Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Gentoo i SATA
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bacouch
Apprentice
Apprentice


Joined: 08 Jun 2002
Posts: 168
Location: Szczecin/Poland

PostPosted: Fri Feb 06, 2004 2:19 pm    Post subject: Gentoo i SATA Reply with quote

No wlasnie chcialbym sie dowiedziec jak z tym wyglada sprawa, gdyz chce sobie kupic dysk SATA. Mam plytke ABIT NF7-SL na Nforce2. A i jeszcze jak wyglada sprawa Grub + klawiatura USB ?
Back to top
View user's profile Send private message
Rumil
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 08 Dec 2003
Posts: 108
Location: Krakow, Poland

PostPosted: Fri Feb 06, 2004 2:56 pm    Post subject: Reply with quote

Ja mam Abita NF7-S i Maxtora 120 GB SATA. Na poczatku mialem male problemy, ale teraz juz jest raczej ok. Jedyna rzecza jaka sie zdarza to przy kopiowaniu duzych plikow obciazenie procka wzrasta.
Hdparm daje wyniki na poziomie 50MB/s.
Jedyna rzecza jaka moge ci polecic to abys uzywal love-sources. Maja one w sobie patche dzieki ktorym pozbylem sie klopotow z si3112 (naszym kontrolerem sata). Jezeli jednak nie chcesz ich uzywac, to poszukaj watku "Silicon Image 3112" na forum Hardware&Laptops i tam powinny byc wlasnie te patche osobno. Nie znam zadnych zrodel ktore by je od razu mialy.
Acha, jeszcze jedna rzecz. Ten kontroler ma klopoty z dyskami Seagate SATA. Tzn. dzialaja, ale z bardzo kiepska wydajnoscia. Nie wiem czy problem jest ze wszystkimi seagatami sata czy tylko niektorymi -> sprawdz w zrodlach love-sources.
I jeszzce jedno- jakbys bawil sie hdparmem to nie wlaczaj opcji unmask_irq bo stracilem przez to cala zawartosc dysku......
Poza tym slyszalem ze niektorzy mieli problemy z partycjami na reiserfs'ie i sata, ale ja mam takowe i oprocz tego jednego przypadku (glupie unmask_irq) to nie mam problemow.[/code]
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum