Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
end Kernel panic - not syncing.............
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sq4fks
n00b
n00b


Joined: 14 Jan 2016
Posts: 2
Location: Olsztyn

PostPosted: Fri Jan 15, 2016 8:14 pm    Post subject: end Kernel panic - not syncing............. Reply with quote

Witam wszystkich na forum
Jest to mój pierwszy post na tym forum i pierwsza instalacja gentoo więc proszę o wyrozumiałość.
Cała instalacja została wykonana zgodnie z opisem - handbookiem na stronie wiki-gentoo
Program rozruchowy to grub 2
kernel 4.1.12-gentoo skompilowany przy użyciu configa z płyty instalacyjnej dvd i komendy make oldconfig
Po uzupełnieniu kilku pytań odnośnie konfiguracji kernela wykonano standardowe polecenia make && make modules_install itp.
Po zainstalowaniu wstępnej konfiguracji i instalacji grub 2 (zgodnie z handbookiem) zrobiłem restart komputera
po odpaleniu dostałem komunikat
"end kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on unknown -block (0,0)"
Wcześniej kompilowałem kernela ze sterownikami wg mojej konfikuracji i miałem to samo. Pomyślałem że nie skompilowałem kernela ze serownikiem dysku twrdego wiec skopiowałem konfiga z płyty livedvd i wykonałem proces kompilacji na nowe zgodnie z powyższym opisem.
Proszę o informację lub jakieś namiary na rozwiązanie problemu
Podejrzewam że nie skonfigurowałem odpowiednio fstab i gruba, ale mogę się mylić.
Komputer to laptop samsung N150 z atomem na pokładzie 1GB RAM
Szukam od kilku dni rozwiązania ale jakoś wójek google nie pomaga:)
P.S. Proszę o merytoryczne posty w temacie. Być może 40 letni facet nie powinien ogrzewać swojej młodzieńczej miłości do linuksa ale jakoś tak się stało ze jest czas i możliwości, a zawsze chciałem postawić gentoo na swojej maszynie :D
_________________
Pozdrawiam Tomek
Back to top
View user's profile Send private message
Bialy
Guru
Guru


Joined: 20 Mar 2006
Posts: 486

PostPosted: Sun Jan 17, 2016 9:44 am    Post subject: Reply with quote

Witaj,

Myślę, że mogę w imieniu całej społeczności Cię serdecznie powitać :wink:

Sam zacząłbym od fstab, a potem jeszcze raz sprawdził konfigurację grub'a.

Możesz zamieścić ich listingi?
Back to top
View user's profile Send private message
sq4fks
n00b
n00b


Joined: 14 Jan 2016
Posts: 2
Location: Olsztyn

PostPosted: Sun Jan 17, 2016 10:00 am    Post subject: Reply with quote

Witam dzięki za przywitanie. Bawiłem się tą instalacją jakiś czas ale dałem sobie spokój na razie z gentoo na moim laptopie. Zainstalowałem gentoo na raspberry pi (ze względu na dołączony kernel od rpifundation) i tutaj się pobawię systemem. Jak zdobędę więcej doświadczenia podczas zabawy z gentoo na rpi to powrócę do mojego laptopa. Pozdrawiam Tomek
_________________
Pozdrawiam Tomek
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum