Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[HU] Elül/hátul nyomtatás: CUPS és Konica Minolta Di3010f
View unanswered posts
View posts from last 24 hours

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Tue May 03, 2005 2:49 pm    Post subject: [HU] Elül/hátul nyomtatás: CUPS és Konica Minolta Di3010 Reply with quote

Nagy a szám... mindenkinek dirigálok hogy írjon, írjon... én meg, rájöttem, kérdéseimet nem idéztem erre felé... na javítok ezen:

Munkahelyem vett egy Konica Minolta Di3010f fénymásológépet ami egyben képes hálozati nyomtatóként is szolgálni.

"Installálni" hogy használható legyen a CUPS-on keresztül nem volt gáz. A CUPS így mutatja ki:

Konica_Minolta_Di3010f Local Raw Printer
Description: A smashing new machine
Location: Not far at all. ;)
Printer State: idle, accepting jobs.
Device URI: socket://192.168.2.150:9100

A "Local Raw Printer" arra utal hogy a driver amit választottam (nem lévén egy CUPS-al csomagolt Konica/Minolta driver) az a "Raw" volt... avagy, ha jól fogom fel, "nyers" postscript driver. És így nyomtat is--semmi gond.

A problémám annyi hogy tud ez a nyomtató úgy is nyomtatni (nem tudom mi a helyes magyar kifejezés erre, angolul "double-sided") hogy a lap mindkét oldalára nyomtat. Mivel "Raw" drivert használtam, nincs semmi beállítási lehetõség a CUPS-ban ehez a nyomtatóhoz.

Kérdésem hát hogy van -e erre egy viszonylag egyszerû megoldás? Van -e valami egyszerû szabványos "nyers" postscript módja annak hogy a lap mindkét oldalára nyomtassunk? Vagy ehez be kéne instalálnom valami összetettebb driver-t?

Köszönöm elõre is.
Back to top
View user's profile Send private message
pczolee
n00b
n00b


Joined: 16 Apr 2005
Posts: 53
Location: Hungary

PostPosted: Wed May 04, 2005 8:01 am    Post subject: Reply with quote

Van egy német project, nomst nem jut eszembe a neve (de keress rá a neten), ami nyomtatókkal foglalkoznik, elég jó kezdeményezés (habár fizetõs, de kipróbálható ingyen), nézd meg, hátha azzal megoldható!
_________________
<=PcZ On LinuxOS -- Powered By Gentoo Linux=>

'Software is like sex: It's better when it's free!'
By Linus Torvalds
Back to top
View user's profile Send private message
Sipi
Guru
Guru


Joined: 03 Apr 2003
Posts: 406
Location: Hungary

PostPosted: Wed May 04, 2005 10:45 am    Post subject: Reply with quote

És ha átállítod RAW-ról sima PostScript Printerre? Valahol ugyanott lehet ezt az opciót is választani, ekkor original ps kódokat küld ki. Abban pedig szokott lenni olyan, hogy négy oldal egy lapra, tükör, stb. Sima utasítással elérhetõ. Tehát lehet, hogy ezután a kliensprogramokban meg lehet adni.
Próba-szerencse.

Sipi
Back to top
View user's profile Send private message
Danuvius
Guru
Guru


Joined: 18 Sep 2004
Posts: 375
Location: Toronto

PostPosted: Wed May 04, 2005 1:41 pm    Post subject: Reply with quote

Hát kicsit értelmetlenül, de megoldottam...

"Postscript" nevû driver nincs. De a "HP LaserJet Series CUPS v1.1" (feltételezem Postscript tipusú) driverrel mûködik ez a Konica Minolta fénymásoló. =)

A kliens programokból változatlanul nem állítható hogy egy oldal laponként, vagy elõl/hátúl; de nem a meglevõ CUPS nyomtatót változtattam meg, hanem adtam hozzá egy újat mely a "HP LaserJet Series CUPS v1.1" driverrel és elõl/hátúl nyomtatással van értelmezve.

Szóval kliens programokból most már tudom választani a "Konica_Minolta_Di3010f"-et nyomtatót ami "Raw"-val nyomtat egy oldalt laponként, vagy a "Konica_Minolta_Di3010f_(doublesided)"-ot ami a "HP LaserJet Series CUPS v1.1"-el nyomtat elül/hátul.

Köszi a tippeket!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Other Languages All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum