Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[nieaktualne] k3b 0.9 -> k3b 0.11 i ... no wlasnie
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Xax
Guru
Guru


Joined: 24 Jul 2003
Posts: 417
Location: Poland, Gliwice, Trynek

PostPosted: Tue Mar 09, 2004 11:28 am    Post subject: [nieaktualne] k3b 0.9 -> k3b 0.11 i ... no wlasnie Reply with quote

Mam problem po upgradzie k3b z wersji 0.9 do 0.11. Po odpaleniu programu jako szary user dostaje komunikat ze cdrdao i cdrecord nie sa uruchomione z prawami roota (wolne tlumaczenie na nasz ojczysty). Dostaje wskazowke, ze problem moge rozwiazac z wykorzystaniem K3bSetup ale mi go fagas nie tworzy. Ponad to nie wykrywa mi napedów tzn cdroma i cdrw.
Pod rootem wszystko gra, na 0.9 wszystko zasuwalo bez problemow ze az mile sie patrzylo jak wypala :)

Jak ktos mial tekiego problema i se dal rade albo wie jak to obejsc bede wdzieczny. Obecnie pisze magisterke i nie mam czasu na takie duperele. a nagrywara mi jest potrzebna. W ostatecznosci wroce do 0.9 (o ile tam bedzie wszystko ok )


Last edited by Xax on Wed Mar 10, 2004 7:47 am; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
cechor
n00b
n00b


Joined: 16 Jan 2004
Posts: 39
Location: Poland - Gdansk

PostPosted: Tue Mar 09, 2004 7:48 pm    Post subject: Re: k3b 0.9 -> k3b 0.11 i ... no wlasnie Reply with quote

Xax wrote:
Mam problem po upgradzie k3b z wersji 0.9 do 0.11. Po odpaleniu programu jako szary user dostaje komunikat ze cdrdao i cdrecord nie sa uruchomione z prawami roota (wolne tlumaczenie na nasz ojczysty).


k3b w wersji 0.9 pytal mnie o przestawienie praw do tych programikow i sie zgodzilem, pewnie Ty rowniez. Moze aktualizowales te programy i teraz user niema do nich ustawionych praw.

Xax wrote:
Jak ktos mial tekiego problema i se dal rade albo wie jak to obejsc bede wdzieczny. Obecnie pisze magisterke i nie mam czasu na takie duperele. a nagrywara mi jest potrzebna. W ostatecznosci wroce do 0.9 (o ile tam bedzie wszystko ok )[

W 0.9 ja ustawilem grupe ktora ma dostep "do nagrywarki" w nowszym domyslnie ta grupa ma inna nazwe (burning) sprawdz czy masz uswerow w odpowiedniej grupie.
Tylko to mi przychodzi teraz do glowy. Ja juz przeszedlem na 0.11.1-r1 i jest ok.
Powodzenia
Back to top
View user's profile Send private message
myak
n00b
n00b


Joined: 09 Mar 2004
Posts: 26
Location: Cracow, PL

PostPosted: Tue Mar 09, 2004 8:31 pm    Post subject: Reply with quote

W menu KDEMenu->System powinien stworzyc sie skrot do K3b Setup 2. We wczesniejszych wersjach to chyba bylo w Control Settings ale jakos przeniesli..
_________________
Marcin Jakubowski
Back to top
View user's profile Send private message
Xax
Guru
Guru


Joined: 24 Jul 2003
Posts: 417
Location: Poland, Gliwice, Trynek

PostPosted: Wed Mar 10, 2004 8:01 am    Post subject: Reply with quote

Panika zdecydowanie przed wczesna, ale tak to jest jak sie ma glowe czym innym zawalona. Wlasnie siedze w robocie i slucham muzy z plyty wypalonej pod k3b (sam miód :D).

Problemu wlasciwie nie bylo bo gdybym do konca przeczytal o co mu chodzi to bym forum nie zasmiecal. K3b plulo sie ze cdrdao i cdrecord nie sa uruchomione z prawami roota co jego zdaniem moze miec wplyw na stabilnosc procesu nagrywania i tyle. Jedyny mankament to fakt ze k3b nie chcial mi sam wykryc cdroma i cdrw (odpalony jako root nie mial z tym problemu) ale po recznym sprecyzowaniu gdzie co jest i sejwie konfiga dziala :).

Czas pokaze czy jego zastrzezenia byly sluszne czy tez profilaktyczne :D.
Jakby co zawsze moge jarac plytki jako root :lol:.

Dzieki za (nie)wielki odzew ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum