________________
http://polinik.pl
Back to top
View user's profile Send private message
BeteNoire
Veteran
Veteran


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 1827

PostPosted: Thu Dec 22, 2005 10:49 pm    Post subject: Reply with quote

Bez problemu możesz zrobić stage1 (polecam) chociaż ostatnio developerzy zrobili stage3 domyślnym.
Wszystkie potrzebne wskazówki są w handbooku, przed instalacją przeczytaj go ze 3 razy ;)

Co do środowiska graficznego to... Polin dobrze napisał: bash :D, ale założę się, że będziesz chciał spróbować KDE (Gnoma nie warto ;) ) - i od razu mówię słówka kluczowe: rozdzielone ebuildy (więcej na ten temat oczywiście w handbooku :) )
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum