Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[OT]Eterm: nie działający klawisz Insert z numlock'a
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Piecia
Guru
Guru


Joined: 12 Nov 2004
Posts: 447
Location: znienacka

PostPosted: Tue Mar 15, 2005 3:19 pm    Post subject: [OT]Eterm: nie działający klawisz Insert z numlock'a Reply with quote

Witam
Posiadam klawiaturę logitech'a na której nie ma osobnego klawisza insert, jest tylko ten na klawiaturze numerycznej. I teraz mam pytanie jak zmusić Eterm żeby obsługiwał ten klawisz jak normalny Insert.

xev wykrywa go normalnie jako KP_0 i KP_Insert no i oczywiście pod xterm działa normalnie(zaznacza pliki w mc, kopiowanie/wklejanie) ale pod Eterm w mc jak nacisnę ten klawisz to na ekranie otrzymuje literkę p(przy wyłączonym numlock), no i nie działa wklejanie(shift+insert).

Eterm uruchamiam z opcją -en iso8859-2 tylko, ale nie mogę się doczytać czego to może być wina.

ps.ogólnie klawiesz Insert działa w Eterm, sprawdzałem drugą klawiaturę której już nie używam.

Z góry dzięki za pomoc.

edit:

Zapomniałem o jednej rzeczy. Jak wymusić grupowanie okien Eterm'ów w fluxbox'ie (tabs-zakadki)? Jako nazwę okna dostaję Eterm 0.9.2 i próbowałem samo Eterm, "Eterm 0.9.2" w pliku groups ale za nic nie chca się łączyć. Działa tylko jak ręcznie przeciągnę myszką. Oczywiście inne programy normalnie automatycznie się grupują.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum