Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
libmysqlclient.so.15 mysql & ts3
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
soban_
l33t
l33t


Joined: 27 Aug 2008
Posts: 668
Location: /home/soban

PostPosted: Tue Mar 20, 2012 2:09 pm    Post subject: libmysqlclient.so.15 mysql & ts3 Reply with quote

Aby uruchomic tsa-3 z mysqlem potrzebna sa nastepujace wymagania:
Quote:
teamspeak3-server_linux-amd64 % ldd libts3db_mysql.so
linux-gate.so.1 => (0xffffe000)
libmysqlclient.so.15 => not found
libstdc++.so.6 => /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/4.5.3/32/libstdc++.so.6 (0xf7662000)
libm.so.6 => /lib32/libm.so.6 (0xf763d000)
libgcc_s.so.1 => /usr/lib/gcc/x86_64-pc-linux-gnu/4.5.3/32/libgcc_s.so.1 (0xf7622000)
libc.so.6 => /lib32/libc.so.6 (0xf74cb000)
/lib/ld-linux.so.2 (0xf775c000)
https://forums.gentoo.org/viewtopic-p-6621145.html <- cos takiego znalazlem jednak senswonego rozwiazania to nie daje. Zwlaszcza ze probowalem kopiowac podane linki do /usr/lib/libmysqlclient.so.15 moze ktos z Was ma jeszcze jakis pomysl jak to "obejsc" ewentualnie rozwiazac?
_________________
gg: 525600
Back to top
View user's profile Send private message
Jacekalex
Guru
Guru


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 553

PostPosted: Thu Apr 26, 2012 2:15 am    Post subject: Reply with quote

Postawić chroota z jakimś zabytkowym Linuxem, np Debianem Lenny?
Skompilować jakąś starszą wersję mysql? przez jakiś hardcorowy błąd wszystkie są zamaskowane, ale wybór masz spory.

Względnie ja, jakbym potrzebowal komunikacji głosowej/wideo na serwerze, to zarówno ejabberd, jak i asterisk czy freeswitch, mają możliwości połączeń wideo, jak ostatnio sprawdzalem w ejabberd, to nawet działało, co mnie nieźle zdziwiło (nic specjalnie w tym kierunku nie konfigurowałem).
Tylko trzeba by wykombinować jakiś sensowny program kliencki, bo konfiguracja Pidgina albo Mirandy czy innego klienta jabbera zazwyczaj jest za trudna dla pacjentów. ;)

Ewentualnie do gier masz to:
http://mumble.sourceforge.net/

Pozdro
8)
Back to top
View user's profile Send private message
soban_
l33t
l33t


Joined: 27 Aug 2008
Posts: 668
Location: /home/soban

PostPosted: Thu Apr 26, 2012 3:34 pm    Post subject: Reply with quote

Wiem, mumbla tez postawilem, rozwiazaniem jest wlasnie downgrade jak napisales. Chetnie bym w 100% na mumbla sie przesiadl, gorzej jest z userami ktorzy sa przyzwyczajeni do TSa. Ciekawi mnie tylko czy nie ma rozwiazania jakiegos na okretne bez downgradu, w debianie z tego co wiem wystarczy zainstalowac jakis tam pakiet i smiga - na nowym mysqlu.
_________________
gg: 525600
Back to top
View user's profile Send private message
Jacekalex
Guru
Guru


Joined: 17 Sep 2009
Posts: 553

PostPosted: Thu Apr 26, 2012 5:04 pm    Post subject: Reply with quote

To co Ty masz za pacjentów, mumble ma klienta na Win, Mac, IOS i na Androida też jest.
Nie pamietam tylko, czy ten podstawowy jest po polsku, a nie chce mi się go instalowac, żeby sprawdzić. ;)
Edyta: jest po polsku....

W każdym razie, jak go ostatnio widziałem, to konfiguracja była tak łopatologiczna, że wręcz prymitywna. :)

Quote:
w debianie z tego co wiem wystarczy zainstalowac jakis tam pakiet i smiga - na nowym mysqlu.

To wiesz więcej ode mnie,w Squeeze jest też libmysqlclient.so.16 i ta sama sytuacja.
Ale Debian ma archiwum pakietów do wszystkich wydań, i jak potrzebujesz sobie w chroocie postawić Etcha czy Lenny, to jest to wykonalne.
Analogicznie z Gentoo, wypakujesz stage i instalujesz zabytki specjalnie dla takiej czy innej tandety.

Generalnie nie czaję, czemu tego tsa autorzy nie przekompilują na aktualnym Linuxie, żeby działal z wspólczesnymi biliotekami.
Back to top
View user's profile Send private message
soban_
l33t
l33t


Joined: 27 Aug 2008
Posts: 668
Location: /home/soban

PostPosted: Thu Apr 26, 2012 5:48 pm    Post subject: Reply with quote

Bo im sie nie chce poderzejwam, ale sposob konfiguracji tsa (samych kanalow) itp do mumbla to jest roznica niebo, a ziemina. Np masz 5.1 glosniki, to mozesz sobie ustawic ze kazda np z 5 osob slyszysz w innym glosnku, nie mowiac juz o zostaiwaniu plikow na kanalach itp. W skrocie duzo wiecej permisionow + mozliwosci konfiguracji po strone TSa. A co do pacjentow, no coz sa to gildie, klany i ludzie ktorzy mi pracuja przy serwerze. Ostatnio zastanwialem sie zeby kupic licencje do tsa za 1500zl, no ale ich poziom dostosowania sie do standardow upgradow - np wlasnie mysqla, dzieki czemu TS szybciej sie laduje jest masakryczny... dlatego juz nawet nie patrzac na to wszystko wolalbym mumbla (murmur w tym przypadku jesli chodzi o serwer : P).
_________________
gg: 525600
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum