Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
dysk zewnętrzny do ~300zł
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
rad_kk
n00b
n00b


Joined: 29 Nov 2007
Posts: 9

PostPosted: Wed May 11, 2011 7:12 pm    Post subject: dysk zewnętrzny do ~300zł Reply with quote

witam
poszukuję dysku zewnętrznego 1tb(lub więcej) w cenie do około 300zł, dysk będzie służyć jako magazyn na zdjęcia i filmy, nie będę z nim wszędzie biegał więc myślę że nie warto przepłacać za 2,5" i lepiej wziąć 3,5". zależy mi na niezawodności i dobrym wykonaniu. zastanawiam się też czy opłaca się szukać dysk z usb 3.0? jaki dysk polecacie?


Last edited by rad_kk on Fri May 13, 2011 8:40 am; edited 2 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Kajan
Guru
Guru


Joined: 23 Dec 2004
Posts: 321
Location: Warsaw, Poland

PostPosted: Thu May 12, 2011 7:51 am    Post subject: Reply with quote

Mam WD Elements Desktop 1TB Black i polecam cena w granicach 230 zł jeżeli chcesz coś na usb3 to WD My Book Essential 1TB USB 3.0 cena do 300zł

Pozdrawiam
_________________
Powered By Gentoo Linux !!!
Back to top
View user's profile Send private message
rad_kk
n00b
n00b


Joined: 29 Nov 2007
Posts: 9

PostPosted: Thu May 12, 2011 9:13 pm    Post subject: Reply with quote

dzięki za odpowiedź :D wezmę tego WD Elements Desktop 1TB prezentuje się całkiem nieźle i wydam mniej niż planowałem :D
pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
lazy_bum
l33t
l33t


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 691

PostPosted: Thu May 12, 2011 10:31 pm    Post subject: Re: [Solved]dysk zewnętrzny do ~300zł Reply with quote

rad_kk wrote:
zależy mi na niezawodności i dobrym wykonaniu

Polecam wehikuł czasu. <; Teraz się produkuje (99,9%) masowo, a nie „jakość i dobre wykonanie”. Do (w miarę) niezawodnych rzeczy bym polecał kupić jakiś dysk RAID Edition i opakowanie, które zapewni USB, FireWire czy co tam potrzeba.
_________________
roslin uberlay | grubelek
Back to top
View user's profile Send private message
rad_kk
n00b
n00b


Joined: 29 Nov 2007
Posts: 9

PostPosted: Fri May 13, 2011 8:37 am    Post subject: Re: [Solved]dysk zewnętrzny do ~300zł Reply with quote

lazy_bum wrote:
Polecam wehikuł czasu. <; Teraz się produkuje (99,9%) masowo, a nie „jakość i dobre wykonanie”.
to taki drobny skrót myślowy, bo czytałem, że bardzo awaryjne są dyski przenośne seagate'a

lazy_bum wrote:
Do (w miarę) niezawodnych rzeczy bym polecał kupić jakiś dysk RAID Edition i opakowanie, które zapewni USB, FireWire czy co tam potrzeba.
czyli rozumiem, że chodzi o kupno osobno dysku i obudowy i złożenie samodzielne, tak?
coś w stylu: dysk + obudowa?
Back to top
View user's profile Send private message
Crenshaw
Guru
Guru


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 474
Location: Poland

PostPosted: Fri May 13, 2011 12:34 pm    Post subject: Re: [Solved]dysk zewnętrzny do ~300zł Reply with quote

lazy_bum wrote:
rad_kk wrote:
zależy mi na niezawodności i dobrym wykonaniu

Polecam wehikuł czasu. <; Teraz się produkuje (99,9%) masowo, a nie „jakość i dobre wykonanie”. Do (w miarę) niezawodnych rzeczy bym polecał kupić jakiś dysk RAID Edition i opakowanie, które zapewni USB, FireWire czy co tam potrzeba.


Jak chcesz zaplacic:
http://www.qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=181
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Fri May 13, 2011 10:43 pm    Post subject: Re: [Solved]dysk zewnętrzny do ~300zł Reply with quote

Crenshaw wrote:
Jak chcesz zaplacic:
http://www.qnap.com/pro_detail_feature.asp?p_id=181
Ale tam wchodzi ledwo jeden dysk, więc w fizyczny RAID nie da się tego spiąć... to raczej dla ludzi, którzy potrzebują czegoś uniwersalnego do wpięcia w sieć.
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
Odinist
Apprentice
Apprentice


Joined: 09 Aug 2006
Posts: 176
Location: Silesia, Poland

PostPosted: Sat May 14, 2011 11:44 am    Post subject: Reply with quote

Nie wiem jak inne dyski ze stajni WD ale miałem My Book Elite 3.5" 1TB USB 2.0, który jak na dysk zewnętrzny bardzo głośno szumił podczas pracy - także nie polecam, szczególnie jeśli ktoś ma cichego laptopa lub ceni sobie ciszę pracy czy słuchaniu muzyki.
Back to top
View user's profile Send private message
rad_kk
n00b
n00b


Joined: 29 Nov 2007
Posts: 9

PostPosted: Sat May 14, 2011 1:19 pm    Post subject: Reply with quote

w moim przypadku głośność dysku będzie bez większego znaczenia, bo prawdopodobnie będę go podłączał może raz w tygodniu wrzucę pliki, odłączę i schowam do szafy :lol: tylko pozostaje pytanie czy kupować gotowy dysk zewnętrzny 3,5", czy tak jak zasugerował lazy_bum oddzielnie dysk i obudowę i złożyć samemu
Back to top
View user's profile Send private message
soban_
l33t
l33t


Joined: 27 Aug 2008
Posts: 668
Location: /home/soban

PostPosted: Sun May 15, 2011 12:00 am    Post subject: Reply with quote

Ja polecam tak jak @lazy_bum i WD nie polecam.
_________________
gg: 525600
Back to top
View user's profile Send private message
Kajan
Guru
Guru


Joined: 23 Dec 2004
Posts: 321
Location: Warsaw, Poland

PostPosted: Sun May 15, 2011 12:07 am    Post subject: Reply with quote

soban_ wrote:
Ja polecam tak jak @lazy_bum i WD nie polecam.

Dajesz lakoniczną odpowiedz tylko po to aby nabijać sobie posty czy może rozwiniesz myśl dlaczego nie polecasz WD ??
Może napisz czego jeszcze nie polecasz ??


Pozdrawiam
_________________
Powered By Gentoo Linux !!!
Back to top
View user's profile Send private message
Pryka
l33t
l33t


Joined: 08 Jun 2007
Posts: 658
Location: /dev/null

PostPosted: Sun May 15, 2011 5:10 am    Post subject: Reply with quote

@Kajan w OTW posty się nie nabijają, ale to tak poza tematem :)
Back to top
View user's profile Send private message
soban_
l33t
l33t


Joined: 27 Aug 2008
Posts: 668
Location: /home/soban

PostPosted: Sun May 15, 2011 9:00 am    Post subject: Reply with quote

Kajan wrote:
soban_ wrote:
Ja polecam tak jak @lazy_bum i WD nie polecam.

Dajesz lakoniczną odpowiedz tylko po to aby nabijać sobie posty czy może rozwiniesz myśl dlaczego nie polecasz WD ??
Może napisz czego jeszcze nie polecasz ??


Pozdrawiam

Mialem stycznosc z 3 dyskami 1T WD jeden juz jest w naprawie - przy podlaczaniu sie skopal, bez powodu. Drugi ktorego uzywa siostra ma problemy z zapisem (strasznie dlugo mieli). I jeden dziala normalnie przy podlaczeniu bez orginalnego opakowania - z orginalnym opakowaniem na USB dzialal masakrycznie wolno. I to nie jest tyko na moim sprzecie, bo juz spawdzalem na paru, nie wiem - byc moze ja pecha mialem z nimi. Jednak zdecydowanie przez te akcje nie polecam WD - prznajmniej tych z orginalnymi opakowaniami. Do tego jak ktos dodal, chodza dosyc glosno. Jedynie przy mniejszych wielkosciach - starszych dyskach WD, moim zdaniem sprawa wyglada znacznie lepiej, bo mialem tez pare dyskow i nie bylo z nimi problemow (np 500GB spisywalo sie swietnie). Z reszta z tego co wiem, to nie tylko moje jest takie odczucie. Siostry firma, ktora uzywa olbrzymie ilosci pamieci zrezygnowala z WD bo podobne problemy mieli. Nie wiem jak najnowsze WD sie zachowuja, byc moze sprawa juz sie poprawila - jednak ta marka stracila juz moje zaufanie tak samo jak i ATI. Oczywscie kazdy ma na ten temat wlasne zdanie - ja po prostu nie polecam ich i juz. Jak juz bym musial WD uzyc, to bym kupil inne do niego opakowanie. Jak ktos ma watpliwosci to moge jedno opakowanie nawet oddac, z ktorego wyciagnalem wyzej wspomniany dysk.
_________________
gg: 525600
Back to top
View user's profile Send private message
Crenshaw
Guru
Guru


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 474
Location: Poland

PostPosted: Sun May 15, 2011 11:34 am    Post subject: Reply with quote

soban_ wrote:
Kajan wrote:
soban_ wrote:
Ja polecam tak jak @lazy_bum i WD nie polecam.

Dajesz lakoniczną odpowiedz tylko po to aby nabijać sobie posty czy może rozwiniesz myśl dlaczego nie polecasz WD ??
Może napisz czego jeszcze nie polecasz ??


Pozdrawiam

Mialem stycznosc z 3 dyskami 1T WD jeden juz jest w naprawie - przy podlaczaniu sie skopal, bez powodu. Drugi ktorego uzywa siostra ma problemy z zapisem (strasznie dlugo mieli). I jeden dziala normalnie przy podlaczeniu bez orginalnego opakowania - z orginalnym opakowaniem na USB dzialal masakrycznie wolno. I to nie jest tyko na moim sprzecie, bo juz spawdzalem na paru, nie wiem - byc moze ja pecha mialem z nimi. Jednak zdecydowanie przez te akcje nie polecam WD - prznajmniej tych z orginalnymi opakowaniami. Do tego jak ktos dodal, chodza dosyc glosno. Jedynie przy mniejszych wielkosciach - starszych dyskach WD, moim zdaniem sprawa wyglada znacznie lepiej, bo mialem tez pare dyskow i nie bylo z nimi problemow (np 500GB spisywalo sie swietnie). Z reszta z tego co wiem, to nie tylko moje jest takie odczucie. Siostry firma, ktora uzywa olbrzymie ilosci pamieci zrezygnowala z WD bo podobne problemy mieli. Nie wiem jak najnowsze WD sie zachowuja, byc moze sprawa juz sie poprawila - jednak ta marka stracila juz moje zaufanie tak samo jak i ATI. Oczywscie kazdy ma na ten temat wlasne zdanie - ja po prostu nie polecam ich i juz. Jak juz bym musial WD uzyc, to bym kupil inne do niego opakowanie. Jak ktos ma watpliwosci to moge jedno opakowanie nawet oddac, z ktorego wyciagnalem wyzej wspomniany dysk.


A dysk/opakowanie nie wibruje podczas pracy (nie musi to byc bardzo wyczuwalne zeby pogarszalo)? Moze wystarczy postawic na czyms miekkim i bedzie roznica. Niektore dyski tak maja.
Back to top
View user's profile Send private message
soban_
l33t
l33t


Joined: 27 Aug 2008
Posts: 668
Location: /home/soban

PostPosted: Sun May 15, 2011 11:49 am    Post subject: Reply with quote

Pewnie masz racje ze mozna jakos to poprawic, jednak nie zmieni to faktu - ze mialem z nimi spore problemy od strony bardziej technicznej. Dodac jeszcze moge, ze bardzo ciezko jest wyciagnac WD z jego obudowy - przynajmniej ja mialem spory problem - gdzie to jest wada, bo lubie miec dostep do sprzetu. Co do wibracji to polecam kolki antywibracyjne (jesli np w PC dysk wpada w wibracje) - mi to sporo pomoglo. Zwlaszcza ze spie obok komputera ktory robi za serwer, a dysk chodzil wlasnie w nim najglosniej (-:. Czytalem kiedys o obudowach, ktore pozwalaja wyciszyc dysk - jednak w praktyce nigdy ich nie uzywalem, dlatego sie nie wypowiadam na ich temat.
_________________
gg: 525600
Back to top
View user's profile Send private message
rad_kk
n00b
n00b


Joined: 29 Nov 2007
Posts: 9

PostPosted: Tue May 17, 2011 8:28 am    Post subject: Reply with quote

dzięki chłopaki za odpowiedzi :D zatem kupię jakiś dobry dysk i obudowę do niego :D
Back to top
View user's profile Send private message
Lord_Raven
Apprentice
Apprentice


Joined: 24 Apr 2005
Posts: 225
Location: Sosnowiec

PostPosted: Tue May 17, 2011 2:54 pm    Post subject: Reply with quote

jakies konkretne opakowanie? czy pierwsze lepsze?
Back to top
View user's profile Send private message
rad_kk
n00b
n00b


Joined: 29 Nov 2007
Posts: 9

PostPosted: Tue May 17, 2011 2:59 pm    Post subject: Reply with quote

myślę o zestawie który podałem kilka postów wcześniej tj. dysk + obudowa
Back to top
View user's profile Send private message
lazy_bum
l33t
l33t


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 691

PostPosted: Sun May 22, 2011 9:02 pm    Post subject: Reply with quote

rad_kk wrote:
myślę o zestawie który podałem kilka postów wcześniej tj. dysk + obudowa

Jak już wspomniałem, sugeruję dysk „raid edition” (seria black). Te zielone, imho, się do niczego nie nadają (podobnie jak Seagate 5.9k RPM — robienie na nich dwóch rzeczy masakruje wydajność).
_________________
roslin uberlay | grubelek
Back to top
View user's profile Send private message
rad_kk
n00b
n00b


Joined: 29 Nov 2007
Posts: 9

PostPosted: Sun May 22, 2011 9:42 pm    Post subject: Reply with quote

lazy_bum a mógłbyś podać konkretny model, bo coś znaleźć nie mogę :oops:
Back to top
View user's profile Send private message
lazy_bum
l33t
l33t


Joined: 16 Feb 2005
Posts: 691

PostPosted: Tue May 24, 2011 9:46 pm    Post subject: Reply with quote

Chodzi mi np. o serię.

Dodam, że nie jestem fanem trzymania danych (_ważnych_ danych) na jednym dysku, nawet jeżeli jest to o‑mamo‑ależ‑niezawodny‑dysk. W tej chwili jest wybór między złe i gorsze (ale za to tanie ;), więc nie ma co liczyć na jakieś supernośniki.
_________________
roslin uberlay | grubelek
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Wed May 25, 2011 6:23 am    Post subject: Reply with quote

Ja myślałem nad SSD do archiwizacji super ważnych danych i to jest chyba dobry wybór dla ludzi, którzy szukają mocno niezawodnego rozwiązania.
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
rad_kk
n00b
n00b


Joined: 29 Nov 2007
Posts: 9

PostPosted: Wed May 25, 2011 8:03 am    Post subject: Reply with quote

czyli zestaw WD1002FAEX + Welland ME-740J :) trochę przekroczę te moje 300zł, ale myślę że warto :)
Quote:
Dodam, że nie jestem fanem trzymania danych (_ważnych_ danych) na jednym dysku

filmy i zdjęcia dodatkowo nagrywam na dvd, więc powinno wystarczyć :D

dyski ssd to puki co zbyt drogie zabawki, może za kilka lat :wink:

dzięki za pomoc chłopaki
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum