Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[OT] fascynująca prędkość ;-)
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
piotruspan
Apprentice
Apprentice


Joined: 27 Apr 2004
Posts: 155
Location: Otwock Poland

PostPosted: Wed Oct 19, 2005 10:04 pm    Post subject: [OT] fascynująca prędkość ;-) Reply with quote

zrzut ekranu oryginalny

[img=http://img371.imageshack.us/img371/1426/zrzutekranu12vy.th.png]

sam nie wiedziałem, że mam taką szybką sieć w domu i takie
pojemne dyski ;-)
a plik miał w rzeczywistości tylko 2.6GB
chyba powinienem to do autorów KDE zgłosić ?

.ps mam karty FastEthernet 100 Mbps - przesyłają mi pliki z szybkością ok 3,2MB/s
czy to trochę nie za wolno i jak dokładnie to się liczy ?
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Thu Oct 20, 2005 7:38 am    Post subject: Reply with quote

W Firefoksie jest coś "podobnego": jak zapisujesz jakiś plik na dysku i za długo zwlekasz z wyborem katalogu, to Firefox (a może system?) zbuforuje w tle np. kilka MB a później pokaże Ci, że te megabajty zostały ściągnięte w ciągu sekundy, więc transfer "masz" naprawdę bardzo wysoki. Polega to chyba na tym, że FF liczy czas od momentu rozpoczęcia zapisywania pliku a nie transmisji.
Może w KDE jest podobnie (w każdym razie ja nie używam tego dziadostwa :).
_________________
Lenovo ThinkPad R61 / C2D@2.6.24 / nVidia Quatro NVS 140M / 2 GB RAM
Back to top
View user's profile Send private message
pwe
Guru
Guru


Joined: 12 Mar 2005
Posts: 445
Location: Polska aka Poland

PostPosted: Thu Oct 20, 2005 7:52 am    Post subject: Reply with quote

13Homer wrote:

Może w KDE jest podobnie (w każdym razie ja nie używam tego dziadostwa :).


:?: :?: 8O
_________________
there is no empty MHz :)
Back to top
View user's profile Send private message
argasek
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 06 May 2004
Posts: 1121
Location: Sol [0,0], Poland, Kraków

PostPosted: Thu Oct 20, 2005 9:13 am    Post subject: Re: [OT] fascynująca prędkość ;-) Reply with quote

piotruspan wrote:
czy to trochę nie za wolno i jak dokładnie to się liczy ?


1 Mbit = 1 megabit = ((1024 * 1024) / 8) bajtów.

13Homer wrote:
Może w KDE jest podobnie (w każdym razie ja nie używam tego dziadostwa :).

Ludzie z developer.kde.org przyjmą twoją pomoc w ulepszaniu "tego dziadostwa" z otwartymi ramionami, zapewniam cię.
_________________
RLU #137109 | http://soundcloud.com/argasek
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Thu Oct 20, 2005 9:46 am    Post subject: Re: [OT] fascynująca prędkość ;-) Reply with quote

argasek wrote:
Ludzie z developer.kde.org przyjmą twoją pomoc w ulepszaniu "tego dziadostwa" z otwartymi ramionami, zapewniam cię.

Dlaczego miałbym chcieć ulepszać (czy też usprawniać) coś, co uważam, że rozwija się w niewłaściwym kierunku? Korzystam z Fluxboksa, bo jest szybki, lekki, "błyskawicznie" się uruchamia.
Straciłem zainteresowanie KDE już dawno temu. Teraz się zastanawiam, na co zamienić Firefoksa i Thunderbirda.. :)
_________________
Lenovo ThinkPad R61 / C2D@2.6.24 / nVidia Quatro NVS 140M / 2 GB RAM
Back to top
View user's profile Send private message
argasek
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 06 May 2004
Posts: 1121
Location: Sol [0,0], Poland, Kraków

PostPosted: Thu Oct 20, 2005 9:50 am    Post subject: Re: [OT] fascynująca prędkość ;-) Reply with quote

13Homer wrote:
argasek wrote:
Ludzie z developer.kde.org przyjmą twoją pomoc w ulepszaniu "tego dziadostwa" z otwartymi ramionami, zapewniam cię.

Straciłem zainteresowanie KDE już dawno temu.

Więc tym bardziej uważam, że krytyka z twojej strony to zwyczajna hipokryzja - bo wypowiadasz się o czymś czego nawet de facto nie wypróbowałeś, skoro jak mówisz, było to "dawno temu". Krytykować każdy potrafi... Typowo polskie... Pokaż, że potrafisz lepiej!
_________________
RLU #137109 | http://soundcloud.com/argasek
Back to top
View user's profile Send private message
lazy_bum
l33t
l33t


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 691

PostPosted: Thu Oct 20, 2005 9:54 am    Post subject: Reply with quote

Mi to przypomniało śmieszne screen'y windowsowe z durnymi komunikatami i takimi własnie "krzakami" (np. postęp instalacji 115% ;-)... Wniosek jest prosty: KDE is evil! <-;
_________________
roslin uberlay | grubelek
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Thu Oct 20, 2005 11:07 am    Post subject: Re: [OT] fascynująca prędkość ;-) Reply with quote

argasek wrote:
Więc tym bardziej uważam, że krytyka z twojej strony to zwyczajna hipokryzja - bo wypowiadasz się o czymś czego nawet de facto nie wypróbowałeś, skoro jak mówisz, było to "dawno temu".

Hipokrytą jest ten, kto co innego mówi a co innego robi.

Oczywiście, że wypróbowałem. Kiedyś to był mój podstawowy i ulubiony (!) DM (czy jakkolwiek to się nazywa). Czekanie pół minuty na uruchomienie wszystkich "podelementów" w pewnym momencie mnie zaczęło irytować. Więc przesiadłem się na coś szybszego i lżejszego. KDE się rozwijał (i sądzę, że dalej się rozwija) w kierunku, którego nie akceptowałem. KDE za bardzo przypomina Windowsy i to mi wystarcza do oceny.
Uważasz może, że gdybym poznał KDE "do ostatniego bitu" to bym popadł w zachwyt?
Quote:
Krytykować każdy potrafi... Typowo polskie...

Ja tylko wyraziłem swoją opinię: KDE == dziadostwo. To nie była krytyka. Krytyka jest wtedy, gdy podaje się jakieś argumenty. Racz zauważyć, że moja ocena jest subiektywna i takowąż ocenę wystawiłem. Jak Ci się coś nie podoba to zawsze możesz to po prostu zignorować. No, chyba, że chcesz sobie pomoralizowac troszeczkę.
Quote:
Pokaż, że potrafisz lepiej!

Że co potrafię lepiej? Napisać DM? Nie potrafię. A nawet gdybym potrafił to po co? Fluxbox mi w zupełności wystarcza.
_________________
Lenovo ThinkPad R61 / C2D@2.6.24 / nVidia Quatro NVS 140M / 2 GB RAM
Back to top
View user's profile Send private message
BeteNoire
Veteran
Veteran


Joined: 25 Sep 2005
Posts: 1827

PostPosted: Thu Oct 20, 2005 11:30 am    Post subject: Reply with quote

No i mamy kolejny flejm...
Zastanawiam się tylko po co tak się odgradzać: ja lubię to, a wszystko inne jest be!...
I nie wiem. Sam to czasem robię choć wcale nie uważam tego za dobre.
Natomiast o Fluxboksie myślę, że jest prymitywny :twisted: a KDE uważam za bardzo dobre środowisko graficznie - lepsze, ładniejsze i bardziej funkcjonalne od Gnome. Niezmiernie cieszy mnie, że w Gentoo mogę sobie je instalować modułami. Dzięki temu zajmuje mi tylko 132 MB przestrzeni dyskowej. Nie liczę tu programów zależnych od KDE, które jednak domyślnie poszły do /usr a nie do /usr/kde.

A co do tej "fascynującej" prędkości to może... jakiś licznik się przekręcił? Albo rzeczywiście była to kwestia buforowania zapisu? Nawet jeśli to bug KDE to co z tego? Fluxbox też je ma. A im bardziej coś skomplikowane tym większe prawdopodobieństwo błędów, więc w KDE mnie taki bug nie zdziwi tak jak w Fluxboksie czy innym... "dziadowskim" prymitywie :twisted:
Back to top
View user's profile Send private message
argasek
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 06 May 2004
Posts: 1121
Location: Sol [0,0], Poland, Kraków

PostPosted: Thu Oct 20, 2005 11:47 am    Post subject: Re: [OT] fascynująca prędkość ;-) Reply with quote

13Homer wrote:
argasek wrote:
Więc tym bardziej uważam, że krytyka z twojej strony to zwyczajna hipokryzja - bo wypowiadasz się o czymś czego nawet de facto nie wypróbowałeś, skoro jak mówisz, było to "dawno temu".

Hipokrytą jest ten, kto co innego mówi a co innego robi.

Więc zakładam że wypowiadasz się o najnowszej dostępnej wersji KDE. Skoro Jak napisałeś było to "dawno temu", śmiem twierdzić, że nie wypróbowałeś (obecnie: 3.4.3, ew. 3.5 beta). No chyba że wypowiadasz się o jakiejśtam zamierzchłej wersji; ja zakładam jednak, że mówimy o wersji obowiązującej i tym wypadku, tak, co innego mówisz, a co innego robisz.
Quote:

Czekanie pół minuty na uruchomienie wszystkich "podelementów" w pewnym momencie mnie zaczęło irytować.

Ciekawe, u mnie KDE startuje < 20 sekund (1. start) na sprzęcie, uwaga, Duron 1200, SDRAM. Mam dziwne przeczucie, że na Twoim x86_64 wynik byłby ok. dwukrotnie lepszy.
Quote:

KDE za bardzo przypomina Windowsy i to mi wystarcza do oceny.

W czym? W tym że ma ikony na pulpicie?
Quote:

Uważasz może, że gdybym poznał KDE "do ostatniego bitu" to bym popadł w zachwyt?

Nie wiem, spróbuj.
Quote:

Ja tylko wyraziłem swoją opinię: KDE == dziadostwo. To nie była krytyka. Krytyka jest wtedy, gdy podaje się jakieś argumenty.

Tym gorzej chyba, że ich praktycznie nie było.
Quote:

Racz zauważyć, że moja ocena jest subiektywna i takowąż ocenę wystawiłem. Jak Ci się coś nie podoba to zawsze możesz to po prostu zignorować.

Chyba tak zrobię·
Quote:
No, chyba, że chcesz sobie pomoralizowac troszeczkę.

Nie, mam wrodzone uczulenie na wypisywanie głupot na forach.
Quote:
Że co potrafię lepiej? Napisać DM? Nie potrafię.

Ja też nie. Różni nas natomiast to, że nie nazywam Fluxboxa "dziadostwem", bo jego "rozwój idzie w niewłaściwym kierunku". A niech sobie idzie w jakim chce; jeżeli ma grono swoich wiernych użytkowników, to dla nich na pewno idzie w dobrym. I czy Ci się to podoba czy nie, KDE dziadostwem nie jest, jest owocem wielu lat pracy, nie tylko programistów, ale także grafików, projektantów UI itp. Dziadostwem jest natomiast nazywanie owoców czyjegoś starania w ten sposób.
_________________
RLU #137109 | http://soundcloud.com/argasek
Back to top
View user's profile Send private message
13Homer
Guru
Guru


Joined: 12 Jul 2005
Posts: 461

PostPosted: Thu Oct 20, 2005 12:18 pm    Post subject: Re: [OT] fascynująca prędkość ;-) Reply with quote

argasek wrote:
Więc zakładam że wypowiadasz się o najnowszej dostępnej wersji KDE. Skoro Jak napisałeś było to "dawno temu", śmiem twierdzić, że nie wypróbowałeś (obecnie: 3.4.3, ew. 3.5 beta). No chyba że wypowiadasz się o jakiejśtam zamierzchłej wersji; ja zakładam jednak, że mówimy o wersji obowiązującej i tym wypadku, tak, co innego mówisz, a co innego robisz.

Mówiłem o KDE w ogólności. Programy tego typu raczej rzadko zmieniją kierunek swojego rozwoju. Popatrz na Windowsy: 3.11, 95, 98, 2000, XP. Nietrudno chyba zauważyć wspólny motyw rozwoju ("rozwoju"?).
Quote:
Ciekawe, u mnie KDE startuje < 20 sekund (1. start) na sprzęcie, uwaga, Duron 1200, SDRAM. Mam dziwne przeczucie, że na Twoim x86_64 wynik byłby ok. dwukrotnie lepszy.

Szkoda mi czasu na sprawdzanie. Nie wiem, czy później da się KDE jakoś łatwo odinstalować.
Zresztą z KDE korzystałem na Athlon 600MHz. Po przesiadce na, o ile dobrze pamietam, Blackboksa czekałem na wstanie X-Windows ok. 5 sekund. Proporcje mówią same za siebie.
Quote:
W czym? W tym że ma ikony na pulpicie?

Nie, raczej w tym, że chce wszystko robić za użytkownika.
Quote:
Nie wiem, spróbuj.

Nie zamierzam.
Quote:
Tym gorzej chyba, że ich praktycznie nie było.

Bo to opinia subiektywna. Chcesz się licytować, czy automatyczne uruchamianie jakiegoś explorera po włożeniu CD to zaleta czy wada?
Quote:
Ja też nie. Różni nas natomiast to, że nie nazywam Fluxboxa "dziadostwem", bo jego "rozwój idzie w niewłaściwym kierunku".

A ja nie mam specjalnych oporów przed tego typu określeniami.
Quote:
A niech sobie idzie w jakim chce; jeżeli ma grono swoich wiernych użytkowników, to dla nich na pewno idzie w dobrym. I czy Ci się to podoba czy nie, KDE dziadostwem nie jest, jest owocem wielu lat pracy, nie tylko programistów, ale także grafików, projektantów UI itp.

Ustalmy "fakty": dla Ciebie nie jest, dla mnie jest. Mam nie nazywać czegoś dziadostwem, bo akurat Tobie to nie odpowiada?
Quote:
Dziadostwem jest natomiast nazywanie owoców czyjegoś starania w ten sposób.

Widzę, że w zupełnie różny sposób rozumiemy słowo "dziadostwo".
_________________
Lenovo ThinkPad R61 / C2D@2.6.24 / nVidia Quatro NVS 140M / 2 GB RAM
Back to top
View user's profile Send private message
szolek
Guru
Guru


Joined: 30 Mar 2005
Posts: 570
Location: Brzóza Królewska

PostPosted: Thu Oct 20, 2005 1:38 pm    Post subject: Reply with quote

I po co tyle sporów.
Panowie nie po to tutaj to forum. Ideą gentoo jest służyć. Skoro ktoś lubi kde to dlaczego ma używać fluxa? Jednym zależy by system był wydajny innym by był bardziej komfortowy. Po co to zmieniać. Ja lubię fluxboxa bo jest lekki ale żeby mieć funkcjonalność jak kde trzeba niemało dołożyć. Więc widać wszystko ma swoje wady i zalety. Tak samo możecie się kłócić czy kolor czerwony czy niebieski jest lepszy.
Dość! Forum powinno pomagać! Jeśli temat nie jest po to żeby inni mogli skorzystać, nie wnosi żadnej pomocy lub wiedzy, apeluje o usunięcie.
Back to top
View user's profile Send private message
arsen
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 10 Apr 2004
Posts: 1803
Location: Tychy, Poland

PostPosted: Thu Oct 20, 2005 1:51 pm    Post subject: Reply with quote

Wątek z wiadomych przyczyn zablokowany.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum