Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
problem z uruchomieniem amaroka po aktualizacji
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Kimas
n00b
n00b


Joined: 11 May 2010
Posts: 5

PostPosted: Thu May 12, 2011 12:59 am    Post subject: problem z uruchomieniem amaroka po aktualizacji Reply with quote

Witam,

Po ostatniej aktualizacji gentoo amarok nie chce się uruchomić, prze-kompilowałem od nowa, jednak nic to nie dało, więcej info:

Code:
kimas@tristan ~ $ amarok
KGlobal::locale::Warning your global KLocale is being recreated with a valid main component instead of a fake component, this usually means you tried to call i18n related functions before your main component was created. You should not do that since it most likely will not work
amarok(13641): Couldn't start knotify from knotify4.desktop:  "Nie można odnaleźć serwisu 'knotify4.desktop'."

HTTP GET  QUrl( "ble ble ble last fm url" ) 
unnamed app(13640): Communication problem with  "amarok" , it probably crashed.
Error message was:  "org.freedesktop.DBus.Error.ServiceUnknown" : " "The name org.kde.amarok was not provided by any .service files" "

KCrash: Application 'amarok' crashing...
KCrash: Attempting to start /usr/lib/kde4/libexec/drkonqi from kdeinit
sock_file=/home/kimas/.kde4/socket-tristan/kdeinit4__0
QSocketNotifier: Invalid socket 25 and type 'Read', disabling...
kimas@tristan ~ $
Back to top
View user's profile Send private message
Zwierzak
Veteran
Veteran


Joined: 19 Sep 2003
Posts: 1012
Location: /dev/null

PostPosted: Mon May 16, 2011 10:02 pm    Post subject: Reply with quote

Jako pierwsze odpal revdep-rebuild, dopiero potem można zgadywać.
Back to top
View user's profile Send private message
Xywa
Veteran
Veteran


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 1631
Location: /mnt/Gentoo/Europe

PostPosted: Tue May 17, 2011 11:41 am    Post subject: Reply with quote

Troszkę OT, ale może Ciebie zaintersuje. W ostatnim Linux Format (June 2011) był test "Music Playerów": Amarok, Rhythmbox, VLC, Songbird, Banshee i I-wsze miejsce zajał Banshee, drugi był Rhythmbox a dopiero trzeci Amarok.

Sam przez kilka lat używałem Amaroka, ale od pewnej wersji starsznie już mulił, otworzenie aplikacji trwało dość długo a gdy zniknęła możliwość słuchania radia z Shoutboxa - przestałem używać. Obecnie przetestowałem Banshee i mogę szczerze polecić.
Back to top
View user's profile Send private message
Garrappachc
Guru
Guru


Joined: 26 Dec 2008
Posts: 362
Location: Kraków

PostPosted: Tue May 17, 2011 2:18 pm    Post subject: Reply with quote

Obawiam się, że odpalanie Banshee pod KDE może być dość zamulające. Postawiłem sobie kilka dni temu KDE, wywaliłem Gnome, zainstalowałem też Amaroka i muszę powiedzieć, że nie mam na co narzekać. Uruchamia się ze startem systemu, od razu odtwarzając od tego miejsca, w którym ostatnio skończył, działa bardzo szybko, reaguje natychmiastowo. Ściąga wszystkie informacje o wykonawcy/utworze z internetu, wyświetla je, ma genialny algorytm ściągania okładek (pod Rhythmboksem/Banshee mało którą okładkę widziałem, a słucham raczej muzyki niszowej) i ładnie wygląda. Osobiście, polecam Amaroka.
_________________
De profundis clamavi ad Te, Domine

emerge --info | virtual aviation
Back to top
View user's profile Send private message
Xywa
Veteran
Veteran


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 1631
Location: /mnt/Gentoo/Europe

PostPosted: Tue May 17, 2011 3:10 pm    Post subject: Reply with quote

Garrappachc wrote:
Obawiam się, że odpalanie Banshee pod KDE może być dość zamulające.


Używam tylko KDE :) i pod KDE Banshee urochamia mi się 2x szybciej jak Amarok.
Włożyłem płyte CD "Dead Can Dance", wybrałem z 4 opcji FLAC (bezstratną) i w kilkanaście sekund miałem to zripowane, w odpowiedno nazwaneym folderze, z odpowiednio nazwanymi plikami - a w systemie z okładką. Chociaż co do dużych kolekcji z dokładnym info i słowami to Amarok to jednak lepszy kombajn, choć kosztem szybkości.
Back to top
View user's profile Send private message
Garrappachc
Guru
Guru


Joined: 26 Dec 2008
Posts: 362
Location: Kraków

PostPosted: Tue May 17, 2011 3:28 pm    Post subject: Reply with quote

Xywa wrote:
Włożyłem płyte CD "Dead Can Dance", wybrałem z 4 opcji FLAC (bezstratną) i w kilkanaście sekund miałem to zripowane, w odpowiedno nazwaneym folderze, z odpowiednio nazwanymi plikami - a w systemie z okładką.


Przyznam się, że jeszcze nie testowałem ripowania CD, moje KDE jeszcze za młode jest. Pod Gnome ripowałem SoundJuicerem. Przyznam, że pod tym względem jestem perfekcjonistą i mam bardzo ścisłe preferncje nazywania, tagowania i umieszczania utworów.
Kolekcję mam rzeczywiście niemałą (~600 płyt), Rhythmbox sobie to ładnie indeksował i jakoś to szło, ale Banshee sobie nie radził i nim mi się udało pod nim odtworzyć cokolwiek, z 15 minut mielił dyskiem.
_________________
De profundis clamavi ad Te, Domine

emerge --info | virtual aviation
Back to top
View user's profile Send private message
Kimas
n00b
n00b


Joined: 11 May 2010
Posts: 5

PostPosted: Tue May 17, 2011 8:43 pm    Post subject: Reply with quote

Zwierzak wrote:
Jako pierwsze odpal revdep-rebuild, dopiero potem można zgadywać.

revdepa robiłem na samym początku, w sumie powinienem o tym wspomnieć:
Code:
 * Dynamic linking on your system is consistent... All done.
tristan ~ #

jak również ważne info - środowisko bazowe to gnome.
Back to top
View user's profile Send private message
Xywa
Veteran
Veteran


Joined: 23 Jul 2005
Posts: 1631
Location: /mnt/Gentoo/Europe

PostPosted: Tue May 17, 2011 9:50 pm    Post subject: Reply with quote

Garrappachc wrote:
Przyznam się, że jeszcze nie testowałem ripowania CD, moje KDE jeszcze za młode jest. Pod Gnome ripowałem SoundJuicerem.


A ja dzisiaj cały wieczór męcze Amaroka i Banshee i dziwna sprawa. Amarok na niektórych CD widzi wszytskie info (np. artyta, tytuł, rok), których nie widzi Banshee, ale za to pod Amarokiem nie mogę tego zripować. Wybieram wszytskie opcje, format i... widzę tylko że powsta katalog z nazwą wykonawcy i tytułem płyty a potem nic się nie dzieje. Banshee ładnie ripuje, ale widzi płyte jako unkown artist....
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum