Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[OT] patenty
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
rzezioo
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Nov 2004
Posts: 260
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Mon Mar 14, 2005 11:11 pm    Post subject: Reply with quote

partyzantka byla raczej w sferze zartow:) natomiast pomysl wyslania maili z prosbam na pewno nie zaszkodzi:) tyle tylko ze atmosfera wokol tego wszystkiego wskazuje na to ze europarlamentarzysci wzieli grrruba lapowe i raczej zmocza maile od nas:(
_________________
USE="refrigerator" emerge beer
http://fun.from.hell.pl/2003-05-27/russian_linux.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Tue Mar 15, 2005 12:05 am    Post subject: Reply with quote

a ja mam taki pomysl - social engeenering
pamietacie jaki szum byl jak sie ludzie poczuli zagrozeni kontrolami policji i zabieraniem nielegalnego oprogramowania i sprzetu????
ta sama metoda, trzeba by narobic szumu, rozglosic to ze trzeba bedzie bulic za paski przewijania i dwukrotne klikniecie myszka i jak ludzie poczuja ze takie rzeczy ich po kieszeni uderza to sie moze sporego szumu narobi i cos z tego wyjdzie .... wiem ze sa tez argumenty przeciwko takiemu postepowaniu ale ... tonacy brzytwa sie goli ;)
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
rzezioo
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Nov 2004
Posts: 260
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Tue Mar 15, 2005 7:17 am    Post subject: Reply with quote

nie no to to oczywiscie. tyle ze szczerze mowiac nie widze tych argumentow przeciw. to jest normalna walka o swoje w systemie demokratycznym.
_________________
USE="refrigerator" emerge beer
http://fun.from.hell.pl/2003-05-27/russian_linux.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
C1REX
l33t
l33t


Joined: 02 Jan 2004
Posts: 774
Location: Poland/UK

PostPosted: Tue Mar 15, 2005 4:25 pm    Post subject: Reply with quote

Wydaje mi się, że planowanie akcji, która niejako już się rozpoczęła mija się z celem. Prasa generalnie nie zostawia suchej nitki na projekcie konstytucji europejskiej i dążeniach samej UE.

Gorąco polecam najnowszy nr. tygodnika "Wprost". W jednych z artykułów z góry na dół została zjechana konstytucja europejska. Wszystko to oczywiście poparte argumentami i cytatami znanych osobistości ze świata polityki.
Co prawda takie rzeczy można już było przerczytać jescze na długo przed kampanią referandlną w np. "Najwyzszym CZASIE", ale teraz jest to bardziej aktualne i umieszczone w bardziej poczytnym piśmie.


BTW: Jeszcze taka malutka ciekawostka znaleziona w Internecie:
Quote:
Rzeczpospolita z 11 marca 2005 "drobnym drukiem" podała niewinną na pierwszy rzut oka wiadomość opatrzoną tytułem "Pierwszy europejski podręcznik". Dowiadujemy się z niej, że licealiści Francji i Niemiec już za trzy lata będą uczyć się z jednakowych podręczników do historii. Pierwszy tom ma być gotowy już za rok


Może mało ma to wspólnego z patentami, ale daje pewien obraz przyszłości UE.
_________________
CLICK HERE to help move gentoo up on distrowatch.

If you like Gentoo you can thank devs here - https://www.gentoo.org/donate/
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 8:19 pm    Post subject: Reply with quote

[OT] co do podrecznika, znajac Unie i cala reszte tej bandy pewnie w tych "zunifikowanych" podrecznikach bedziemy sie uczyc o "polskich" obozach koncentracyjnych k**** ich mać była :/ [/OT]
Duzo szumu z unia bylo, a rozeszlo sie po kosciach, niby jakies tam firmy doplaty dostaly czy cos ale dla takeigo przecietnego Kowalskiego to nie ma zasadniczej roznicy, a teraz jeszcze te patenty:/
skoro wszyscy sie zgadzaja ze to prawo jest zle, skoro TYLE jest przeciw a tyle za to jakim cudem ta cala ustawa przechodzi ???? troche to dla mnie bez sensu :/// przeciez musza istniec jakies procedury ktore umozliwiaja zablokowanie takiego gowna :/
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
qermit
Veteran
Veteran


Joined: 02 Feb 2005
Posts: 1032

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 8:37 pm    Post subject: Reply with quote

psycepa wrote:
przeciez musza istniec jakies procedury ktore umozliwiaja zablokowanie takiego gowna :/
z tego co Rosati w mojej szkole mówił jakiś miesiąc czy 2 miesiace temu, to Polska chciała wykorzystać ostatnia furtkę, ale jak widać coś nie wyszło. Zostały nam już chyba tylko modlitwy.
_________________
"A co ty masz w swoim LinuXie?" - Dr Qermit


Last edited by qermit on Wed Mar 16, 2005 9:12 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
milu
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 May 2004
Posts: 1122
Location: Poland, Konstancin-Jeziorna

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 8:48 pm    Post subject: Reply with quote

[Offtopic'a ciąg dalszy]
psycepa wrote:
[OT] co do podrecznika, znajac Unie i cala reszte tej bandy pewnie w tych "zunifikowanych" podrecznikach bedziemy sie uczyc o "polskich" obozach koncentracyjnych k**** ich mać była :/ [/OT]
Duzo szumu z unia bylo, a rozeszlo sie po kosciach, niby jakies tam firmy doplaty dostaly czy cos ale dla takeigo przecietnego Kowalskiego to nie ma zasadniczej roznicy, a teraz jeszcze te patenty:/
skoro wszyscy sie zgadzaja ze to prawo jest zle, skoro TYLE jest przeciw a tyle za to jakim cudem ta cala ustawa przechodzi ???? troche to dla mnie bez sensu :/// przeciez musza istniec jakies procedury ktore umozliwiaja zablokowanie takiego gowna :/


Oby tak się nie stało, że będą aż takie kfjatki w podręcznikach!

A co do patentów i procedu UE - niestety nie moja działka ale jako dla normalnego człowieka NIE JEST to normalna sytuacja. Dziwię się z jednej strony naszym przedstawicielom w KE, że nie chcieli głośno zaprotestować. Że niby co? jak zły projekt to do 3 razy sztuka?? Bezedura, jak to polski kabaret Ani Mru Mru mówi, wygląda na to że z czasem się do tego przyzwyczailiśmy i już nam to nie przeszkadza - akceptujemy to. Tylko tak mogę sobie wytłumaczyć to co zostało zaprezentowane na ostatnim pseudogłosowaniu KE :/

[/offtopica koniec]
_________________
Pozdrawiam,
Milu
------------------------------------
Registered Linux User: #246079

Zanim zadasz pytanie przeczytaj to dokładnie!!
Back to top
View user's profile Send private message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 9:52 pm    Post subject: Reply with quote

psycepa wrote:
a ja mam taki pomysl - social engeenering
pamietacie jaki szum byl jak sie ludzie poczuli zagrozeni kontrolami policji i zabieraniem nielegalnego oprogramowania i sprzetu????
ta sama metoda, trzeba by narobic szumu, rozglosic to ze trzeba bedzie bulic za paski przewijania i dwukrotne klikniecie myszka i jak ludzie poczuja ze takie rzeczy ich po kieszeni uderza to sie moze sporego szumu narobi i cos z tego wyjdzie .... wiem ze sa tez argumenty przeciwko takiemu postepowaniu ale ... tonacy brzytwa sie goli ;)

Zdecydowanie dobry pomysł, przede wsztstkim dlatego, że jest to jakaś aktywna forma walki. Biadolenie NA TYM forum o chorym pomyśle patentów raczej mija się z celem - nie sądzę, żeby ktokolwiek, choć trochę zainteresowany wolnym oprogramowaniem, nie znał powagi sytuacji. Moim zdaniem należy WALCZYĆ. Przede wszytskim należy nakłonić w jakiś sposób telewizję (ona ma władzę) do przedstawienia sprawy ustawy przeciętnemu obywatelowi. W jaki sposób? Albo przez masowe maile ( :wink: ), albo wykorzystać sytuację w naszym kraju, a mianowicie zbliżające się wybory!
Trzeba by podsunąć politykom temat ustawy patentowej (albo przez maile, albo przez fora konkretnych partii), jako wdzięczny temat do dyskusji przedwyborczej i dobry element programu ("sprzeciwiamy się patentom na oprogramowanie" na plakacie jakiejś partii to było by COŚ).
Tematem można by też zainteresować znanych wszystkim redaktorów (np. Tomasza Lisa, czy Kamila Durczoka (wielkie nazwiska)). Temat jest atrakcyjny, bo dotyczy portfela - trzeba by postraszyć ludzi, że ceny podskoczą po uchwaleniu wiadomej ustawy.

Rzuciłem tu pare luźnych pomysłów, ale generalnie chodzi mi o jedno: nagłośnić sprawę jak tylko się da. Dotrzeć do telewizji.
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 10:09 pm    Post subject: Reply with quote

no i o to chodzi ;) trzeba tym gnojom z UE narobic kolo dupy :/
pasowalo by jakas jedna strone na temat Patentow zrobic (taka jak juz podawana wczesniej nosoftwarepatents.com czy jakost ak) ale tak zeby to bylo przetlumaczone lopatologicznie , tak jak dla przecietnego dresa, a potem powysylas adresy wszystkim ktorych sie zna, ja juz tak zrobilem na gg i na forum mojego roku, nienawidze lancuszkow (nie)szczescia, ale to tez jest jakas metoda, moze troche glupia, ale zawsze ....
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
C1REX
l33t
l33t


Joined: 02 Jan 2004
Posts: 774
Location: Poland/UK

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 10:26 pm    Post subject: Reply with quote

Ja jestem za stawieniem po sobie kolejnych kroczków, a nie od razu skok do telewizji - zwłaszcza publicznej.

Najpierw należy zacząć od portali związanych z informatyką szeroko pojętą. Kolejnym krokiem mogłyby być portale informacyjne dla ludu, takie jak. onet.pl, interia.pl, wp.pl, czy te bardziej poważne (liberator.org.pl). Stąd byłoby już bardzo blisko na strony np. "Wprost", gdzie byłaby już łatwiejsza droga do słowa drukowanego. Dalej byłoby już chyba z górki.

Trzeba zacząć działać, bo niedługo zostanie nam tylko narzekanie. To jest chora demokracja i jeśli my nie zadecydujemy, to zadecyduje za nas hołota. (troche ostro, ale taka jest prawda)

Może zaczniemy od maili do linux.pl, linuxnews.pl itp.? Co Wy na to?
Jeśli to ma mieć jakiś efekt, to trzeba to zrobić szybko, stanowczo i z rozmachem.
Trzeba zacząć nagłaśniać medialnie całą sprawę.
I nie chodzi tu tylko o same patenty, ale także o łamanie wszelkich zasad przy forsowaniu tego projektu. To do pewnych ludzi trafi jeszcze silniej.


BTW: Jestem głęboko przekonany, że gdybyśmy zwrócili się do UPR (nie mylić z LPR), to spotkalibyśmy się ze zrozumieniem i pomocą z ich strony. Może nie ma ona dużej popularności, ale ma bardzo dobre stosunki z PO. Ostatnio nawet platformersi prezentowali projekt ustawy pomysłu Unii Polityki Realnej. To by chyba miało najsilniejszy skutek polityczny. Gdyby była wyrażona powszechna chęć dziłania z Waszej strony z tymi ludźmi, to postarałbym się coś załatwić. Trzeba walczyć o swoje!
_________________
CLICK HERE to help move gentoo up on distrowatch.

If you like Gentoo you can thank devs here - https://www.gentoo.org/donate/


Last edited by C1REX on Wed Mar 16, 2005 11:06 pm; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 10:47 pm    Post subject: Reply with quote

nie wazne z kim, wazne o co
jak dla mnie ok, trzeba pamietac ze czasem niestety dziala sie w/g reguly "wrog mojego wroga jest moim przyjacielem" ....
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 11:11 pm    Post subject: Reply with quote

cytat z linux.pl:
Quote:
Unijna Rada Ministrów przyjęła w poniedziałek "dyrektywę o zdolności patentowej wynalazków dokonywanych za pomocą komputera", wywołując silne oburzenie eurodeputowanych. Członkowie Parlamentu wezwali "na dywanik" przedstawiciela Komisji Europejskiej. Niezrażeni porażką Polacy zajęli się przygotowywaniem listy poprawek do dyrektywy, a Holendrzy i Duńczycy - wyjaśnianiem, kto kogo miał poprzeć w kwestii blokowania dyrektywy i dlaczego tego nie zrobił.

Oni nie bawili się w powolne kroki. Myślę, że trzeba się śpieszyć, a telewizję mocno zainteresować tematem, im szybciej tym lepiej, bo czas nagli.

C1REX wrote:
Trzeba zacząć działać, bo niedługo zostanie nam tylko narzekanie. To jest chora demokracja i jeśli my nie zadecydujemy, to zadecyduje za nas hołota. (troche ostro, ale taka jest prawda)

No właśnie, demokracja.
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896
Back to top
View user's profile Send private message
C1REX
l33t
l33t


Joined: 02 Jan 2004
Posts: 774
Location: Poland/UK

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 11:39 pm    Post subject: Reply with quote

Muszę przeprosić i dać sprostowanie.
W USA jednak jest to prawo w podobnej formie.

http://www.7thguard.net/news.php?id=4458

kilka cytatów:

Quote:
Dzięki temu obecnie jego firma prawnicza przypisuje sobie np. wynalezienie sposobu przewodowego przesyłania wideoklipów, niezależnie od tego czy przekaz odbywa się za pośrednictwem strony internetowej, w telewizji na zasadzie pay-per-view, czy za pomocą telefonów komórkowych trzeciej generacji. Ponadto Ryan kontroluje prawo do logowania do bezprzewodowego Internetu, do korzystania z obsługiwanych ręcznie medycznych endoskopów, jak również do internetowych operacji płatniczych wykonywanych za pomocą kart kredytowych i innych 'swoich wynalazków'.

Quote:
Obecnie Greg pracuje nad podważeniem patentu na powszechnie wykorzystywaną w edytorach tekstu metodę >>wytnij - wklej

Quote:
Na wieści z Brukseli Ryan ma jedną odpowiedź: >>Nasze patenty ważne są na całym świecie.

Quote:
Ilość procesów o podłożu patentowym w USA gwałtownie rośnie - z 1553 w 1993 r. do 2814 w 2003 r. Koszty postępowań odpowiadają obecnie 1/4 wydatków na amerykańskie badania naukowe

Quote:
Kto odkrył zakupy przez kliknięcie?

Quote:
Małe, obiecujące przedsiębiorstwa są często zasypywane pozwami patentowymi przez swoich konkurentów, co ma na celu wyeliminowanie ich z rynku. Greg, jako znawca branży patentowej, uważa za oczywisty fakt, >>że wiele z tych patentów jest nieważnych, jednak dowiedzenie tego jest bardzo kosztowne.


Cały artykuł jest taki, więc nie ma sensu więcej cytować : (
_________________
CLICK HERE to help move gentoo up on distrowatch.

If you like Gentoo you can thank devs here - https://www.gentoo.org/donate/
Back to top
View user's profile Send private message
rzezioo
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Nov 2004
Posts: 260
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 11:44 pm    Post subject: Reply with quote

no a ja nieco rozladowac atmosfere:) nie wiem czy wiecie ale czas na czytanie jest ograniczony i jesli nie dopjdzie do glosowania to ustawa zostaje anulowana. do glosowania moze dojsc po przedstawieniu wszystkich propozycji poprawek a tych podobno stworzono wystarczajaco duzo:)
a swoja droga nmoge wyslac maila do upr tylko mi go napiszcie bo ja raczej nie ma talentow pisarskich:wink:
_________________
USE="refrigerator" emerge beer
http://fun.from.hell.pl/2003-05-27/russian_linux.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
C1REX
l33t
l33t


Joined: 02 Jan 2004
Posts: 774
Location: Poland/UK

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 11:55 pm    Post subject: Reply with quote

rzezioo wrote:
no a ja nieco rozladowac atmosfere:) nie wiem czy wiecie ale czas na czytanie jest ograniczony i jesli nie dopjdzie do glosowania to ustawa zostaje anulowana. do glosowania moze dojsc po przedstawieniu wszystkich propozycji poprawek a tych podobno stworzono wystarczajaco duzo:)
a swoja droga nmoge wyslac maila do upr tylko mi go napiszcie bo ja raczej nie ma talentow pisarskich:wink:


Mam nadzieję, że jest to powód do radośći. Nie zapominajmy, że już się ludzie cieszyli i dziekowali, ze jeden z naszych rodaków zablokował projekt tej ustawy. Nie preszkodziło to jemu (projektowi), by wrócił w formie nie podlegającej dyskusji.

A jeśli ostudzisz zapał do walki i okaże się, ze projekt jednak przeszedł? Tu chodzi o bardzo duże pieniądze.
_________________
CLICK HERE to help move gentoo up on distrowatch.

If you like Gentoo you can thank devs here - https://www.gentoo.org/donate/
Back to top
View user's profile Send private message
Strus
l33t
l33t


Joined: 19 Apr 2004
Posts: 780
Location: Poland - Bochnia

PostPosted: Wed Mar 16, 2005 11:57 pm    Post subject: Reply with quote

totencham wrote:
cytat z linux.pl:
Quote:
(...) a Holendrzy i Duńczycy - wyjaśnianiem, kto kogo miał poprzeć w kwestii blokowania dyrektywy i dlaczego tego nie zrobił.

Wygląda jakby ktoś dostał w łapę...
Back to top
View user's profile Send private message
psycepa
Veteran
Veteran


Joined: 27 Dec 2004
Posts: 1637
Location: Poland

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 6:59 am    Post subject: Reply with quote

jesli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .... wiadomo co....
_________________
RLUNo. 376073
bo czytac, to trzeba ze zrozumieniem (c) by psycepa
"nigdy nie kloc sie z glupcem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona doswiadczeniem"
"Life is complex. It has its real and imaginary part."
Back to top
View user's profile Send private message
zieloo
Veteran
Veteran


Joined: 28 Mar 2004
Posts: 1337

PostPosted: Thu Mar 17, 2005 10:59 pm    Post subject: Reply with quote

Ktos powyzej napisal o utworzeniu jakiejs stronki 'anty-patentowej'... Ja bym pewne stronki podmienil;p:)

C1REX wrote:
Najpierw należy zacząć od portali związanych z informatyką szeroko pojętą. Kolejnym krokiem mogłyby być portale informacyjne dla ludu, takie jak. onet.pl, interia.pl, wp.pl, czy te bardziej poważne (liberator.org.pl). Stąd byłoby już bardzo blisko na strony np. "Wprost", gdzie byłaby już łatwiejsza droga do słowa drukowanego. Dalej byłoby już chyba z górki.

Trzeba zacząć działać, bo niedługo zostanie nam tylko narzekanie. To jest chora demokracja i jeśli my nie zadecydujemy, to zadecyduje za nas hołota. (troche ostro, ale taka jest prawda)

Sorry za dowolna i sprzeczna z przeslaniem powyzszych wypowiedzi interpretację Waszych słów, ale również nie mogę pojąć sensu patentów na soft...
Back to top
View user's profile Send private message
rzezioo
Apprentice
Apprentice


Joined: 02 Nov 2004
Posts: 260
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Fri Mar 18, 2005 12:01 am    Post subject: Reply with quote

hmmm... bo ja rozumiem zeby opatentowac na przyklad cale kompleksowe rozwazanie bo to jest wynalazek. ale informatyka jest bardzo specyficzna dziedzina w ktorej sa takie rozwiazania ktore wymysla sie podczas przerwy na papierosa jest w stanie na nie wpasc kazdy i nie ma lepszych rozwiazan. na przyklad rozwiazanie wielozadaniowosci ktore wymyslilismy z kolesiem na fajce okazalo sie identyczne z tym stosowanym w linuxie
_________________
USE="refrigerator" emerge beer
http://fun.from.hell.pl/2003-05-27/russian_linux.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
C1REX
l33t
l33t


Joined: 02 Jan 2004
Posts: 774
Location: Poland/UK

PostPosted: Fri Mar 18, 2005 12:10 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
Niedawno 7thGuard informował, że Amazon Com Inc otrzymał patent w USA na "Metody i systemy wspierania użytkowników przy nabywaniu towarów". Nie trzeba było długo czekać by wniosek na patent na ten sam "wynalazek" został złożony w Europejskim Urzędzie Patentowym.
Najwyraźniej północno-amerykańskie firmy są pewne, że "dyrektywa o zdolności patentowej wynalazków dokonywanych za pomocą komputera" nie tylko zostanie przyjęta ale, że pozwoli na patentowanie metod działania. Warto więc ponieść koszty już teraz.
No to co - może warto uruchomić totolotka jaka będzie decyzja Europejskiego Urzędu Patentowego.
Warto dodać, że jako datę pierwszeństwa tego wniosku podano 2 lipca 2003 a jako jeden z krajów objętych patentem podana jest także Polska.


Najgorsze jest to, że można opatentować rzeczy, bez których nie da się obejść. Albo się będzie płacić, albo projekt nie będzie w stanie dojść do realizacji.
_________________
CLICK HERE to help move gentoo up on distrowatch.

If you like Gentoo you can thank devs here - https://www.gentoo.org/donate/
Back to top
View user's profile Send private message
C1REX
l33t
l33t


Joined: 02 Jan 2004
Posts: 774
Location: Poland/UK

PostPosted: Mon Mar 21, 2005 1:25 am    Post subject: Reply with quote

Wcześniej coś tam wspominałem o kontroli Internetu.....

http://www.liberator.org.pl/l/html/modules.php?name=News&file=article&sid=740
_________________
CLICK HERE to help move gentoo up on distrowatch.

If you like Gentoo you can thank devs here - https://www.gentoo.org/donate/
Back to top
View user's profile Send private message
C1REX
l33t
l33t


Joined: 02 Jan 2004
Posts: 774
Location: Poland/UK

PostPosted: Wed Mar 23, 2005 12:57 am    Post subject: Reply with quote

Czy to ja przesadzam, czy już wszystkim wisi?

Quote:
BERLIN/BRUKSELA/LONDYN (Relacja własna) - Przed wtorkowym szczytem UE w Brukseli niemiecka polityka zagraniczna przygotowuje się na odrzucenie ,,europejskiej konstytucji" i wypracowuje alternatywne opcje stworzenia niemiecko-francuskiego ,,twardego rdzenia" (,,Plan B").

Odrzucenie konstytucji możliwe jest w przypadku Wielkiej Brytanii, Polski, Czech i Danii. Gdyby referenda w tych krajach nie przyniosły pożądanego rezultatu, państwa te musiałyby się liczyć z ,,silnym naciskiem", głosi opracowanie z otoczenia niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Rozpatrywane są różne środki przywrócenia wyborców przed referendum ,,do rozsądku", jak formułuje to najnowszy ,,Working Paper". Rozważa się nawet możliwość zmiany obowiązujących przepisów wyborczych w tych krajach Unii, by wymusić przyjęcie konstytucji. Gdyby jednak mimo wszystko konstytucja została odrzucona, dozwolona miałaby pozostawać ,,pozakonstytucyjna współpraca" państw ,,twardego rdzenia" UE na obszarze polityki obronnej i bezpieczeństwa, która miałaby na celu przede wszystkim stworzenie wojskowej centrali zleceń zbrojeniowych (,,agencji obrony").

info... www.german-foreign-policy.com

Text z http://www.e-upr.org/index/index.php?action=show&object=article&id=8292

Jakiś komentarz?

BTW: Jak ktoś znajdzie ciekawe linki odnośnie patentów, UE i konstytucji, to byłbym wdzięczny za podzielenie się nimi.

Pozdrawiam.
_________________
CLICK HERE to help move gentoo up on distrowatch.

If you like Gentoo you can thank devs here - https://www.gentoo.org/donate/
Back to top
View user's profile Send private message
totencham
Apprentice
Apprentice


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 299
Location: Szczecin, Poland

PostPosted: Wed Mar 23, 2005 9:50 am    Post subject: Reply with quote

Quote:
niemiecka polityka zagraniczna przygotowuje się na odrzucenie ,,europejskiej konstytucji" i wypracowuje alternatywne opcje stworzenia niemiecko-francuskiego ,,twardego rdzenia" (,,Plan B"). (...) Gdyby referenda w tych krajach nie przyniosły pożądanego rezultatu, państwa te musiałyby się liczyć z ,,silnym naciskiem" (...) przywrócenia wyborców przed referendum ,,do rozsądku" (...) Rozważa się nawet możliwość zmiany obowiązujących przepisów wyborczych w tych krajach Unii, by wymusić przyjęcie konstytucji. (...) na celu przede wszystkim stworzenie wojskowej centrali zleceń zbrojeniowych (,,agencji obrony").

Ale shit... Tak jakoś wojennie wręcz się poczułem. Widać niektórym bardzo zależy na konstytucji (IMO całkowicie zbędnej). Aż tyle na niej zyskają, żeby narazić całą Unię na podział?

Co do patentów... wypadałoby zacząć walczyć. Przydałaby się osoba z talentem pisarskim, co by mogła napisać list, felieton wyjaśniający zagrożenia ustawy patentowej. Taki list należałoby potem rozesłać do różnych redakcji (i-netowych, prasowych, radiowych, telewizyjnych), tak, aby wszyscy pojeli powagę sytuacji. List należałoby wysłać metodą tradycyjną, żeby nadać mu wagi (jak zresztą radzą na http://www.nosoftwarepatents.com/pl/m/intro/index.html). Czy ktoś potrafi pisać takie rzeczy?
_________________
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Index
cd /usr/src/linux && egrep -ir "( fuck)|( shit)" *
Linux registered user #376896
Back to top
View user's profile Send private message
Poe
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 Apr 2004
Posts: 2155
Location: Mysłowice/Lublin, Poland

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 10:04 am    Post subject: Reply with quote

Do tej pory tylko biernie przeglądałem temat, bo nie miałem siły sie wypowiadac.... ale juz nie wytrzymuje i jestem bardzo wk....zły... to jest po prostu chore.. Oczywiscie cuchnie tu na 10gb, tfu, 10km gruuubą kasą. To jest po prostu niemozliwe co sie tu wyrabia. Przedmówca ma faktycznie bardzo dobry pomysł, zeby wystosować odpowiedni list do róznych redakcji. moze uda mi sie takowy stworzyc, wtedy pod tym listem kazdy zostawiłby swoj podpis + mail i sądze, ze jakis skutek by to odniosło, chocby jakies częstsze wzmianki na ten temat w gazecie czy telewizji, a to juz by był sukces. nie sugeruje tu _ofijalnie_ jakis ulicznych demonstracji, aczkolwiek... :twisted: :}
_________________
Hardware:HP Pavilion DV6875SE[C2DT5550@1.83GHz_3GB-DDR2_320GB-SATA_GF8400GS]
http://popularcoffee.blogspot.com - Popkulturowa Kawa
RLU#342333
Back to top
View user's profile Send private message
zieloo
Veteran
Veteran


Joined: 28 Mar 2004
Posts: 1337

PostPosted: Thu Mar 24, 2005 10:18 am    Post subject: Reply with quote

Nie wiem jak Wy, ale ja juz szykuję sprzęt na zamieszki!;)

Co do listu jestem jak najbardziej 'ZA'.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Page 3 of 6

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum