Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
SAMBA + firewall
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nUmer_inaczej
Apprentice
Apprentice


Joined: 24 Apr 2007
Posts: 165
Location: Bydgoszcz

PostPosted: Fri Dec 26, 2014 9:48 pm    Post subject: SAMBA + firewall Reply with quote

Witam.

Zastanawiam się nad pewnym problemem - mianowicie konfiguracją iptables w związku z serwerem plików samba.
We wszystkich przykładach jakie znalazłem w internecie otwiera się porty ze wskazaniem na IP właściciela, zarządcy samby.
Jaka i dlaczego jest wyższość tego rozwiązania nad wskazaniem tylko interfejsu sieciowego w przypadku
gdy internet jest doprowadzony ze wspólnego routera do kilku komputerów?

Dla lepszego zobrazowania:
1)iptables -A INPUT -s 192.168.0.100 -p udp --dport 137 -m state --state NEW -j ACCEPT
2)iptables -A INPUT -i eth0 -p udp --dport 137 -m state --state NEW -j ACCEPT

Proszę o wyrozumiałość, dopiero rozpoczynam nieśmiało pracę z sieciami.


Ponieważ nie mam za bardzo jak teraz sprawdzić a konfigurację samby przeprowadziłem na bazie wirtualnej maszyny
domyślam się, ze to działa tak:
- router który pracuje i rozdziela wifi przydziela tym samym dynamicznie IP danym komputerom (czy jest to możliwe?)
Jeśli te komputery połączą się przed uruchomieniem komputera z internetem z kabla (z routera) który poprzez sambę udostępnia zasoby,
to ten komputer który również ma dynamiczne IP, gdy nie będzie miał zarezerwowanego IP dostanie już inne (i tu bym widział wyższość interfejsu nad IP)

Czy słusznie kojarzę?
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum