Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[X11] taskbar - czego uzywacie?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
_troll_
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1971
Location: Warszawa, Poland

PostPosted: Sun Jul 24, 2005 8:38 pm    Post subject: Reply with quote

(l)user wrote:
[flame]
Ja sobie nie wyborazam taskbara w moim windowmakerze. Nie uzyam windowmakera caly czas ale to odroznia go od wszystkich innych menagerow okien i to za co go lubie to wlasnie brak taskbara i sposob w jaki w nim jest rozwiazane zarzdzanie oknami. Dodawanie tutaj jakiegos taskbara to dla mnie profanacja :).
[/flame]

:)
hihihihi - ale czemu? wmaker staje sie zgodny z NETWM wlasnie z takich powodow. nikt nie zamierza (przynajmniej na razie) pisac dla niego zadnego taskbara, ale czy to znaczy ze nie powinien zaistniec? tak samo nie ma na te chwile domyslnego pagera, ani traya ->>> ale takie rozwiazania mniej lub bardziej udane dla wmakera sie pojawiaja!! ;) ponadto - kazdy uzywa tego co mu wygodne :D
wuja wrote:
Dla KDE jest Taskbar v2
a nie jest to aby jedynie plugin??

btw. caly pasek kde dziala poprawnie w wmakerze (z dokladnoscia do zaimplementowanych komend NETWM). sam uruchamialem i gdyby nie to, ze nie pasuje mi wygladem, pewnie bym uzywal.

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Życie jest jak pudełko czekoladek....
Nigdy nie wiesz na co trafisz" by mother of Forrest Gump
Back to top
View user's profile Send private message
qermit
Veteran
Veteran


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 1032

PostPosted: Sun Jul 24, 2005 9:09 pm    Post subject: Reply with quote

_troll_ wrote:
wuja wrote:
Dla KDE jest Taskbar v2
a nie jest to aby jedynie plugin??
Ale to nadal taksbar :lol:
Takbat v2 jest naprawdę fajny i wczale nie zrzera tak dużo RAMu
_________________
"A co ty masz w swoim LinuXie?" - Dr Qermit
Back to top
View user's profile Send private message
Zwierzak
Veteran
Veteran


Joined: 19 Sep 2003
Posts: 1012
Location: /dev/null

PostPosted: Sun Jul 24, 2005 9:10 pm    Post subject: Reply with quote

Ale wygląda kde da się zmienić, łącznie z kolorami i style, samo qtconfig powinno wystarczec do tego celu.

Co do perlpanet to to paskudstwo ma od groma zalerznosci z gnome!

BTW. Pane z kde musi być zgodny z NETWM, ostatnio przeglądałem wszystko co obśługuje NETWM i okazuje się że kde nie jest tak wcale na koncu z takimi nowinkami
Back to top
View user's profile Send private message
_troll_
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1971
Location: Warszawa, Poland

PostPosted: Sun Jul 24, 2005 9:27 pm    Post subject: Reply with quote

qermit wrote:
_troll_ wrote:
wuja wrote:
Dla KDE jest Taskbar v2
a nie jest to aby jedynie plugin??
Ale to nadal taksbar :lol:
Takbat v2 jest naprawdę fajny i wczale nie zrzera tak dużo RAMu
hehehe
https://bugs.gentoo.org/show_bug.cgi?id=83975
jesli przejrzysz bugzille to zobaczysz, ze ja wiem dokladnie jak ten taskbar wyglada ;)))

@zwierzak: wiem. po prostu nie udalo mi sie znalezc nic co by pasowalo mi jednolicie ze stylem, ktorego uzywam w wmakerze. ale jak sobie obiecuje - chyba w koncu zrobic sobie jakis styl na rozne konfigi (wmaker + qt + gtkX), bo mnie wnerwia jak niekiedy to sie rozni......
a moze macie cos takiego do polecenia?

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Życie jest jak pudełko czekoladek....
Nigdy nie wiesz na co trafisz" by mother of Forrest Gump
Back to top
View user's profile Send private message
keman
Guru
Guru


Joined: 20 Mar 2005
Posts: 402
Location: Poland/Poznan

PostPosted: Sun Jul 24, 2005 9:40 pm    Post subject: Reply with quote

hmmmm, ale czy odpalanie całego panelu z KDE, w wmakerze, nie mija się z celem :?:
IMO troche tak, wmaker z założenia miał być bardzo lekkim wm'em, a panel z kde pewnie sporo waży (czy nie więcej od wmakera ? :wink: ) :D

Ponawiam pytanie Czy wiecie w jaki sposob uzyskac _całkowitą_ przezroczystośc fbpanela, widoczną na tym screenie
Dokładniej chodzi o przezroczystosc tych tytułów okien.
Patrzyłem w konfiguracji, man fbpanel, ale niestety, nic takiego nie znalazłem.
Pypanel ma taki efekt by default.

Co do taskbar v2. - też wiem co to jest, ale...
...Troll w poście rozpoczynajacym wątek wrote:

taskbary kde oraz gnome odpadaja... same w sobie sa zasobozerne, a do tego uruchamiaja dziwna masc demonow ustawien (po co to komu?).

Stąd więc moje zdziwienie, gdy ktoś wyskakuje nawet nie z panelem, a jeszcze plugiem do niego :wink:

Pozdrawiam, waluigi :D
_________________
Collecting data is a step to wisdom, but sharing data is a step to community.
Back to top
View user's profile Send private message
_troll_
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1971
Location: Warszawa, Poland

PostPosted: Sun Jul 24, 2005 10:28 pm    Post subject: Reply with quote

keman wrote:
Ponawiam pytanie Czy wiecie w jaki sposob uzyskac _całkowitą_ przezroczystośc fbpanela, widoczną na tym screenie
Dokładniej chodzi o przezroczystosc tych tytułów okien.
Patrzyłem w konfiguracji, man fbpanel, ale niestety, nic takiego nie znalazłem.
Pypanel ma taki efekt by default.
jesli dobrze rozumiem co napisales - na screenie widnieje calkowicie przezroczysty fbpanel. hmmm - imho to na screenie jest pypanel, a fbpanel'a to na razie nie da sie zrobic w pelni przezroczystego. zreszta - to caly czas jest fake transparency. nie zdziwie sie jesli ten efekt bedzie zarzucony. wszyscy czekamy na poprawy w composite oraz sterownikach graf. (patrz kochane ati...).
keman wrote:
Co do taskbar v2. - też wiem co to jest, ale...
...Troll w poście rozpoczynajacym wątek wrote:

taskbary kde oraz gnome odpadaja... same w sobie sa zasobozerne, a do tego uruchamiaja dziwna masc demonow ustawien (po co to komu?).

Stąd więc moje zdziwienie, gdy ktoś wyskakuje nawet nie z panelem, a jeszcze plugiem do niego :wink:
po malych badaniach okazalo sie, ze najwiecej demonow to odpala taskbar z gnome. wrecz nieprzyzwoita ilosc (przynajmniej z defaulta). taskbar kde wazy od niego zdecydowanie mniej. ale dalej jest 'ciezszy' od fbpanelu, itp. :)

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Życie jest jak pudełko czekoladek....
Nigdy nie wiesz na co trafisz" by mother of Forrest Gump
Back to top
View user's profile Send private message
keman
Guru
Guru


Joined: 20 Mar 2005
Posts: 402
Location: Poland/Poznan

PostPosted: Sun Jul 24, 2005 10:42 pm    Post subject: Reply with quote

A powiedz jeszcze Troll, czy do pypanela da się dodać jakis button/aktywator, taki jak do fbpanela :?:
Jego konfiguracja przypomina troche te z fvwm'a, i wydaje mi się że jednak, wbrew Twej opini ( :) ), ma całkiem spore możliwości :)
Dzieki :]
Pozdrawiam, waluigi :D
_________________
Collecting data is a step to wisdom, but sharing data is a step to community.
Back to top
View user's profile Send private message
Zwierzak
Veteran
Veteran


Joined: 19 Sep 2003
Posts: 1012
Location: /dev/null

PostPosted: Sun Jul 24, 2005 11:45 pm    Post subject: Reply with quote

KDE waży sporo jak jakiś osobnik się uprze i na siłe powłącza wszystkie bajery jakie widział cały świat (tak jak w każdym prgramie), ale wiele osób korzysta z kde jak z odchudzonego wm'a usuwając albo prgoramy ze startu, albo tworząc własnyu auto start który np nie uruchamia pulpitu lub kilku innych rzeczy. Tak można zrobić praktycznie z każdym wm. Sam taskbar od kde nie waży za wiele, bardziej bym się bał o efekt przezroczystoci który jednak może troszenke zwiekszyć kilogramów
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Mon Jul 25, 2005 7:13 am    Post subject: Reply with quote

Widze ciekawy temat ;) Sam się kiedyś zastanawiałem nad tym i też sporo testowałem tego typu dodatków do WM, fbpanel - świetny jednak jak dla mnie brakuje autoukrywania (kluczowa opcja jak dla mnie), fspanel - bardzo malutki, prosty (dla niektórych za prosty :P), perlpanel (zależności jednym, wymagania drugim - sprawdźcie potem na top'ie jak stoi :twisted: - XFCE tyle w całości nie wymaga - orientacyjnie bo od dłuższego czasu nie gości już na dysku). Jak dla mnie sprawa byłaby prosta gdyby wyodrębnić pasek z IceWM lub Fluxbox'a, lista okien, prosty pager, dock, zegar i starczy (a i jeszcze autoukrywanie :roll:). Panele z XFCE mi się podobają (dwa osobne, jeden lista, jeden ikonki startowe - klimaty z pierwszych wersji KDE - dobre wspomnienia). Co do WindowMaker to rzeczywiście, zrezygnowałem właśnie z niewygodnej obsługi okien (jak ma się ich dużo na jednym pulpicie).

--edit--
PS. Wie ktoś czy da się zniwelować opóźnienia w autoukrywaniu paneli XFCE? Te kilkaset ms które muszę czekać jest denerwujące czasami :roll:.
Back to top
View user's profile Send private message
nelchael
Retired Dev
Retired Dev


Joined: 20 Mar 2004
Posts: 1948
Location: /dev/drzewo

PostPosted: Mon Jul 25, 2005 7:50 am    Post subject: Reply with quote

qermit wrote:
keman wrote:
wuja wrote:
Dla KDE jest Taskbar v2

Sorry, ale gdzie tam masz słowo o KDE :?:
Temat ten jest poswiecony fbpanelowi, ja sam wspomniałem o fbpanelu, a o KDE nie było słowa (ctrl+f KDE , i sprawdź wyniki :wink: ).
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:


Akurat z tym sie zgadzam. keman - co zlego jest w tym, ze ktos rzucil propozycja panelu dla KDE? Moze zadziala on tez z innymi WM?
_________________
[color=gray:17697d0166]http://dev.gentoo.org/~nelchael/[/color:17697d0166]

[size=14:17697d0166]>> [b:17697d0166]Zasady na f.g.o->Polish[/b:17697d0166] <<[/size:17697d0166]
Back to top
View user's profile Send private message
keman
Guru
Guru


Joined: 20 Mar 2005
Posts: 402
Location: Poland/Poznan

PostPosted: Mon Jul 25, 2005 8:58 am    Post subject: Reply with quote

@Zwierzak -Zgadzam się z Tobą, jednak ja mam jakieś dziwne doswiadczenia z KDE.
Ostatnio miałem straszną ochote, się z nim pobawić, zemergowałem w tym celu tylko jego szczątki ( nawet bez konqerora :!: ), potem doinstalowałem kilka rzeczy, jak amarok czy kmplayera.
I przyznaje, to naprawde _świetne_ srodowisko, ale po przesiadce z fluxbox'a, chwilami było czuć jakieś lagi (i tak mniejsze niż na Gnomie... ), i żużycie pamieci, które na starcie było niewielkie, wzrosło d 250MB (tyle na fluxie, miałem chyba tylko podczas jakieś ciągłych kompilacji).
KDE przy odrobinie wysiłku wygląda swietnie, nawet moje po 10min zabawy (z właśnie taskbarem v2 :) ), juz wygląda b. dobrze.
Jenak ta zasobożernośc, i brak _cywilizowanego menu_ pod ppm na desku, troche mnie odrzuciły....
Myślałem nawet odpalić jakiegoś openboxa na desktopie, i używac właśnie tylko panelu z kde, tylko pytanie - czy jest sens :?:
Skoro podobny efekt moge uzyskać na fluxboxie, czy przy odrobinie wysiłku, na fvwm...
Prawda, że kde jest naprawde komplksowe, a co za tym idzie wygodne, a tu musze się bawić w "dosztukowywanie" aplikacji, ale jakoś da się przeżyć :)

@sebas86 Może zainteresuje Cie jakiś plugin do xfce :?:
Ja osobiście też wole mieć wszystko na dwoch paskach, ale na jednym też wygląda ok :)
plugin nazywa się xfce4-taskbar

@Nelchael - OK, tyle że Troll w pierwszym poście napisał, że nie interesują go panele od KDE czy Gnoma, a tym bardziaj plugin do panelu od KDE :wink:

Pozdrawiam, waluigi :D
_________________
Collecting data is a step to wisdom, but sharing data is a step to community.
Back to top
View user's profile Send private message
qermit
Veteran
Veteran


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 1032

PostPosted: Mon Jul 25, 2005 1:00 pm    Post subject: Reply with quote

keman wrote:
@Zwierzak -Zgadzam się z Tobą, jednak ja mam jakieś dziwne doswiadczenia z KDE.
Ostatnio miałem straszną ochote, się z nim pobawić, zemergowałem w tym celu tylko jego szczątki ( nawet bez konqerora :!: ), potem doinstalowałem kilka rzeczy, jak amarok czy kmplayera.
I przyznaje, to naprawde _świetne_ srodowisko, ale po przesiadce z fluxbox'a, chwilami było czuć jakieś lagi (i tak mniejsze niż na Gnomie... ), i żużycie pamieci, które na starcie było niewielkie, wzrosło d 250MB (tyle na fluxie, miałem chyba tylko podczas jakieś ciągłych kompilacji).
U mnie kde, łącznie z amarokiem, kadu, superkarambą, taskbaremV2 i kpagerem2 zajmuje 52MB RAM, a gdy używam jeszcze innych programów nie prekracza 90MB

Zna ktoś może jeszcze jakiś panel napisany pod QT?
_________________
"A co ty masz w swoim LinuXie?" - Dr Qermit
Back to top
View user's profile Send private message
keman
Guru
Guru


Joined: 20 Mar 2005
Posts: 402
Location: Poland/Poznan

PostPosted: Mon Jul 25, 2005 1:23 pm    Post subject: Reply with quote

qermit wrote:
U mnie kde, łącznie z amarokiem, kadu, superkarambą, taskbaremV2 i kpagerem2 zajmuje 52MB RAM, a gdy używam jeszcze innych programów nie prekracza 90MB

Nie mam pojęcia jak tego dokonałeś, jeszcze z superkarambą :|
U mnie z amarokiem , kadu i firefoxem, pożererał coś ok. 200MB :?
Nie wiem od czego to moze zależeć...
Pozdrawiam, waluigi :)
_________________
Collecting data is a step to wisdom, but sharing data is a step to community.
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Mon Jul 25, 2005 3:51 pm    Post subject: Reply with quote

U mnie XFCE w domyślnej konfiguracji (4.2) zjada coś koło 50MB na czysto bez podliczania innych aplikacji :P - ja nie wiem chyba co się dzieje, ja też tak chcę! ;)
Code:
  PID USER      PR  NI  VIRT  RES  SHR S %CPU %MEM    TIME+  COMMAND
 3960 seba      16   0 11804 4556 3820 S  0.0  1.8   0:00.55 xfce4-session
 4206 seba      15   0 22424  14m 8224 S  0.0  6.0   0:30.35 xfce-mcs-manage
 4212 seba      15   0 13784 7156 5116 S  0.0  2.8   0:08.32 xfwm4
 4238 seba      15   0 21688  14m 8072 S  0.0  5.9   0:57.14 xfce4-panel
 4240 seba      15   0 13632 7188 5100 S  0.0  2.8   0:06.97 xftaskbar4
 4242 seba      15   0 17596  10m 6756 S  0.0  4.1   0:20.83 xfdesktop

Tak więc mamy 1.8+6.0+2.8+5.9+2.8+4.1 = 23.4% z 256MB to jest 55.904MB :). Oczywiście część z tego jest zbędna, ale na razie nie chce mi się kombinować :roll:.
Back to top
View user's profile Send private message
_troll_
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 04 Feb 2004
Posts: 1971
Location: Warszawa, Poland

PostPosted: Wed Aug 10, 2005 7:24 pm    Post subject: Reply with quote

W przyplywie chwili wolnego zrobilem paczke do fpanel-4.3:
- upgrade latki na ikonki aplikacji w pagerze
- dodalem latke z obsluga mixera w panelu
- latka z obsluga zmiennych systemowych, tak by uruchamiane aplikacje mialy kompletne srodowisko
- poprawki na wsparcie NETWM

poza ikonkami w pagerze, wszystkie latki pochodza ze strony fbpanelu na sf.net. latka z ikonkami to moj port do wersji 4.3. UWAGA!! Nie znam, nie umiem i nie planuje uczyc sie gtk :) latka dziala, nie sfajczyla mi dysku, ani nic takiego, ale nie mam pojecia czy jest to zrobione idealnie :) uzywac na wlasne ryzyko (SOA#1 - u mnie dziala)

wersja 4.2 oraz 4.3 w stosunku do 4.1 ma powiekszone ikonki przyciskow.... no nie podoba mi sie to. nie znajac gtk zdolalem to czesciowo poprawic, ale efekt koncowy jest rozny od zamierzonego ;) - jesli ktos zna sie na gtk i ma ochote - plz niech poprawi i podesle link do latki.

archiwum z ebuildem:
http://vivid.dat.pl/misc/fbpanel-4.3-ebuild.tar.bz2

Pozdrawiam,
Przemek
_________________
Życie jest jak pudełko czekoladek....
Nigdy nie wiesz na co trafisz" by mother of Forrest Gump
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Wed Aug 10, 2005 7:32 pm    Post subject: Reply with quote

Ogólnie ten fbpanel jest zrobiony co najmniej jakoś dziwnie. To nie jest typowa aplikacja GTK, kiedyś próbowałem ingerować w położenie rozmiar i dochodziło do wywałki, segment falout i te sprawy. Ale nic sobie jeszcze nie uszkodziłem tego typu zagrywkami :). [OT] Tak poza nowe GTK (testowe) fajnie się zapowiada i na razie w ostatniej stabilnej wersji 2.6.8 zauważyłem lekki spadek zapotrzebowania na pamięć - w jednej aplikacji z 5.1% spadło mi do 4.1% ale to jest orientacyjnie proszę nie brać tego za regułę. Widzieliście to demo możliwości nie stabilnej wersji - gra w kropki, linie nie mogą się przecinać aby przejść do następnego levelu. Wygląda jak flash ale działa o wiele lepiej! Można pobrać binarkę nie wymagająco biblioteki nowej. [/OT]

--edit--
Dziś skończyłem emerge XFCE4 aby sprawdzić jak te się zachowa, oto co dał top:
Code:
31376 seba      15   0 17632  10m 6968 S  0.3  4.2   0:02.88 xfce4-panel       
31371 seba      15   0 17828 9.9m 6736 S  0.0  3.9   0:01.80 xfce-mcs-manage   
31380 seba      16   0 16396 8812 6000 S  0.0  3.4   0:04.14 xfdesktop         
31374 seba      16   0 13436 7060 5140 S  0.0  2.8   0:01.57 xfwm4             
31378 seba      16   0 12916 6528 4656 S  0.0  2.6   0:01.18 xftaskbar4         
31369 seba      16   0 11724 4408 3736 S  0.0  1.7   0:00.19 xfce4-session

Teraz można sobie porównać, z tym co miałem wcześniej. 4.2+3.9+2.4+2.8+2.6+1.7 = 18.6% to jest 47.6MB RAMu. Ciekaw jestem jak będzie w chwili wydania wersji 2.8, kiedy będzie można korzystać ze wsztstkich tych przygotowywanych bajerków i będą dostępne silniki umiejące z tego korzystać.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum