Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
WINE problem z instalacją
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
marsmar
n00b
n00b


Joined: 08 Apr 2018
Posts: 16

PostPosted: Sun Apr 08, 2018 6:25 pm    Post subject: WINE problem z instalacją Reply with quote

Chcę zainstalować WINE ale podczas instalacji wine-vanilla-2.0.3 compilacja się zamraża (zostawiłem na 4 dni, cały czas kończy na)
i686-pc-linux-gnu-gcc -c -o server.o /var/tmp/portage/app-emulation/wine-vanilla-2.0.3/work/wine-2.0.3/dlls/ntdll/server.c \
-I. -I/var/tmp/portage/app-emulation/wine-vanilla-2.0.3/work/wine-2.0.3/dlls/ntdll -I../../include \
-I/var/tmp/portage/app-emulation/wine-vanilla-2.0.3/work/wine-2.0.3/include -D__WINESRC__ \
-D_NTSYSTEM_ -D_REENTRANT -fPIC -Wall -pipe -fno-tree-loop-distribute-patterns \
-fno-strict-aliasing -Wdeclaration-after-statement -Wempty-body -Wignored-qualifiers \
-Wshift-overflow=2 -Wstrict-prototypes -Wtype-limits -Wunused-but-set-parameter -Wvla \
-Wwrite-strings -Wpointer-arith -Wlogical-op -fno-omit-frame-pointer -march=pentium2 -O2 -pipe -U_FORTIFY_SOURCE -D_FORTIFY_SOURCE=0

Nie wiem jak jest tego przyczyna,
/etc/portage/make.conf

CHOST="i686-pc-linux-gnu"
CFLAGS="-march=pentium2 -O2 -pipe -s -fomit-frame-pointer"
CXXFLAGS="-march=pentium2 -O2 -pipe"

USE="addc python gnutls dvd lirc X mozsvg moznoxft jabber mng xft java dvdr cdr alsa ssl gif vorbis ogg truetype opengl oggvorbis 3dnow mmx sse sse2 tiff wmf aalib samba gphoto2 svg xvid divx4linux gpg mplayer xine nptl nptlonly hardened idea tlen xosd theora v41 v412 real i8x0 fbcon matroska cdparanoia thunar -foo"

LINGUAS="pl"
FEATURES="candy strict usepriv usersandbox"
SYNC="rsync://rsync.europe.gentoo.org/gentoo-portage"

XFCE_PLUGINS="brightness clock trash"

# NOTE: This stage was built with the bindist Use flag enabled
PORTDIR="/usr/portage"
DISTDIR="/usr/portage/distfiles"
PKGDIR="/usr/portage/packages"

# This sets the language of build output to English.
# Please keep this setting intact when reporting bugs.
LC_MESSAGES=C

GENTOO_MIRRORS="http://ftp.vectranet.pl/gentoo/"
Back to top
View user's profile Send private message
Jacekalex
Guru
Guru


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 553

PostPosted: Mon Apr 09, 2018 3:48 am    Post subject: Reply with quote

Jaki masz dokładnie procesor? Ile pamięci RAM?

Bo na stronie
https://wiki.gentoo.org/wiki/Safe_CFLAGS
nie znalazłem niczego, co by przypominało
Code:
march=pentium2

8O

I pewnie tu tkwi problem.

Jeżeli masz faktycznie Pentium2, to z Gentoo ucieszy się bardzo elektrownia, ale takiego starego zabytku nie warto katować kompilacją, więcej taki komputer prądu zeżre, niż wynosi realna wartość jego pracy (na wszystkich istniejących systemach, włącznie z Windows Xp).

I żadna optymalizacja nie wyciśnie z niego więcej, niż oferuje najzwyklejszy Debian.

Poza tym cała informatyka migruje na 64 bity (x86_64 lub amd64) , co stwarza coraz gorsze perspektywy dla architektury i686.
Nawet Android migruje na arm64, bo 32 bitowe procki ARM już wylatują z seryjnej produkcji w kierunku muzeum.
W przypadku Gentoo - x86_64 oznacza co najmniej procek Intel Core2.

Pozdro
8)
Back to top
View user's profile Send private message
marsmar
n00b
n00b


Joined: 08 Apr 2018
Posts: 16

PostPosted: Wed Apr 11, 2018 7:53 am    Post subject: Reply with quote

Tak wiem że laptop jest stary, HP 550, na celeronie. Dokładniejszą specyfikację podam później. Zaczołem przygodę z gentoo i mi się podoba, nie chcę bawić się w debiana.
Nie wiem jeszcze jak się instaluje skompilowane pakiety w gentoo. Możesze podpowiedzieć jak zainstalować pakiety ściągniete ze strony wine.

Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
marsmar
n00b
n00b


Joined: 08 Apr 2018
Posts: 16

PostPosted: Wed Apr 11, 2018 3:39 pm    Post subject: Reply with quote

vendor_id : GenuineIntel
cpu family : 6
model : 22
model name : Intel(R) Celeron(R) CPU 550 @ 2.00GHz
Back to top
View user's profile Send private message
marsmar
n00b
n00b


Joined: 08 Apr 2018
Posts: 16

PostPosted: Mon Apr 16, 2018 12:58 pm    Post subject: Reply with quote

Zrobiłem update SYNC setting, zmieniłem usepriv -> userpriv. Usunołem /etc/portage/package.use/wine: wine i zmieniłem architekturę w make.conf na -march=native

Teraz wszystko działa
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum