Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Instalacja pakietow po nazwie i usuwanie pozostałości
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pikolodoro
n00b
n00b


Joined: 22 Oct 2014
Posts: 0

PostPosted: Wed Oct 22, 2014 7:04 am    Post subject: Instalacja pakietow po nazwie i usuwanie pozostałości Reply with quote

Witam

znalazłem cos takiego do wyemergowania
Code:

eix -C -I gnome | grep "\[I\]" | awk '{print $2}' |xargs emerge -pC - sprawdza co usuwamy
eix -C -I gnome | grep "\[I\]" | awk '{print $2}' | xargs emerge -C - usuwamy


1.Wydaje mi się że kiedy przymierzałem się do instalacji gentoo widziałem komendę w druga stronę.Po zmianie w poleceniu frazy (naprzykład: perl) wylistowywało co z tego składnika i jego zależności mam już zemergowane i można przeemergować wg własnych potrzeb.
2.Także gdzieś tu na forum widziałem polecenie za pomocą którego usunie sie zależności pozostałe po wyemergowaniu jakiegoś pakietu.Pamiętam że coś tam było o dispatch i revdep-rebuild,jakos tak.Nie pamietam.
Teraz szukam tego i znaleść nie mogę,fajnie byłoby tak na poczatek z lekka zautomatyzować pracę na pakietach,ale że jestem świeży w temacie gentoo szukam po omacku,a odnalezienie tego w takiej ilości tematów graniczy z cudem.

Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
Pryka
l33t
l33t


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 658
Location: /dev/null

PostPosted: Thu Oct 23, 2014 7:48 am    Post subject: Reply with quote

a to zwykły emerge --depclean nie wystarczy? :)
Back to top
View user's profile Send private message
pikolodoro
n00b
n00b


Joined: 22 Oct 2014
Posts: 0

PostPosted: Mon Oct 27, 2014 5:11 pm    Post subject: Reply with quote

Pryka wrote:
a to zwykły emerge --depclean nie wystarczy? :)


no taką sugestię widzę po każdym emerge.Nie pytalbym.Nie ogarniam jeszcze gentoo ale czy te polecenie nie pousuwa wszystkich pakietow pozostalych po zdeinstalowaniu jakiegoś programu? Moje pytanie dotyczy konkretnych zależności do jakiegoś tam pakietu z ominieciem nie związanych tym co wyżej pakietami.Przyklad dotyczący mojego pytania:

mam zainstalowany xorg.Chcę przed aktualizacją zobaczyć z czego sie składa,ale tu zobaczę tylko to co zostania zaktualizowane,a co z tymi ktore już są i nie mają aktualizacji? nie zobaczę.I oto mi chodzi,chciałbym zobaczyć wszystkie pakiety i zalezności do xorg i napewno widzialem taki zapis tu na forum,tyle ze życia nie starczy by to przejrzeć.Trafilem na to przypadkowo i w weekend probowalem to powtorzyć ale nie dałem rady.

Pozadrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum