Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[ kernel? ] system się zawiesza
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
tswiercz
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 106

PostPosted: Sat Jan 07, 2006 1:51 pm    Post subject: [ kernel? ] system się zawiesza Reply with quote

Parę dni temu wymieniłem P4 bez HT na taki z i pomyślałem, że skoro i tak muszę przekompilować jądro (aby obsługiwało HT), to sobie zemerguje najnowszą wanilię. Niestety wersja 2.6.15 miała problemy z dmixem, takie ajne błędy padały, że reboot is needed, ale system ogólnie działał dobrze. Niestety wykasowałem już z dysku starsze jądro, które miałem (2.6.13_rc3), więc wróciłem do ostatniego dostępnego jądra z tej serii, czyli 2.6.13.4. I niby wszystko działało OK, aż tu nagle zwis. Sytuacja dość często się powtarza i już nie w sumie nie wiem co jest winowajcą. W logach nic nie ma interesującego. Niestety tamte wersje kerneli (15, 14) miałem zbyt krótko, aby odpowiedzieć na pytanie, czy u nich problem też istnieje. Myślałem, że może to jest ten procesor, ale pod XPkiem niby wszystko działa, choć może od tego czasu w sumie byłem na nim pare godzin, więc pewny też nie jestem. Natomaist zauważyłem pare dziwnych rzeczy dotyczących problemu:
Opis zwisu:
- pojawia się tylko gdy coś piszę (w firefoxie jak chociażby post, czy w kadu, ale w operze się nie zdarzyło)
- kiedy nastąpi zwis, mogę dalej ruszać myszką, ale przyciski nie działają
- programy w tle dalej się wykonują, tj bmp dokończy odtwarzanie piosenki, ale następnej już nie puści
- nie działają żadne klawisze, ani przejście do trybu tekstowego

Co mi zostaje prócz eksperymentowanie z kolejnymi wersjami kernela?
Back to top
View user's profile Send private message
Insenic
Guru
Guru


Joined: 25 Jan 2005
Posts: 329
Location: Poland, Bialystok

PostPosted: Sat Jan 07, 2006 6:23 pm    Post subject: Reply with quote

Poczytaj tutaj. Może u Ciebie jest to samo...
Back to top
View user's profile Send private message
tswiercz
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 05 Dec 2004
Posts: 106

PostPosted: Sun Jan 08, 2006 10:55 am    Post subject: Reply with quote

Dzięki wielkie. To rzeczywiście może być to. Jak narazie usunąłem szybszego bootup'a i się jeszcze nie zawiesił. A miał ku temu wiele okazji :wink:
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum