Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[SOLVED] ASLA i EMU10k1 (SB Live 5.1) Downmixuje audio
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
r_kesik
n00b
n00b


Joined: 14 Feb 2006
Posts: 7
Location: Poland

PostPosted: Tue Feb 14, 2006 8:59 pm    Post subject: [SOLVED] ASLA i EMU10k1 (SB Live 5.1) Downmixuje audio Reply with quote

Witam,

Mam problem ktory usiluje rozwiazac od jakiegos czasu. Otoz, mam w jajku 2.6.15-r1 wkompilowane jako molulu obsluge karty tejze, SB Live 5.1 / EMU10k1. Teraz tak, robilem w/g handbook poinstalowalem i skonfigurowalem jak nalezy. Odpalam sobie aslamixer na jednej konsoli i glosnosc na master podciagnolem sobie do 86% okolo. W tym czasie jak ustawilem glosnosc, przeszedlem na drugiej konsoli i odpalilem mpg123 i strumien audio z neta 128 kb/s joint-stereo (tak gwoli scislosci). Ja sie zacieszam ze mam audio a tu *zonk* slucham uwaznie przez chwile i zauwazam ze audio ktory idzie z przodu jednak idzie tylko z jednego glosnika (sic!) - powiem tylko ze niedawno temu siedzac pod mandriva a jeszcze wczesniej eee... WinXP nie mialem takowych.

Wracajac do tematu przewodni, wylaczylem strumien audio i zapuscilem speaker-test -c 6. No i co tam znalazlem:

Na lewym przednim bylo slychac szumy + w subwoofer, przeszedl na srodkowy kanal i nic - znowu w lewym przednim, przeszedl na prawy przedni - znowu audio z lewego przedniego. W koncu, na tyly doszedl gdzie normalnie bylo slychac.

Nie mam pojecia zielonego co to moze byc. Ma ktos jakiekolwiek pomysly ?

Pozdrawiam,
Robert
_________________
"What comes up, must go down" :)


Last edited by r_kesik on Thu Feb 16, 2006 8:35 pm; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Aktyn
l33t
l33t


Joined: 25 Dec 2005
Posts: 619

PostPosted: Wed Feb 15, 2006 1:24 pm    Post subject: Re: ASLA i EMU10k1 (SB Live 5.1) Downmixuje audio Reply with quote

Co ja bym zrobił:
1. spróbować innego kernela, czy inna alsa-utils
2. skonfigurowac alse z emerge alsa-driver zamiast kernela
3. sprawdzic poprawność połączeń
4. poczytac czy ktos nie walczył z podobnym problemem
_________________
Aktyn Pages
są ludzie inteligentni, są nad wyraz inteligentni i błyskotliwi, są jasnowidze, są wszechwiedzący bogowie, oraz ludzie piszący kompilatory
Back to top
View user's profile Send private message
r_kesik
n00b
n00b


Joined: 14 Feb 2006
Posts: 7
Location: Poland

PostPosted: Thu Feb 16, 2006 8:34 pm    Post subject: Reply with quote

Witam,

Sprawa zostala wyjasniona. Zamienilem karte dzwiekowa z TV, przebudowalem /etc/init.d/alsa i restart. Wszystko wstalo jak trzeba.
_________________
"What comes up, must go down" :)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum