Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Brak Gentoo po zmianie partycji aktywnej
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
rmieszko
n00b
n00b


Joined: 14 Jun 2016
Posts: 3

PostPosted: Tue Jun 14, 2016 7:39 pm    Post subject: Brak Gentoo po zmianie partycji aktywnej Reply with quote

Cześć,

mam problem taki, że nie mogę uruchomić Gentoo. Sprawa wygląda następująco. Mam system dual boot (Gentoo + Windows), postanowiłem zaktualizować Win do wersji 10. Niestety z powodu błędu nie było to możliwe, ale udało się po ustawieniu partycji aktywnej na tej, na której znajduje się dysk C. Po tej operacji aktualizacja udała się, ale popsuła partycje linuksowe. W chwili obecnej sytuacja wygląda tak, że Grub działa, mam możliwość wyboru Gentoo/Windows, ale po wybraniu linuksa dostaję kernel panika, bo nie ma gdzie się zbootować. Podobnie wygląda sprawa z Live CD - też nie może się uruchomić, bo nie ma gdzie się wypakować.

Ma ktoś propozycje jak wybrnąć z tej sytuacji? Nie chcę już próbować własnych rozwiązań, bo coś czuję, że mógłbym stracić dostęp również do Windowsa :-)


Pod Windowsem partycje linuksowe widoczne są jako Logiczne bez systemu plików.
Back to top
View user's profile Send private message
Pryka
l33t
l33t


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 658
Location: /dev/null

PostPosted: Wed Jun 15, 2016 6:26 am    Post subject: Reply with quote

Pod Windowsem to Linuksowe partycje zawsze widoczne są w ten sposób u mnie to tak samo wygląda, nie pokazuje żadnego systemu plików. Zresztą czemu by miało skoro go nie wspiera ani nie rozpoznaje. :)

Miałem przez wiele lat dual boot z Vistą, potem z 7, a niedawno podniosłem go do 10 i wszystko działa normalnie, Win też siedzi na aktywnej partycji.

Wklej cała treść kernel panic.
Back to top
View user's profile Send private message
rmieszko
n00b
n00b


Joined: 14 Jun 2016
Posts: 3

PostPosted: Wed Jun 15, 2016 3:39 pm    Post subject: Reply with quote

Hm... No to nie wiem. Kernel panic wygląda tak:

https://goo.gl/photos/RLZm7LVgEDXW5xWe9
Back to top
View user's profile Send private message
rmieszko
n00b
n00b


Joined: 14 Jun 2016
Posts: 3

PostPosted: Wed Jun 15, 2016 6:15 pm    Post subject: Reply with quote

Heh, oczywiście problem okazał się być prostszy niż zakładałem :-) Przy uaktualnianiu windowsa usunąłem jedną partycję, by powiększyć dysk D. A w związku z tym pozmieniały się oznaczenia /dev/sdaX. Wystarczyło zmienić wartości na nowe i wszystko działa jak należy.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum