Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
instalacja
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sir_skiner
Apprentice
Apprentice


Joined: 03 Mar 2004
Posts: 282
Location: Poland

PostPosted: Wed Mar 03, 2004 12:59 pm    Post subject: instalacja Reply with quote

tak jest opis, wiem, ale ;> z racji tego ze moj englisz nie jest perfekcyjny mam watpliwosci, dlatego zapytam tu.
mam slacka [czy tu kazdy przechodzi z slackware na gen2?] i spod niego [bo tak mi wygodniej, moge uzywac jedynie myszy, klawisze emuluje pod Xwindow] chce postawic gentoo ze stage3[wiadomo, szybciej - pozniej go dopieszcze], ale zeby nie ciagna setek MB bo mam marny transfer.
czy i jak mozna to zrobic?
_________________
sir_skiner
GentooLinux - thinking best ;)
Back to top
View user's profile Send private message
zytek
Apprentice
Apprentice


Joined: 06 Feb 2004
Posts: 233
Location: Poland, Ostrów Wlkp.

PostPosted: Wed Mar 03, 2004 1:21 pm    Post subject: Reply with quote

beż rzadnego problemu, instalowałem gentoo w chroocie z PLD.

Po prostu rozpakuj stage3 (w sumie polecam ze stage2, ustawić sobie flagi i skompilować, to naprawde nie trwa AŻ TAK DŁUGO.. chyba 4h na p3 600mhz i godzina na athlonie 3200) no i chrootnij się do tego katalogu, env-uptade, source /etc/profile i masz swoje gentoo ;) Dalej robisz wg., instrukcji. Po polsku masz na gentoo.pl w Publikacje

Jak już będziesz miał stage3 to kompilujesz kernela, potem reszte stuffu.. po drodze ustawiasz tylko kilka rzeczy, tak jak pisze w howto.

Powoli zacznij zapoznawać się z flagami USE (najlepiej przed emergowaniem czegoś dawaj to najpierw z parametrem -pv żeby zobaczyć jakie "opcje" ma dany ebuil) no i z flagami kompilatora.. (flagi kompilatora najlepiej znajdz i ustaw sobie na poziomie stage2 żeby "system" zbudować z najoptymalniejszymi opcjami)

Powodzenia.
Back to top
View user's profile Send private message
sir_skiner
Apprentice
Apprentice


Joined: 03 Mar 2004
Posts: 282
Location: Poland

PostPosted: Thu Mar 04, 2004 1:40 pm    Post subject: Reply with quote

a co jesli na ten przklad bede musial wylaczyc kompa podczas emergowania i/lub kompilacji, mozna to dokonczyc czy trzeba zaczynac od nowa?
i co to jest oraz jak dziala GRP czy GPR?
_________________
sir_skiner
GentooLinux - thinking best ;)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum