Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Jądro 4.14.8 i błędy genkernel all
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
stolica1968
n00b
n00b


Joined: 11 Dec 2017
Posts: 8

PostPosted: Tue Dec 26, 2017 7:23 pm    Post subject: Jądro 4.14.8 i błędy genkernel all Reply with quote

Witam,
Tak sobie testuję Gentoo, dwa tygodnie wcześniej instalacja Gentoo nie sprawiła mi większych problemów, bardziej instalacja oprogramowania.
Dzisiaj ponownie zacząłem instalację od początku.
Wszystko szło poprawnie do momentu wydania komendy genkernel all. Po zakończeniu kompilowania pojawiły się błędy:
1: ERROR: Failed to compile the "prepare" target... z tym nie wiem co zrobić nawet po przeszukaniu googla
2. ERROR: Failed to compile the "firmware" target.... i tu poszukałem w internecie że należy włączyć w kernelu CONFIG_FIRMWARE_IN_KERNEL na y, tak zrobiłem.
Ponownie uruchomiłem genkernel all i mam komunikat "Not installing formware as it's included in the kerner already.

Dodam że instaluję na laptopie, amd64, jądro 4.14.8. Przy poprzednim jądrze nie miałem żadnych takich niespodzianek, system podstawowy instalowałem bez jakichś większych problemów.

Od razu dodam że przeszukałem forum zarówno polskie jak i inne. Tylko proszę nie pisać skompiluj jądro ręcznie bo i tak nie za bardzo wiem o co chodzi.

Może ktoś ma podobne problemy z najnowszym jądrem, chodz pewny nie jestem ale to chyba wina jądra 4.14.8. Może ktoś z was spotkał się z podobnymi błędami to prosiłbym o jakąś radę.

Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum