Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Apache ErrorDocument [SOLVED]
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Treiks
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 15 Apr 2004
Posts: 82

PostPosted: Thu Apr 15, 2004 12:33 pm    Post subject: Apache ErrorDocument [SOLVED] Reply with quote

Zachciało mi się podmienic standardowe komunikaty Apache. Pogooglowałem, naskrobałem w php proste cosik do genrowania htmla, poczytałem (chyba jednak za mało) i prawie wszystko działa - prawie, gdyż:
ErrorDocument 404 /errors/index.php?error=404
dostaje standardowe 404 a nie moje, choć inne ErrorDokumenty dzialaja OK (np. 401).
Dalej idąc: jeśli podstawię za 404 jakiegoœ URL'a to działa, to znaczy jak chcę wywołać coś nieistniejącego to zostaję przekierowany. Czyli niby działa.
I znów dalej: jeśli za 404 wstawię np. /errors/404.png (grafika) to jest ona wyświetlana też OK (przy złym adresie).

Jesli natomiast w to miejsce podstawie coś parsowalnego php/html/htm czy np. costam.ht (celowo takie rozszerzenie - ale w srodku jest html) to cały czas dostaję standardowe 404.

Próbowałem i przez config apacha jak i przez .htaccess - z takim samym skutkiem.

Co robię źle lub o czym nie wiem?
apache-1.3.29-r1
php-4.3.4-r4
mysql-4.0.18
mod_php-4.3.6_rc2
phpmyadmin-2.5.6
Wszystko to po za opisanym zonkiem działa razem bezproblemowo.


Last edited by Treiks on Sat Apr 17, 2004 3:56 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
misterLu
Guru
Guru


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 430
Location: Poland

PostPosted: Fri Apr 16, 2004 12:30 pm    Post subject: Reply with quote

Quote:
Jesli natomiast w to miejsce podstawie coś parsowalnego php/html/htm czy np. costam.ht (celowo takie rozszerzenie - ale w srodku jest html) to cały czas dostaję standardowe 404.

Apache (o ile moja wiedza nie jest błędna) kiedy nie może zrealizować żądania , wykonuje domyślną operacje. Czyli w twoim przypadku Error 404, którego Apache nie umie obsłużyć po twojemu.

Czy w tym pliku masz kod php?
Jesli tak, to wątpie by zadziałało. Jak próbowałem zrobić nagłówek do indexu katalogu (HeaderName cośtam.php), to nie rozumiał php. Jak widzisz i u mnie i ciebie sytuacja jest wyjątkowa (nie jest to zwykłe zaserwowanie dokumentu). Mozliwe ze da się to odblokowac w commonapache.conf. Ale niekoniecznie..
Back to top
View user's profile Send private message
Treiks
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 15 Apr 2004
Posts: 82

PostPosted: Fri Apr 16, 2004 4:02 pm    Post subject: Reply with quote

Wczytałem się bardziej i działa...
Poprostu Apache nie wiedział, że po pierwszym 404 juz jest OK i wywoływał następne 404, a ten znów nie wiedział... i taka sobie pętelka.
Dla potomności:
Co by działało wystarczyło poinformować Apacha po pierwszym błędzie i wywołaniu strony, że juz OK (wysłać mu (u mnie w PHP) header("HTTP/1.0 200 OK")).

Co do parsowania to sama obsługa błędów realizowana jest w PHP jak wyżej i teraz działa jak złoto...
Back to top
View user's profile Send private message
zico_chaos
n00b
n00b


Joined: 04 Apr 2004
Posts: 18
Location: Wroclaw

PostPosted: Fri Apr 16, 2004 10:27 pm    Post subject: SOLVED Reply with quote

wypada dodać do tytułu komunikat [SOLVED] [Rozwišzano| ???
_________________
AMD ATHLON 64 3200+ RULEZ :)
GG: 1923965
Back to top
View user's profile Send private message
Treiks
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 15 Apr 2004
Posts: 82

PostPosted: Sat Apr 17, 2004 3:56 pm    Post subject: Reply with quote

Done. :)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum