Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Problem zdyskiem?????
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Criss-PL
Apprentice
Apprentice


Joined: 07 Mar 2005
Posts: 158
Location: Szczecin

PostPosted: Tue Nov 29, 2005 4:29 pm    Post subject: Problem zdyskiem????? Reply with quote

Witam...

Niedawno - jakies 2 dni temu... Kupilem dysk twardy SEGATE 120GB dysk jest z serii ST3..... Problem w tym, ze nie mozna go uruchomic na trybie wiekszym niz udma2... Kabel laczacy dysk to jest w stanie obsluzyc transfer jaki niby dekraluje ATA100... Dodam, ze dysk jest podlaczony jako master, a na slave siedzi stary dusk SAMSUNG 80GB...

Jakies pomysly?
Back to top
View user's profile Send private message
Eeeyeore
Apprentice
Apprentice


Joined: 06 May 2005
Posts: 178
Location: Poland

PostPosted: Tue Nov 29, 2005 8:29 pm    Post subject: Reply with quote

Dyski czasami potrafią się chlac ze soba (rozni producenci, serie itp itd) tym bardziej ze stary masz jako slave, a wiec tak czy siak prędkosc dzialania tego nowego bedzie obnizona do tego starego. Po prostu rozepnij te dyski na osobne tasmy i ponow testy. Powinny dzialac dobrze.
_________________
Tutaj sie dopiero dzieje !!!
Nie wiedzialem ze na swiecie jest tylu idiotow - dopoki nie zajrzalem do internetu...
Back to top
View user's profile Send private message
Criss-PL
Apprentice
Apprentice


Joined: 07 Mar 2005
Posts: 158
Location: Szczecin

PostPosted: Tue Nov 29, 2005 9:38 pm    Post subject: Reply with quote

problemu niby juz nie ma, ale zauwazylem ze dyski lubia bardzo zwalniac... To znaczy... system plikow mam na raiserfs 3.6 i szczerz to wydaje mi sie, ze muli on po prostu kompa...

Co do dyskow to hdparm pokazuje mi wyniki w granicach 55MB/s dla kazdego dysku, ale jak cos kopiuje to dostaje transfer rzedu 10MB/s... A to juz mnie dziwi... Problem polega jeszcze na malym wariowaniu dyskow... Jak sa na osobnych tasmach i oby dwamaja ustawione transfery na MASTER to czasami system nie chce ruszyc - BIOS zatrzymuje sie na wykrywaniu dyskow,a jak sie wejdzie do BIOS'u to nie pokazuje rzdnego dysku...
Back to top
View user's profile Send private message
zbrodel
n00b
n00b


Joined: 08 Nov 2005
Posts: 5

PostPosted: Wed Nov 30, 2005 11:42 am    Post subject: Reply with quote

Criss-PL wrote:
czasami system nie chce ruszyc - BIOS zatrzymuje sie na wykrywaniu dyskow,a jak sie wejdzie do BIOS'u to nie pokazuje rzdnego dysku...

U siebie, jak tak miałem, to pomogło solidne dociśnięcie wtyczek. Od tego czasu (miesiąc) nie wystąpił ten problem.
A kable masz przywoite? Jak stare i poskręcane to może wymienić na nowe? Majątku nie kosztują.
Back to top
View user's profile Send private message
Criss-PL
Apprentice
Apprentice


Joined: 07 Mar 2005
Posts: 158
Location: Szczecin

PostPosted: Wed Nov 30, 2005 3:52 pm    Post subject: Reply with quote

Kabelki kupilem, ale to i tak nic nie dalo :[
dopiero zmiana opcji z LBA na auto w BIOS'ie (tam gdzie wykrywany jest dysk i jego pojemnosc) przy obu dyskach przyniosla oczekiwane rezultaty...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum