Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Netbook do 1000zł
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

Goto page Previous  1, 2  
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Belliash
Advocate
Advocate


Joined: 24 Nov 2004
Posts: 2503
Location: Wroclaw, Poland

PostPosted: Mon Jan 24, 2011 12:31 pm    Post subject: Reply with quote

hp? nie polecam niczego od tej firmy. dlaczego? nie bede mowil bo za duzo wulgaryzmow by sie pojawilo i nie daloby sie tego nawet ocenzurowac.
podsumuje krotko: ch****e maja produkty i jeszcze gorszy serwis. Sporo tego na necie wiec kazdy zainteresowany znajdzie.
_________________
Asio Software Technologies
Belliash IT Weblog
Back to top
View user's profile Send private message
gentoousr
n00b
n00b


Joined: 04 Nov 2007
Posts: 26

PostPosted: Thu Jan 27, 2011 12:39 am    Post subject: Reply with quote

mialek kupic 1015pem ale zerygnolem z uwagi na cene - powyzej 1200zl. Szukalem netbooka z matowa matryca i z jak najmniej blyszczacymi elementami obudowy - a tu z asusami pojawialy sie problemy. Kupilem z tego wszystkiego samsung n150 plus za 800zl nowke. Nie zaluje, jedyna jego wada to pojemnosc dysku - 160gb gdzie norma to 250gb ale da sie przezyc.
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Fri Jan 28, 2011 9:50 pm    Post subject: Reply with quote

gentoousr wrote:
mialek kupic 1015pem ale zerygnolem z uwagi na cene - powyzej 1200zl. Szukalem netbooka z matowa matryca i z jak najmniej blyszczacymi elementami obudowy - a tu z asusami pojawialy sie problemy. Kupilem z tego wszystkiego samsung n150 plus za 800zl nowke. Nie zaluje, jedyna jego wada to pojemnosc dysku - 160gb gdzie norma to 250gb ale da sie przezyc.
Jeśli dobrze sępić da się znaleźć model 1015pem w okolicach 1k, fakt tylko, że ostatnio naprawdę rzadko pojawiają się takie okazji, no i ogólnie cena modeli dostępnych skoczyła lekko w górę przez podwyżkę VAT... :? Gentoousr, możesz powiedzi coś o matrycy Samsunga n150, słyszałem, że jest dosyć ciemna i sprawia problemy w większym słońcu.

Jedyne nad czym ubolewam, to, że Asus skopał linię modeli 12xx i 11xx - nie ma ani jednego z matową matrycą... tak byłby (przynajmniej dla mnie) wybór idealny - dobry kompromis między rozmiarem, a wygodą pracy, niska waga, długa praca na baterii i strasznie niski koszt jak na tak mobilny sprzęt. Chyba, że możecie polecić innego netbooka z matrycą 11-13''? ;)
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
gentoousr
n00b
n00b


Joined: 04 Nov 2007
Posts: 26

PostPosted: Sat Jan 29, 2011 4:14 pm    Post subject: Reply with quote

szczerze to nie mialem okazji przetestowac matrycy w sloncu :P a jesli chodzi o jasnosc to jest jak najbardziej zadowalajaca jak na matryce matowa oczywiscie; a co do innych modeli ... jesli chcesz netbooka z proc 1core to chyba tylko n450 (1,6ghz) ew. n475 (1,8ghz) i za ok 1000zł cos znajdziesz logo producenta tak naprawde duzo nie zmienia, wybierz sobie model ktory Ci sie podoba i tyle, w moim samsungu n150 bardzo podoba mi sie uklad klawiszy oraz portow - w niektorych netbookach sa z tym problemy; natomiast jesli chcesz cos bardziej wydajnego to najtanszy dual core to 1015pem z atomem n550; a dalej to cena juz znaczaco wzrasta wraz z atomami z serii Dxxx i przez platforme ION, ION2 i ekran 12" do ok. 2000zł ( to juz przesada bo za 2000zł mozna kupic "dobrego" lapka 14")
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Sat Jan 29, 2011 11:18 pm    Post subject: Reply with quote

Logo samo w sobie może nie zmienia za wiele, ale... ostatnio znajomy pokazywał małego Acera, który po prostu wyginał się na wszystkie strony (co się działo z płytą główną i układem chłodzenia... wolę nawet nie myśleć) - więc marka i inżynierowie stojący za nią mają jak najbardziej dużo do powiedzenia, o gwarancji też warto pamiętać.

Co do jasności matrycy, wystarczy test w dobrze oświetlonym pomieszczeniu biurowym lub nawet krótka sesja na zewnątrz przy bezchmurnej pogodzie - ale to już chyba sam sprawdzę, bo mam zamiar po prostu wybrać się do jakiegoś większego sklepu z elektroniką użytkową i pomacać wybrane modele na ile to będzie możliwe.

Osobiście sam się nie upieram przy twardej granicy 1000zł i być może zdecyduje się na zupełnie jeszcze coś innego, bo od dłuższego czasu chodzi mi głowie netbook Samsunga NF310 (to co go wyróżnia to gęstsza matryca, z natywną rozdzielczością 1366x768 - więc komfort pracy z dowolnym oprogramowaniem wzrasta i to znacznie). Właściwie jednego czego się boję to zbyt małego rozmiaru matrycy, który po prostu może męczyć.

Z tą przesadną ceną możemy się spierać, ja uważam, że netbooki 12'' przy możliwości 10h ciągłej pracy (a znajdą się takie modele w tym progu cenowym) są tego warte.
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
gentoousr
n00b
n00b


Joined: 04 Nov 2007
Posts: 26

PostPosted: Mon Jan 31, 2011 8:23 pm    Post subject: Reply with quote

to za cene nf310 masz asusa 1015pem :/ sam wybierz czy zalezy Ci bardziej na wiekszej wydajnosci czy nieco lepszej rozdzielczosci, ekran tak samo 10";
jak chcesz cos bardziej wydajnego to osobiscie zastanawialem sie nad ponizszymi:
-asus 1015pn - m. matowa
-asus 1215pn (12") - m. blyszczaca
Back to top
View user's profile Send private message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Mon Jan 31, 2011 9:52 pm    Post subject: Reply with quote

Gentoousr, chyba za cenę 1015pem mam nf310 - wydajność ta sama, Samsung wypada gorzej w benchmarkach bo ma większą rozdzielczość - chyba, że Cię źle zrozumiałem. Jedyne co może martwić to narzekanie ludzi na trwałość Samsungów, ale z drugiej strony ma też (jak na mój gust) wygodniejszą klawiaturę - w sumie jest ktoś kto może się na ten temat wypowiedzieć?

Niestety seria 12xx i 11xx odpada ze względu na błyszczącą matrycę, mam 15'' z błyszczącą dosyć jasną matrycą i nie mam zamiaru popełnić drugi raz tego samego błędu. Gdyby były dostępne matowe nie zastanawiałbym się dłużej, nie szukał, nie pytał... :(
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
gentoousr
n00b
n00b


Joined: 04 Nov 2007
Posts: 26

PostPosted: Tue Feb 01, 2011 5:09 pm    Post subject: Reply with quote

to na Twoim miejscu bralbym tego samsunga nf310 (w 1 kolejnosci myslalem ze nf310 ma atoma 450, a jednak to ten sam atom co w 1015pem)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum