Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Laptop do 2500 zl pod Gentoo
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pszemas
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Aug 2005
Posts: 181

PostPosted: Wed Nov 16, 2005 4:22 pm    Post subject: Laptop do 2500 zl pod Gentoo Reply with quote

Jakiego notebooka polecacie tak do 2500 zl, bede uzywac raczej do projektowania (wine + autocad) odrazu mowie ze nie potrzebne mi sa jakies bajery, starczy cdrom, usb i siec. Dobrze by bylo miec porzadna karte graficzna, no i zeby chodzil w miare mozliwoci szybciutko ;]
Back to top
View user's profile Send private message
roonek
n00b
n00b


Joined: 07 Feb 2004
Posts: 31

PostPosted: Wed Nov 16, 2005 4:29 pm    Post subject: [OT] wine i autocad Reply with quote

a ze tak zadam pytanie -a jaka wersje autocada odpalasz pod winem ? Jak to dziala ?
_________________
Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
Kurt Steiner
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 01 Apr 2005
Posts: 1050
Location: Ostroleka, Polska

PostPosted: Wed Nov 16, 2005 4:34 pm    Post subject: Reply with quote

Porządna grafika, w miare szybki i 2500PLN?
No tu będzie cholernie ciężko - wątpię czy coś takiego znajdziesz... Lapki w cenie poniżej 2500 raczej konfiguracja nie zachwycają - zwłaszcza grafiką... :) Przejrzyj ofertę Acera, oni zwykle składają lapki z głową :)
Back to top
View user's profile Send private message
arsen
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 10 Apr 2004
Posts: 1803
Location: Tychy, Poland

PostPosted: Wed Nov 16, 2005 4:37 pm    Post subject: Reply with quote

Wątek przeniesiony do "instalacja i sprzęt"
Back to top
View user's profile Send private message
pszemas
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Aug 2005
Posts: 181

PostPosted: Wed Nov 16, 2005 6:36 pm    Post subject: Reply with quote

A co laptopami tak kolo 3 tys ? Glownie mi chodzi zeby sprawgzal sie dla Gentoo, nie oczekuje jakiej mega maszyny, w mym PC mam durona 1,8 i ati 9100 taki set z takimi paramtrami w zupelnosci by mi wystarczyl
Back to top
View user's profile Send private message
Kurt Steiner
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 01 Apr 2005
Posts: 1050
Location: Ostroleka, Polska

PostPosted: Wed Nov 16, 2005 7:14 pm    Post subject: Reply with quote

Poszperaj na stronce komputronika i różnych producentów.

Pamietaj o jednej rzeczy: nie śpiesz się - poczekaj jakiś czas, codziennie sprawdzaj co się pojawia, a w końcu trafisz na jakąś perełkę... :wink:

Moim zdaniem wiekszych problemów z laptopami nie powinno być jeśli chodzi o współpracę z linuksem - w końcu podzespoły aż tak bardzo sie nie różnią... Jedyne czego ja osobiście nie polecam to zintegrowane karty graficzne - ja mam z nimi negatywne doświadczenia jeśli chodzi o konfigurację w linuksie (chodzi, ale mogłaby lepiej - ale pewnie znowu to ja czegoś nie dopatrzyłem... :P ).

Co do wydajności to ogólnie nie spodziewaj się fajerwerków - a nawet przygotuj się na pewne zaskoczenie. Zwłaszcza dyski w lapkach to cholernie wąskie gardło - może być i tak, że Twój obecny sprzęcik będzie szybszy od lapka (zwłaszcza taniego)... :)
Back to top
View user's profile Send private message
YANOUSHek
Apprentice
Apprentice


Joined: 10 May 2004
Posts: 282
Location: Poznan, Poland;

PostPosted: Wed Nov 16, 2005 7:31 pm    Post subject: Reply with quote

Radzę uważać na jakieś ,,dziwne'' wynalazki w sferze kart graficznych - większość dziwnych zintegrowanych kart ma problemy z akceleracją itp.
_________________
Janusz Bossy
http://digigal.art.pl
Back to top
View user's profile Send private message
tuniek
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 11 Jun 2005
Posts: 113
Location: Poland

PostPosted: Tue Nov 22, 2005 10:25 pm    Post subject: Reply with quote

HP nx6110
w okolicach 3000 złociszy kupisz z celeronem ... grafika na Intelu ...

acha to co ważne to jest szansa że znajdziesz taki model bez systemu /oszczędność 400 zł ... /

np:
http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/82/


w okolicy 3700 kupisz z mobilnym ...

np:
http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/843/


na obu sprzętach ... linux śmiga bez żadnych problemów ... Testowane na Ubuntu, Fedorze ... no i oczywiście Gentoo ... :) /ten post powstaje właśnie na tej droższej maszynie pod kontrolą Gentoo /

polecam ...

jeśli będziesz miał jakieś pytania daway na priva ...
_________________
"The reasonable man adapts himself to the world. The unreasonable man persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." (George Bernard Shaw)
Back to top
View user's profile Send private message
flakusiek
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 12 Mar 2005
Posts: 83
Location: Gdansk[PL]

PostPosted: Thu Dec 22, 2005 2:26 pm    Post subject: Reply with quote

http://www.plat-notebooki.pl/
http://www.plat-notebooki.pl/product_info.php?products_id=394 Sempron + Geforce GO 440

Dodam jeszcze, ze ja chce sprzedac swojego notebooka :
W zestawie Karton, plyty i papiery (gwarancja jeszcze 1,5roku w mediamarkt gdańsk - kupiony pod koniec wakacji)
Pentium M 710 1,4GHz (Centrino II - dothan (2mb cache) ) [wydajnosc cos w stylu Pentium 4 2,8GHz]
512 DDR 333
40GB Dysk
Nagrywarka DVD-DL (+/-) i DVD-RAM
Karta grafiki Intel Extreme Graphics 2 (Intel 855) Ma 16mb wlasnej i 48mb pobiera z ramu (razem 64) w gentoo chodzi ładnie na strewoniku do intel915 na windzie takie gry jak Pro Evolution Soccer 5 chodza na minimalnych detalach ladnie.
Dzwiek AC97 intela i glosniki stereo
Czytnik kart pamieci (MMC/SD/MS i jakis tam jeszcze)
3x USB2.0 , 1xfirewire, TV-OUT (svideo), VGA out, PCMCIA , touchpad synaptics z przewijaniem , waga 2,5kg,
Matryca 15 1024x768 (po 2 dniach pojawil sie jeden badpixel mało widoczny tylko na czarnym tle (czasem jest bialy czasem czerwony) )
MODEM I LAN
Pod Gentoo nie potrafilem sonfigurowac tego czytnika kart pamieci. Na laptopie oczywiscie moge zostawic Gentoo :)
Wiecej info na maila :) mam tez zdjecia.
MODEL : Gericom Blockbuster Excellent
CENA : 2760zł (mozemy sie targować) mysle , ze jak na notebooka z CENTRINO to nie duzo.
POZDRAWIAM

EDIT: Bateria trzyma tyle ile od nowosci(czyli okolo 3 godzin przy malym obciazeniu) bo jej nie uzywam (notebook caly czas na zasilaczu). Pozdro
_________________
HP Compaq nc6000
Linux Registered User : #385414
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum