Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
DISTCC - jak wymusic wiecej pracy?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
cyganosw
n00b
n00b


Joined: 20 Apr 2017
Posts: 23

PostPosted: Tue Nov 30, 2021 2:01 pm    Post subject: DISTCC - jak wymusic wiecej pracy? Reply with quote

Siema. Mam takie cacko minipc Intel Z83 i postanowilem sobie na nim postawic gentoo. Generalnie z instalacja wszystko ok ale ze sprzet troche wolny postanowilem zaprzac do pracy serwer i polaczyc je DistCC.

Specyfikacja:
MiniPC - 1 procesor 4 rdzenie 1.4Ghz(Intel Atom) - 4 vCPU
Serwer - 2 procesory po 6 rdzeni chyba kolo 2.5Ghz(Intel Xeon) - 24 vCPU

Generalnie pytanie jest takie:
Podczas kompilacji widze ze na serwer jest wysylane max do 4 zadan(kompilacji) na raz. Mam wrazenie ze to nie wykorzystuje pelnej mocy serwera - sprawdzane top'em pokazuje load average w przedziale 1.5 - 2.5 kiedy cos sie naprawde dzieje. Czy da sie jakos bardziej obciazyc serwer zeby bardziej wspomoc kompilacje?

MiniPC make.conf:

MAKEOPTS="-j48 -l4"

Serwer make.conf:

MAKEOPTS="-j48 --load-average 10"
DEFAULT_EMERGE_OPTS="--load-average 10"

P.S. nie do konca zrozumialem manuala o co biega z tym load average ale z tego co rozumiem to skoro podbija do 2.5 a zezwalam na 10 to powinno byc jeszcze sporo miejsca na wykonanie pracy. Co jest tutaj waskim gardlem?

P.S 2 tak pogladowo jak stawialem gentoo na serwerze to wiatraki chodzily jak zle a przy odpalonym DistCC od czasu do czasu tylko cos slychac ze sie ruszyly. tak jakby w aucie skok obrotow z 800 na 1200 zamiast do odcinki.
Back to top
View user's profile Send private message
Andry77
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 03 Mar 2006
Posts: 77

PostPosted: Mon Feb 13, 2023 8:32 am    Post subject: Re: DISTCC - jak wymusic wiecej pracy? Reply with quote

cyganosw wrote:
Siema. Mam takie cacko minipc Intel Z83 i postanowilem sobie na nim postawic gentoo. Generalnie z instalacja wszystko ok ale ze sprzet troche wolny postanowilem zaprzac do pracy serwer i polaczyc je DistCC.

Specyfikacja:
MiniPC - 1 procesor 4 rdzenie 1.4Ghz(Intel Atom) - 4 vCPU
Serwer - 2 procesory po 6 rdzeni chyba kolo 2.5Ghz(Intel Xeon) - 24 vCPU

Generalnie pytanie jest takie:
Podczas kompilacji widze ze na serwer jest wysylane max do 4 zadan(kompilacji) na raz. Mam wrazenie ze to nie wykorzystuje pelnej mocy serwera - sprawdzane top'em pokazuje load average w przedziale 1.5 - 2.5 kiedy cos sie naprawde dzieje. Czy da sie jakos bardziej obciazyc serwer zeby bardziej wspomoc kompilacje?

MiniPC make.conf:

MAKEOPTS="-j48 -l4"

Serwer make.conf:

MAKEOPTS="-j48 --load-average 10"
DEFAULT_EMERGE_OPTS="--load-average 10"

P.S. nie do konca zrozumialem manuala o co biega z tym load average ale z tego co rozumiem to skoro podbija do 2.5 a zezwalam na 10 to powinno byc jeszcze sporo miejsca na wykonanie pracy. Co jest tutaj waskim gardlem?

P.S 2 tak pogladowo jak stawialem gentoo na serwerze to wiatraki chodzily jak zle a przy odpalonym DistCC od czasu do czasu tylko cos slychac ze sie ruszyly. tak jakby w aucie skok obrotow z 800 na 1200 zamiast do odcinki.



W /etc/distcc/hosts na kliencie

po IP lub nazwie dajesz ukośnik i wskazujesz ile wątków na kompilować serwer.
Ja mam tak
10.0.0.5/8,lzo
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum