Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
DWL-g520+ i acx
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
gryhild1985
n00b
n00b


Joined: 23 Nov 2005
Posts: 57

PostPosted: Sun Dec 11, 2005 12:29 am    Post subject: DWL-g520+ i acx Reply with quote

Witam.
Zainstalowałem acx100 z portage, ale nie wiem jak mam to teraz uruchomić.
Sao iwconfig pewnie nie wystarczy więc co mam wyedytować lub cuś.
Czytałem instrukcje jak to niby się instaluje, ale nigdzie nie pisali co jest w przypadku acx z portage.
Back to top
View user's profile Send private message
tomekb
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 13 Aug 2005
Posts: 126

PostPosted: Sun Dec 11, 2005 10:55 am    Post subject: Reply with quote

musisz sobie sciagnac jeszcze firmware do katalogu /lib/firmware, najlepiej z http://acx100.erley.org/ wybierz z podkatalogu acx_fw, dalej wybierasz model karty, jesli twoj interfejs to wlan0 (lub inny, ktorego nie ma w /etc/init.d) wchodzisz do /etc/init.d, wpisujesz komende
Code:
ln -s net.eth0 net.wlan0
, pozniej
Code:
rc-update add wlan0 default
i przystepujesz do ostatniego punktu, czyli edycji plikow /etc/conf.d/net i /etc/conf.d/wireless, oczywiscie mozesz wszystko powpisywac do tego drugiego, ja mam to rozbite tak:
* /etc/conf.d/net podalem IP, brame, maske (pozmieniaj tylko eth0 na wlan0 i wpisz poprawne numery) oops: plik ten jest domyslnie pusty, ale mozesz zasiegnac informacji w pliku net.example w tymze katalogu

*/etc/conf.d/wireless tego pliku domyslnie nie ma, ale otworz edytorem np. nano plik wireless.example pozmieniaj dane (essid, channel, mode i inne ci przydatne na takie jakie masz i zapisz jako sam plik wireless w tymze /etc/conf.d

teraz wystarczy uruchomic ponownie kompa i gra

PS. to jest opis dla sterow w wersj 0.3.20, poprzednich (z serii 0.2*) za ch*** nie moglem zmusic do uruchamiania sie podczas startu :evil:

PS2. nie uzywam szyfrowania, wiec Ci w tym nie pomoge, nie wiem tez jak wygladaja wpisy, by podlaczal sie do losowego AP, ja mam stalego dostawce i do innych sie nie podlaczas, wiec w pliku wireless mam ustawiony
Code:
essid="muminki"
(to jest ofkoz przyklad)

PS3. obsluga tego stera jest kulawa, czasami mnie rozlacza, generuje duzo informacji w dmesg, moze przegrzac karte i w zyciu nie kupilbym tego dziadostwa jakbym wiedzial, ze tak chodzi, ale pociesze Cie, ze w porownaniu do kiedys jest o niebo lepiej :wink:

PS4. moj post musi wygladac koszmarnie, ale jestem niezle na gazie :twisted: , jakbys nie rozumial, to pytaj, mam nadzieje ze pomoge

PS5. sorry, ze nie podalem ci teraz wycinkow z moich plikow, ale siadl mi net, przez upgrade basha do wersji 3.1, NIE POLECAM NA RAZIE UPDATE'OWAC DO NAJNOWSZEJ WERSJI BO PIEPEPRZY SYSTEM - ja wracam do wersji 3.0-r14

pozdro :mrgreen:
Back to top
View user's profile Send private message
gryhild1985
n00b
n00b


Joined: 23 Nov 2005
Posts: 57

PostPosted: Sun Dec 11, 2005 12:15 pm    Post subject: Reply with quote

Dzięki za pomoc, spróbuję a czemu ... Teraz używam ndiswrappera i działa z szyfrowaniem WPA. Nie narzekam, ale wiem żę ndis to nie jest dobre wyjście i że powinno się używać wolnych sterów jak acx a że chyba obsługują WPA standard g, to postanowiłem spróbować. No zobaczymy, jak coś to dam znać :)
Back to top
View user's profile Send private message
MaRkOS
n00b
n00b


Joined: 31 Aug 2005
Posts: 22

PostPosted: Sun Dec 11, 2005 9:55 pm    Post subject: Reply with quote

Dla mających ową kartę mogę polecić najnowsze mm-sources posiada w sobie modułu acx, które można zaznaczyć przy kompilacji jajka.
Jak to zobaczyłem wczoraj to aż uwierzyć nie mogłem :D Po 3 miesiącach próby skomilowania sterów z serii ( 0.2* )
W końcu mogłem uruchomić gentoo z dostępem do sieci bezprzewodowej :D Bosz, że też zaopiniowałem kiedyś zakup tych kart tfu :D I faktycznie najlepiej jest konfigurowac cokolwiek na plikach example. Posprzątać można jak już się odpali sprzęt. tomekb jeśli to nie kłopot, możesz wrzucić konfigi z plików: /etc/conf.d/net i wireless
Dla pewności chciałbym porównać, bo mi się moje konfigi do końca nie podobają.
_________________
Pozdrawiam,
Markos
Back to top
View user's profile Send private message
gryhild1985
n00b
n00b


Joined: 23 Nov 2005
Posts: 57

PostPosted: Mon Dec 12, 2005 3:46 am    Post subject: Reply with quote

Ja się narazie męczę z ck, bo coś mi wyskakuje warring typu unable to open an initial colsole.
Zaraz zasysam mm i zobaczymy co z tego wyjdzie :D
Pozdrawiam
Back to top
View user's profile Send private message
tomekb
Tux's lil' helper
Tux's lil' helper


Joined: 13 Aug 2005
Posts: 126

PostPosted: Mon Dec 26, 2005 10:32 am    Post subject: Reply with quote

@MaRkOS: Przepraszam za nieodpisywanie tak dlugie, jakos przegapilem ten watek, teraz mam powod by wlaczyc powiadamianie o odpowiedziach via e-mail ;) Moze juz Ci nie bedzie potrzebne, ale podam, a nuz sie komus przyda :)

/etc/conf.d/net
Code:

config_wlan0=( "192.168.0.32 netmask 255.255.255.0" )

routes_wlan0=(
       "default via 192.168.0.2"
       "::/0"
)

i takze:

/etc/conf.d/wireless
Code:

essid_wlan0="niewazne"
mode_wlan0="managed"
channel_wlan0="9"

i to by bylo na tyle, zadnych rewelacji, mozliwe, ze jest pojscie po najmniejszej linii oporu/jest w nich pelno burakow/niezgodnie z zaleceniami, ale nie mam sily wlaczyc z tym badziewiem, "wali mi to" - wazne, ze dziala :twisted:

[jakies autobiczowanie mi sie wlaczylo powyzej, za duzo polityki :twisted:][/list]
Back to top
View user's profile Send private message
milu
Bodhisattva
Bodhisattva


Joined: 03 May 2004
Posts: 1122
Location: Poland, Konstancin-Jeziorna

PostPosted: Mon Dec 26, 2005 10:55 pm    Post subject: Reply with quote

Przeniesiony z Polish do Instalacja i sprzęt.
_________________
Pozdrawiam,
Milu
------------------------------------
Registered Linux User: #246079

Zanim zadasz pytanie przeczytaj to dokładnie!!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum