Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Działające Gentoo out of the box
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kris
n00b
n00b


Joined: 12 Oct 2009
Posts: 27
Location: Thorn Polska

PostPosted: Sun Nov 21, 2021 6:58 pm    Post subject: Działające Gentoo out of the box Reply with quote

Cześć

Chciałbym się podzielić swoją radością z powodu powrotu po kilku latach do Gentoo.
Po kilka latach używania Gentoo (rozpoczęcie zabawy z Gentoo od ok. 2009) pojawiły się problemy, po którejś z aktualizacji Gentoo, miały związek z kartą graficzną (ok. 2013r.), szukałem systemu do krótkotrwałej przesiadki "na przeczekanie" problemu. Znalazłem Funtoo, w tamtym czasie satysfakcjonowała mnie w 100% - bardzo zbliżona do "mojego ukochanego" Gentoo (obie dystrybucje stworzone przez jedną i tę samą osobę - D. Robbinsa). Przez kilka lat "ukorzeniłem" się w tej dystrybucji. Wszystko działało OK, oferowali pełen wachlarz wyboru możliwości, były pewne różnice z Gentoo (nawet bardzo in "+" dla Funtoo).
W ostatnim czasie Funtoo mocno zwolniło, powstały ograniczenia lub brak wsparcia dla np. kernela gentoo-sources (czyżby rywalizacja lub co gorsza -zła krew dla Gentoo?), Wayland, priorytet 3 dla KDE/Plasma (moje środowisko) itd.
Postanowiłem wrócić jak syn marnotrawny do Gentoo.
To są moje przemyślenia i obserwacje, nie chcę, żebym był zrozumiany, jako ktoś zawiedziony Funtoo (choć może trochę to i prawda), ani zniechęcać nikogo do używania-pracowania na Funtoo

Gentoo działa bezproblemowo i oby trwało to wiecznie:)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum