Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
przesiadka z AGP na PCI
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
koval_ski
n00b
n00b


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 74
Location: Poland, Wrocław

PostPosted: Wed Feb 01, 2006 2:56 am    Post subject: przesiadka z AGP na PCI Reply with quote

Wiatm!
Po zmianie karty graficznej AGP na PCI, system nadal "widzi" kartę AGP, tzn. podczas ładowania systemu, początkowo jest dobrze, pojawiają się te wszystkie dziwne napisy, ale gdy dochodzi to uruchamiania modułów (ta cała sekwencja z potwierdzeniami [OK], nie wiem jak to się fachowo nazywa) to już to leci na kartę AGP (której zresztą nie ma), sprawdziłem uruchamiając kompa z obiema kartami. Jak to naprawić? Dodam jeszcze dla jasności to nie ma nic wspólnego z uruchamianiem X'ów, X'y uruchamiam ręcznie.
Pozdrawiam.
Back to top
View user's profile Send private message
Xax
Guru
Guru


Joined: 24 Jul 2003
Posts: 417
Location: Poland, Gliwice, Trynek

PostPosted: Wed Feb 01, 2006 7:41 am    Post subject: Reply with quote

Skompilowac kernel bez wsparcia dla AGP (lub wywalic moduly z /etc/modules.autoload.d/kernel-2.*) ?

Sila rzeczy, jezeli mu kazesz je ladowac to dlaczego ma tego nie robic ?
Back to top
View user's profile Send private message
koval_ski
n00b
n00b


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 74
Location: Poland, Wrocław

PostPosted: Wed Feb 01, 2006 11:27 am    Post subject: Reply with quote

A gdybym chciał mieć obie karty graficzne, ale żeby PCI była domyślną kartą graficzną?

Co mi da wywalenie modułów z /etc/modules.autoload.d/kernel-2.* ? Mam tam potrzebne moduły do sieci! Mi nie chodzi o to żeby nie startowało tych modułów, tylko żeby wyświetlało obraz na karcie graficznej PCI. Problem jest taki że początkowo obraz wyświetla się na karcie PCI a w pewnym momencie przełącza się na kartę AGP (nawet jak nie ma fizycznie żadnej karty w slocie AGP). Ten moment to właśnie rozpoczęcie ładowania modułów i już później nic nie widać.
Back to top
View user's profile Send private message
Xax
Guru
Guru


Joined: 24 Jul 2003
Posts: 417
Location: Poland, Gliwice, Trynek

PostPosted: Wed Feb 01, 2006 4:37 pm    Post subject: Reply with quote

koval_ski wrote:
A gdybym chciał mieć obie karty graficzne, ale żeby PCI była domyślną kartą graficzną?

Co mi da wywalenie modułów z /etc/modules.autoload.d/kernel-2.* ? Mam tam potrzebne moduły do sieci! Mi nie chodzi o to żeby nie startowało tych modułów, tylko żeby wyświetlało obraz na karcie graficznej PCI. Problem jest taki że początkowo obraz wyświetla się na karcie PCI a w pewnym momencie przełącza się na kartę AGP (nawet jak nie ma fizycznie żadnej karty w slocie AGP). Ten moment to właśnie rozpoczęcie ładowania modułów i już później nic nie widać.


A czy ja cos pisalem o usuwaniu modulow dotyczacych sieci ?

A jak masz w biosie ustawione ?
Back to top
View user's profile Send private message
koval_ski
n00b
n00b


Joined: 06 Dec 2005
Posts: 74
Location: Poland, Wrocław

PostPosted: Wed Feb 01, 2006 10:13 pm    Post subject: Reply with quote

W biosie przestawiłem domyślną kartę z AGP na PCI, komputer uruchamia się początkowo z domyślną kartą graficzną PCI tylko później system przełącza się spowrotem na AGP.
Back to top
View user's profile Send private message
Xax
Guru
Guru


Joined: 24 Jul 2003
Posts: 417
Location: Poland, Gliwice, Trynek

PostPosted: Thu Feb 02, 2006 12:05 am    Post subject: Reply with quote

To jeszcze co powie:
Code:
dmesg | grep AGP
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum