Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[SOLVED] apache2 + mod_ssl
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zytek
Apprentice
Apprentice


Joined: 06 Feb 2004
Posts: 233
Location: Poland, Ostrów Wlkp.

PostPosted: Sat Feb 28, 2004 9:13 pm    Post subject: [SOLVED] apache2 + mod_ssl Reply with quote

Słuchajcie.. co to za wał? Stawiam apache, robię:

Code:
azazel src # USE="apache2 snmp imap tiff jpeg flash gd gd-external" emerge -p apache php mod_php mod_ssl


Buduje się, buduje, na końcu się wywala. Daję emerge z -pv żeby zobaczyć co zostało do zbudowania a tam jak byk apache1 i mod_ssl!

Wszystko się zbudowało ok tylko tak jakby mod_ssl wymagał apache1 i emerge chciało to zbudować (a na tym się kompilacja wywaliła, ciekawe czemu).

Więc jak zbudować mod_ssl dla apache2?
(a to czemu się apache1 wywala to mnie nie interesuje..)


Last edited by zytek on Sat Feb 28, 2004 9:38 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
bacouch
Apprentice
Apprentice


Joined: 08 Jun 2002
Posts: 168
Location: Szczecin/Poland

PostPosted: Sat Feb 28, 2004 9:26 pm    Post subject: Reply with quote

Z tego co wiem to ssl jest kompilowany razem z apache2, i nie trzeba nic dodatkowo instalowac :). Wystarczy w /etc/conf.d/apache2 ustawic (jezeli nie jest standardowo ustawione)
Code:
APACHE2_OPTS="-D SSL"
Back to top
View user's profile Send private message
zytek
Apprentice
Apprentice


Joined: 06 Feb 2004
Posts: 233
Location: Poland, Ostrów Wlkp.

PostPosted: Sat Feb 28, 2004 9:38 pm    Post subject: Reply with quote

... głupie howto ;P

Dzięki.

a swoją drogą co robią te pliczki w /etc/ssl/certs:
Code:

azazel ssl # ls /etc/ssl/certs/
ICE-CA.pem    RegTP-4R.pem  ca-cert.pem  factory.pem   rsa-cca.pem   timCA.pem   vsign2.pem   vsigntca.pem
ICE-root.pem  RegTP-5R.pem  dsa-ca.pem   nortelCA.pem  thawteCb.pem  tjhCA.pem   vsign3.pem
ICE-user.pem  RegTP-6R.pem  dsa-pca.pem  pca-cert.pem  thawteCp.pem  vsign1.pem  vsignss.pem


to jakieś podpisane np. przez verisign certyfikaty czy coś, dzięki czemu mogę podpisać swoje?

bo ogólnie chciałbym mieć podpisany certyfikat, żeby się głupie okienko z IE/Outlooku i innych nie pokazywało przy KAŻDYM połączeniu z moim serwerem.. w topicu o tym jakoś nikt mi nie udzielił odpowiedzi..
Back to top
View user's profile Send private message
meteo
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 10 Feb 2003
Posts: 136
Location: Warsaw, Poland

PostPosted: Mon Mar 01, 2004 1:44 pm    Post subject: Reply with quote

zytek wrote:
bo ogólnie chciałbym mieć podpisany certyfikat, żeby się głupie okienko z IE/Outlooku i innych nie pokazywało przy KAŻDYM połączeniu z moim serwerem.. w topicu o tym jakoś nikt mi nie udzielił odpowiedzi..


jesli Cię stać -- wywal DUŻO kasy i zapłać np. VeriSignowi za podpisanie. jeśli nie -- podpisz sobie sam (będziesz miał wtedy tzw. self-signed). jak to zrobić bez trudu wygooglasz. potem trzeba już tylko zainstalować w IE/Outlooku :lol: zainstalować certyfikat CA (centrum autentykacji -- tego, który podpisał; VeriSign jest zainstalowany domyślnie) i voila... pewnie wszystko to jest gdzieś opisane; polecam google :wink:
_________________
.m
Back to top
View user's profile Send private message
zytek
Apprentice
Apprentice


Joined: 06 Feb 2004
Posts: 233
Location: Poland, Ostrów Wlkp.

PostPosted: Mon Mar 01, 2004 8:01 pm    Post subject: Reply with quote

Nie.. nie o to mi chodzi! Self-signed to ja już mam. Ale chcę mieć podpisany przez coś co jest rozpoznawane przez IE itd. tak jak verisign. Właśnie się dowiedziałem że thawte podpisuje za darmo.. zobaczymy czy to przejdzie. Mhm.

Pozatym nadal ciekawią mnie te pliczki.
Back to top
View user's profile Send private message
meteo
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 10 Feb 2003
Posts: 136
Location: Warsaw, Poland

PostPosted: Tue Mar 02, 2004 5:45 am    Post subject: Reply with quote

zytek wrote:
Właśnie się dowiedziałem że thawte podpisuje za darmo.. zobaczymy czy to przejdzie. Mhm.

fajnie! napisz jak będziesz wiedział więcej. tylko pytanie, czy thawte (który niewiedzieć czemu nie chce kasy, więc od razu powinien dla Microsoftu być podejrzany) ma swój certyfikat CA dołączany do MSowych produktów (Windows/IE/Outlook)
zytek wrote:
Pozatym nadal ciekawią mnie te pliczki.

to są jak sądzę właśnie certyfikaty CA różnych "podpisywaczy" (z nazw plików można rozpoznać VeriSigna, CERT, thawte, nortel)
_________________
.m
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum