Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[INSTALL] Gentoo Na Old World PPC 333
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
3mind
n00b
n00b


Joined: 08 Dec 2005
Posts: 2

PostPosted: Thu Dec 08, 2005 3:15 pm    Post subject: [INSTALL] Gentoo Na Old World PPC 333 Reply with quote

witam wszystkim.
nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, ani na tym forum, ani na google, dlatego je zadaje.
jesli jednak ktos zna temat odpowiadajacy na moje pytanie , ktorego nie znalazlem (dobrze by byl po polsku :) ) prosze o podanie mi jego lokalizacji

do setna
staram sie zainstalowac genciaka na makowce z seri OLD WORLD z procesorem PPC 333 i 128 MB ramu
problem pojawia sie przy botowaniu, nie moge zbotowac plytki :(
z tego co wyczytalem z handbook-a dle OLD WORLD nalezy w MAC OS-ie rospakowac botoxa, czy jakos tak, wskazac jakies jadro i cos tam dalej.
moj problem polega na tym ze dysk od makowki jest czysty, bez zadnego os-a.
moze ktos wie jak w takim razie zbotowac ta plytke, moze pierw z dyskietki, jak to podobniez sie robilo dawniej, tylko jak by to zrobic bez mac os-a

dodam ze uzywam gentoo na piecu a maca dostal za darmo brat, z czystym dyskiem :(
bardzo prosze o pomoc, i dziekuje z gory za ewentualna pomoc :)
Back to top
View user's profile Send private message
aqu
Apprentice
Apprentice


Joined: 12 Nov 2005
Posts: 249
Location: Kalisz, Poland

PostPosted: Sun Dec 11, 2005 10:41 am    Post subject: Reply with quote

nieznam sie za bardzo na macach, chodz jakis czas temu mialem uzywac jednego, ale czy mac nie ma tez czegos w rodzaju biosu ?
przynajmniej wydaje mi sie ze pownien miec, a jesli ma to tam mozesz ustawic priorytet dla boot device.
Back to top
View user's profile Send private message
3mind
n00b
n00b


Joined: 08 Dec 2005
Posts: 2

PostPosted: Mon Dec 12, 2005 6:32 am    Post subject: bios Reply with quote

z tego co wyczytalem to nieznalazlem zadnych wzmianek o czyms na wzor biosu :( , choc moze ty chodzic o "open frimware" :?: czy jakos tak
w makowkach z serji new world plyty botuja sie bez problemu, a do botowania wykozystywany jest yaboot, wystarczy przytrzymac "c" i joz 8) , ale maszynki z serji old world zdaje sie niewspieraja botowania z plyt, przynajmniej z innych niz te z macos-em, i nie posiadaja yaboota :(


co do calosci problemu sproboje, choc niewiem czy sie uda, wystartowac z dyskietki od debiana, a noz sie uda :)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum